1. Hipoteki.net
 2. >
 3. Bank i bank hipoteczny – w jakim banku kredyt hipoteczny?
 4. >
 5. Alior Bank kredyt hipoteczny - oprocentowanie, dokumenty, zdolność kredytowa, opinie

Alior Bank kredyt hipoteczny – oprocentowanie, dokumenty, zdolność kredytowa, opinie

Alior Bank kredyt hipoteczny – oprocentowanie, dokumenty, zdolność kredytowa, opinie
Ocena: 3 (ilość ocen: 90)

Alior Bank to licząca się na polskim rynku instytucja finansowa oferująca nowoczesne produkty bankowe w sposób nawiązujący do klasycznej tradycji bankowości. W gamie rozwiązań proponowanych przez bank jest także kredyt hipoteczny, na którego temat wiedza może okazać się bardzo pożyteczna.

W ramach oferty Alior Bank możemy się również starać o kredyt hipoteczny z rządowym dofinansowaniem dla młodych. Wniosek o dopłatę z MdM będzie można złożyć w banku już 2 stycznia 2018. To jednocześnie ostatnia szansa na uzyskanie wsparcia z programu.

Kredyt hipoteczny w Alior Banku

Kredyt hipoteczny Alior Banku „Megahipoteka” jest dostępny w czterech różnych walutach: PLN, EUR, USD, GBP. Wstępna decyzja o jego udzieleniu może być podjęta już w jeden dzień. Jest on udzielany na operacje refinansowania czy konsolidacji lub na dowolny cel konsumpcyjny. Alior Bank daje możliwość skorzystania z marży już od 3,10%, a także zawieszenia spłaty do 6 miesięcy w roku (łącznie nawet do 5 lat).

Wniosek o kredyt jest rozpatrywany bez żadnej wstępnej opłaty. Kredytowaną nieruchomość można zabezpieczyć inną nieruchomością, w tym też należącą do osoby trzeciej. Decydując się na kredyt „Megahipoteka”, masz szansę na premię za skuteczne polecenie produktu znajomemu. Ponadto kredyt ten umożliwia uzyskanie dodatkowych środków na zakup działki budowlanej.

Oferty kredytów hipotecznych w Alior Banku

Kredyt hipoteczny z MDM | Alior Bank

wartość
nieruchomości

250.000,00 zł
kwota
kredytu

200.000,00 zł
wkład
własny

50.000,00 zł
okres
kredytowania

15 lat
całkowity
koszt

277.280,12 zł
Twoja rata kredytu
hipotecznego wyniesie:

1.512,67 zł
Cel: MdM | Raty: równe
Oprocentowanie: 4,33% | Marża banku: 2,60% | Prowizja banku: 2,50%, 5.000,00 zł | RRSO: 4,73%
Zapytaj eksperta Symulacja kredytu
Minimalny okres kredytowania: 15 lat
Maksymalny okres kredytowania: 30 lat
Minimalna wysokość kredytu: 25.000,00 złotych
Maksymalna wysokość kredytu: 90,00% wartości nieruchomości
WIBOR: 3M
Ubezpieczenie pomostowe: 2,50%
Wydanie promesy: brak danych
Ubezpieczenie niskiego wkładu: brak danych
Opłata od szybszej spłaty/nadpłaty kredytu: 2,5% przez 3 lata
Opis kredytu:
Kredyt hipoteczny Alior Banku w ramach programu MdM może być przeznaczony na: kupno mieszkania o powierzchni użytkowej do 75 m2 lub kupno domu jednorodzinnego o powierzchni użytkowej do 100 m2.

Kredyt Megahipoteka | Alior Bank

wartość
nieruchomości

250.000,00 zł
kwota
kredytu

200.000,00 zł
wkład
własny

50.000,00 zł
okres
kredytowania

15 lat
całkowity
koszt

285.507,87 zł
Twoja rata kredytu
hipotecznego wyniesie:

1.563,93 zł
Cel: kredyt hipoteczny / kredyt mieszkaniowy | Raty: równe
Oprocentowanie: 4,83% | Marża banku: 3,10% | Prowizja banku: 2,00%, 4.000,00 zł | RRSO: 5,19%
Zapytaj eksperta Symulacja kredytu
Minimalny okres kredytowania: 1 rok
Maksymalny okres kredytowania: 30 lat
Minimalna wysokość kredytu: 25.000,00 złotych
Maksymalna wysokość kredytu: 80,00% wartości nieruchomości
WIBOR: 3M
Ubezpieczenie pomostowe: 2,50%
Wydanie promesy: 0 zł
Ubezpieczenie niskiego wkładu: nie dotyczy
Opłata od szybszej spłaty/nadpłaty kredytu: 2,5% przez 3 lata
Opis kredytu:
Kredyt hipoteczny Alior Banku „Megahipoteka” jest dostępny w czterech różnych walutach: PLN, EUR, USD, GBP. Karencja w spłacie może wynieść nawet 6 miesięcy. Decyzję uzyskać można już w 24 godziny bez żadnej opłaty wstępnej.

Jeśli chcesz porównać oferty Alior Banku dla innej kwoty kredytu lub okresu kredytowania – nasza porównywarka kredytów hipotecznych Ci w tym pomoże.

Koszty kredytu hipotecznego w Alior Bank

Minimalną kwotą, na jaką uzyskać możemy kredyt mieszkaniowy lub hipoteczny w Alior Bank, jest 25 000 złotych. Maksymalna kwota to 3 000 000 złotych. Maksymalny okres kredytowania to 30 lat.
Na oprocentowanie kredytu „Megahipoteka” składają się dwie wartości: wysokość stóp procentowych, wyliczana na podstawie WIBOR 3M oraz marża banku. W przypadku Alior Banku marża wyliczana jest indywidualnie, a jej wartość wynosi od 3,10% dla kredytu zaciągniętego w złotówkach, oraz od 5,20% dla innych walut. Marża zależy od zdolności kredytowej wnioskodawcy, którą zbadać można łatwo i szybko w naszym kalkulatorze zdolności kredytowej.

Opłatą pobieraną na początku okresu kredytowania jest prowizja bankowa, wahająca się w Alior Bank od 2% do 5% kwoty kredytu. Może być doliczana do kwoty raty, jednak taka sytuacja należy do rzadkości, bo generuje wtedy wyższą kwotę odsetek. Na nasz wniosek bank jednak może ją skredytować w pierwszych ratach.

zlotowki i monety (1)Na wypadek trudności w regularnym spłacaniu kredytu Alior Bank może zaproponować rozwiązania w postaci wakacji kredytowych czy karencji w spłacie kapitału. Te pierwsze oznaczają odroczenie spłaty kredytu, najczęściej raz w roku. Od decyzji banku zależy, czy będzie to cała rata czy tylko jej część kapitałowa. W przypadku karencji zawieszona zostaje tylko spłata części kapitałowej. Dlatego najkorzystniej jest skorzystać z obydwu instrumentów pod koniec okresu kredytowania, kiedy część odsetkowa jest już o wiele niższa niż to było na początku spłacania kredytu. Wtedy nasz portfel bardziej odczuje brak konieczności spłacania odsetek kredytu, przez co można będzie zaplanować wydatki, które da się przewidzieć.

Podczas spłaty kredytu możemy napotkać na dwa rodzaje opłat dodatkowych: w postaci ubezpieczenia pomostowego i prowizji od wcześniejszej całościowej lub częściowej spłaty kredytu. Pierwsza z nich jest zabezpieczeniem dla banku w czasie ujawniania swojego prawa w księdze wieczystej za pośrednictwem kredytobiorcy. Czas oczekiwania na wpis hipoteki do księgi wieczystej może trwać co najmniej kilka miesięcy. W tym czasie banki podwyższają marżę o maksymalnie 2,5 punkty procentowe, rekompensując sobie brak zabezpieczenia kredytu w postaci nieruchomości. Kiedy kredyt spłacamy wcześniej, bank pilnuje swoich zysków, które mogłyby zostać obniżone, wprowadzając prowizję od kwoty szybciej spłaconej. Jest ona najczęściej stosowana w pierwszych 3 latach kredytowania, w Alior Banku wynosi 2,5% od przedterminowej spłaty. Nie dotyczy ona kredytów objętych ustawą o kredycie konsumenckim. Alior Bank pobierze od nas także jednorazową opłatę za opinię bankową, wynosi ona 50 złotych.

Dokumenty wymagane do kredytu hipotecznego w Alior Bank

Podstawowymi dokumentami, jakie należy złożyć w Alior Banku, starając się o kredyt hipoteczny są: umowa przedwstępna ze sprzedającym oraz wniosek kredytowy. Oprócz tego niezbędne będą także dokumenty, potwierdzające tożsamość (dowód osobisty, paszport, pozwolenie na pobyt w przypadku obcokrajowców) oraz stan cywilny (akty urodzenia dzieci, akt małżeński, decyzję o rozwodzie itp.). Kolejnym punktem są zaświadczenia, potwierdzające regularne przychody: zaświadczenie o dochodach, faktury, rachunki, umowy o dzieło itp. Dokładna lista znajduje się tutaj: dokumenty do kredytu. Alior Bank będzie wymagał od nas także dokumentów, dotyczących nieruchomości: oprócz umowy ze sprzedającym przedstawić należy również: odpis z księgi wieczystej, akt notarialny potwierdzający prawa sprzedającego oraz inne, zależne od rodzaju nieruchomości. Bank może wymagać także zdjęć nieruchomości (albo planów, jeśli chcemy sfinansować budowę).

Mieszkanie dla Młodych w Alior Bank

rodzina w swmoim mieszkaniu (1)Kredyt hipoteczny Alior Banku w ramach programu MdM kierowany jest do osób nabywających nieruchomość z rynku pierwotnego (od dewelopera) lub wtórnego. Skorzystać z niego mogą single, małżeństwa (młodszy małżonek nie może mieć więcej niż 35 lat, chyba że wychowują trójkę lub więcej dzieci) oraz osoby samotnie wychowujące co najmniej jedno dziecko i osoby spełniające pozostałe warunki programu MdM. Wymóg nieposiadania innej nieruchomości mieszkalnej niż kredytowana nie dotyczy rodzin wielodzietnych, także limit wiekowy nie musi tutaj być spełniony. Kwota kredytu zaciąganego w polskich złotych powinna wynosić co najmniej 50% wartości nieruchomości (max. 90% LTV). Nieruchomość musi znajdować się na terytorium Polski, a okres kredytowania trwa od 15 do 30 lat. Dofinansowanie wkładu własnego w ramach programu wynosi: do 10% ceny nieruchomości dla osób nabywających mieszkanie lub dom i nie posiadających dzieci; do 15% ceny nieruchomości dla nabywców mieszkania lub domu, wychowujących jedno dziecko; do 20% ceny nieruchomości dla nabywców domu lub mieszkania, wychowujących dwójkę dzieci; do 30% ceny nieruchomości dla nabywców mieszkania lub domu, którzy wychowują troje lub więcej dzieci.

Jeśli w ciągu 5 lat od nabycia nieruchomości urodzi Ci się lub przysposobisz trzecie lub kolejne dziecko, możesz otrzymać dodatkową kwotę na spłatę części kredytu. Takie wsparcie możesz przeznaczyć również na dodatkowe cele, jak wykończenie nieruchomości lub zakup garażu.

Kredyt hipoteczny Alior Banku w ramach programu MdM może być przeznaczony na: kupno mieszkania o powierzchni użytkowej do 75 m2 (dla osób wychowujących min. trójkę dzieci do 85 m2) lub kupno domu jednorodzinnego o powierzchni użytkowej do 100 m2 (dla nabywców wychowujących co najmniej troje dzieci w dniu złożenia wniosku o kredyt do 110 m2).

Koszty kredytu w Alior Bank – przykładowe wyliczenia
alior-bank-logoKredyt hipoteczny Alior Banku spłacany przez okres 30 lat w ratach równych wysokości 200 tys. zł generuje łączny koszt wartości 370 673,78 zł (odsetki – 170 673,78 zł). Przy rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania 4,59% jedna taka rata wynosiłaby 1024,09 zł. W przypadku raty malejącej całościowy koszt kredytu osiągnąłby poziom 338 190,96 zł (odsetki – 138 190,96 zł). Pierwsza rata kredytu kosztowałaby 1 310,08 zł, ostatnia zaś 557,65 zł.
Kredyt hipoteczny Alior Banku skonstruowany tak jak powyżej jest oprocentowany na 4,14%. Marża wyniosłaby 3,10%. Wysokość prowizji to 2%. Do czasu ustanowienia hipoteki marża kredytu byłaby podwyższona o 2 punkty procentowe. Wcześniejsza częściowa lub całkowita spłata kredytu skutkuje opłatą 2,5% od kwoty przedterminowej spłaty (min. 100 zł) przed upływem 3 lat od daty wypłaty kredytu dla umów nieobjętych ustawą o kredycie konsumenckim. Po upływie trzech lat prowizja ta wynosi 0%.
Historia Alior Banku

Historia Alior Banku

Początek Alior Banku datuje się na rok 2008, kiedy zaczął on swoją działalność operacyjną. Został utworzony przez włoską grupę Carlo Tassara. Już w pierwszych latach funkcjonowania został nagradzany za budowanie przyjacielskich relacji z klientami. Rozwój banku przyniósł efekt w postaci debiutu na warszawskiej GPW w 2012 r. Wcześniej utworzona platforma bankowości internetowej Alior Sync dzięki współpracy banku z T-Mobile została zastąpiona marką T-Mobile Usługi Bankowe, z której w ciągu roku skorzystało ponad pół miliona klientów. Dwa lata później Alior Bank dostał się na warszawską giełdę, na której radził sobie na tyle dobrze, że stał się częścią indeksu WIG20. 2015 r. to czas wykupienia prawie 98% akcji Meritum Banku i późniejszej fuzji obydwu instytucji finansowych. Bank na początku 2016 r. wyszedł poza granice Polski, rejestrując w Rumunii swój oddział, specjalizujący się w kredytach.

Działalność Alior Banku

Działalność Alior Banku

Alior Bank obsługuje wszystkie grupy klientów, zarówno detalicznych, jak i firmowych. Poza usługami stricte finansowymi w skład jego oferty wchodzą usługi maklerskie świadczone przez Biuro Maklerskie Alior Banku. Świadczy on usługi w zakresie prowadzenia kont, zarządzania oszczędnościami, udzielania kredytów czy pożyczek, ubezpieczeń oraz inwestycji dla klientów indywidualnych, sektora MSP, większych firm i korporacji. Dostęp do wszystkich funkcji, gdziekolwiek się jest, oferuje za pośrednictwem Systemu Bankowości Internetowej, w skład którego wchodzi także Kantor Walutowy Online umożliwiający natychmiastowe operacje w wybranej przez nas walucie.

Produkty Alior Banku

Produkty Alior Banku

Konta osobiste Alior Banku skierowane są do klientów o różnych potrzebach. Wśród nich jest np. konto automatycznie regulujące nasze rachunki w sposób bezpłatny. Możemy także skorzystać z konta z limitem odnawialnym i dostępem do BLIK-u. Alior Bank oferuje przy tym też proste rozwiązania w rodzaju Konta wyłączonego z opłat za konto czy kartę.
klienci-banku-czytajacy-umowe
Swoje środki możemy gromadzić i pomnażać na lokatach z elastycznymi okresami od 10 dni do 36 miesięcy czy koncie oszczędnościowym z nieograniczonymi wpłatami i wypłatami.

Oferta pożyczek i kredytów banku zawiera w sobie propozycje ze zwrotem wszystkich odsetek, jeśli spłacimy ją w zakładanym czasie. Uzupełniają je kredyty konsolidacyjne i hipoteczne, jak np. kredyt „Megahipoteka” dostępny w czterech walutach.

Bank oferuje także dostęp do pakietu ubezpieczeń: Pramerica, Generali i Metlife. Poza klasyczną ofertą inwestycyjną Alior Bank zapewnia swoim klientom pomoc inwestycyjną i możliwość inwestowania w obligacje komercyjne.

Alior Bank klientom biznesowym proponuje Rachunek Biznes Komfort, w którym dzięki bankowości internetowej uzyskują oni np. produkty skarbowe czy też pomagające sfinansować transakcje handlowe lub większe inwestycje, także związane z agrobiznesem.

W ramach usług Private Bankingu wymagający klient zyskuje dostęp do dopasowanej do jego potrzeb oferty analiz rynkowych oraz wsparcie przy inwestycjach, ale i bieżącego zarządzania aktywami.

Kontakt z Alior Bank

phone Infolinia dla klientów: 19 502 lub z sieci Play: 12 19 502, 12 370 7000

phone Infolinia dla klientów z zagranicy: +48 12 19 502


Opinie o kredycie hipotecznym w Alior Banku

 • Waldek999

  Nie lubię tego banku.

 • camawruk

  a ja lubie. dobra obsługa, terminowo, małe koszty, znajomy ma tam kredyt hipoteczny i jest zadowolony a ja własnie też patrzę i porównuję….

 • jewu

  Zawsze mają świetną ofertę. Najdłużej zastanawiają się ci, którzy nie mają jasno wybranego celu. bo nie wiadomo czy starczy dalej na kredyt na remont czy wyposażenie itp. Kredyt w Alior Bank jest tak samo dobry jak każdy inny, najważniejsze, żeby iść do przodu.

 • milosz

  Teraz po przejęciu bpb to w patrząc w kalkulator hipoteczny nie będzie miał sobie równych. To będzie świetna oferta i warunki.

 • mistrz

  Jak pierwszy raz zobaczyłem ich reklamę, wiedziałem, że będą liderem. Wszystko najlepsze. Konto, pożyczki i kredyt hipoteczny. Świetny bank z elegancką ofertą

  • Joanna Nowak

   toś się nieźle dał zrobić. ten bank poza reklamami uśmiechniętych ludzi oferuje jedynie kredyty na warunkach poniżej możliwych i wyciąga tak samo jak reszta a może nawet i lepiej

 • Olgierd

  Alior ma średnią ofertę i różne opinie. Prawda jest taka, że to część PKO. Więc poziom oferty takim sam jak w tych molochu. Moja opinia o Alior Banku jest neutralna, ale nie wiem, czy to najlepszy wybór.

 • Akipi

  Mam kredyt hipoteczny w Alior Banku. Czy to najtańszy kredyt na rynku? Nie wiem, ale ja jestem zadowolona. Wynegocjowaliśmy marżę na poziomie 2,1. Dodatkowo muszę pochwalić obsługę w placówce – są zawsze mili, pomocni (Kraków, okolice Rynku), potrafią zadzwonić, że np rata nie wpłynęła, mieliśmy raz taką sytuację, bo mąż pomylił konta. Więc za poziom obsługi wielki plus.

 • Anka

  2 miesiące czekania na decyzję o kredycie, mieszkanie przeszło koło nosa, bo sprzedający się zirytował. Dziękuję, Alior Banku, nigdy więcej!

 • Ola

  Czy jak oboje z mężem mamy najniższą krajową to mamy szanse na kredyt hipoteczny w Alior Bank? A jak nie tam to gdzie?

  • specjalista

   a za co zamierzają państwo żyć? dwie najniższe krajowe to tylko same koszty życia, a gdzie raty? ile macie wkładu własnego? jak nie dostaniecie kredytu hipotecznego w Alior Banku, to pewnie nie dostaniecie nigdzie.

  • Ola

   nie trzbe abyć złosliwym, może mamy oszczednosci?

 • EmiliaPe

  Alior Bank bardzo mnie zawiódł. Pracujemy za granicą, obiecywano nam przez telefon kredyt hipoteczny. A teraz się okazuje, że nie możemy go wziąć w złotówkach, bo mamy dochody w funtach. Chcemy wrócić do polski za 3 miesiące, chcieliśmy kredyt na mieszkanie, ja już mam upatrzoną pracę, nawet doniosłam do banku papierek, że będę zarabiać w pl i nic… Dostaliśmy odmowę…

 • Zdzisław Komin

  a kredyt w euro czy funtach nikomu się nie opłaca. Franki zepsuły wszystko, dosłownie wszystko. a Alior musiał się dostosować jak każdy

  • tysker

   czy ja wiem, podobno nawet teraz by się opłacał, jakby nie ta cała rekomendacja

 • erica

  ja wiem, że mało kto zwykle chwali banki, ale ja będę wyjatkiem wzielismy tam kredyt dwa meisiace temu, udalo nam sie z mdm i jak slocham znajomyh to nam se bardzo udalo. pani doradca z alior w toruniu bardzo nam pomogla. przepraszam za dzwna pisownie ale turecka klawiatore

 • Pokrzywdzona przez Alior Bank

  PRZESTRZEGAM WSZYSTKICH PRZED BRANIEM KREDYTU HIPOTECZNEGO W ALIOR BANKU!!!!
  Jestem w tragicznym położeniu, ponieważ przy dopięciu wszelkich niezbędnych formalności ze swojej strony, niewiedza i opieszałość pracowników tego banku spowodowało, że STRACIŁAM MOŻLIWOŚĆ WZIĘCIA MDM W 2017 r. Mimo, że podpisałam z nimi umowę kredytową i zmieściłam się w 90 dniach od początkowej rezerwacji środków to o tym, że nie otrzymam MDM dowiedziałam się o tym tuż przed podpisaniem aktu notarialnego!!! To było dla mnie jak kubeł zimnej wody! Aktualnie bank ten zarezerwował mi środki MDM na 2017 r., ale TO JA muszę nadpłacić kwotę MDM sprzedającym, ponieważ nie zgodzili się czekać na wypłatę środków w 2018 r. Poza tym pracownicy placówki SKŁADAJĄ OBIETNICE BEZ POKRYCIA- m.in., że wypłacą rekompensatę i obniżą koszty kredytu, a tymczasem, gdy przychodzi do podpisania kolejnej umowy kredytowej to się zwyczajnie z tego wycofują i podsuwają do podpisania tę samą umowę co na początku! W banku nie ma winnego całej sytuacji, MDMu nie otrzymam w 2017 r., zaraz stracę nieruchomość, którą wybrałam, a BANK DALEJ NIC NIE ROBI. Sprawę skieruję do sądu, bo nie mam już na to siły. NIE POWTARZAJCIE MOJEGO BŁĘDU I UCIEKAJCIE Z TEGO BANKU, GDZIE PIEPRZ ROŚNIE!!!

 • Pokrzywdzona przez Alior Bank

  Przepraszam, zarezerwował mi środki, ale na 2018 r. (bo na 2017 r. już nie można). Prostuję swój błąd. Widać, emocje wciąż mnie nie opuszczają :(((((

 • julia

  Kredyty udzielane w Alior Banku są bardzo drogie. Mają wysokie opłaty za przygotowanie wszystkich dokumentów i warunki też nie są powalające. Sprawdzałam ich oferty i uważam, że na rynku istnieją lepsze propozycje. Co prawda nie mam w tej chwili u nich zobowiązania, jednak brałam tam kiedyś kredyt gotówkowy i czuję się oszukana. Drugi raz nie popełnię tego samego błędu.

 • Złotniczanka

  odkąd bhp zmienił się na alior bank to jest gorzej. mogliby się uczyć sztuki obsługi od tamtego banku. żałuję, że zgodziłam się na przeniesienie umowy do aliora. miałam podpisywać w bhp, ale wtedy już było wiadomo o zmianie i zgodziłam się przejść do drugiego banku. naprawdę, znajomy, który ma dalej hipotekę w bhp ma lepszą obsługę niż ja. ostatnio mieli problem ze zmianą nazwiska panieńskiego na nazwisko męża, formalności było więcej niż w urzędzie cywilnym! trzy razy musiałam dzwonić na infolinię, by ich z tym pogonić. żałuję bardzo, że mam u nich kredyt…

 • rupert

  dodatkowe koszty o kturych wczesniej nawet mowy nie bylo to ich specjalność. potrafią wyciągnąć kasę, nie ma co.

 • Katarzyna Kalinowska

  To akurat standard, w aliorze bodajże po 3 latach można spłacić bez odsetek za wcześniejszą spłatę. Natomiast w innych bankach przeważnie po 5 latach, trzeba o takie rzeczy pytać wcześniej.

 • kobra

  jak widze te usmiehniete buźki w reklamach aliora to az mi się niedobrze robi. wziołem u nich kredyt i spłacam go już 3 lata. jak tak dalej pójdzie to na bruku wyląduje. nieźle zemną pograli. nie ma co.

  • torri

   nie tylko z tobą. myślę ze z czasem ludzie się przekonają i zrozumieją że nie warto u nich brać pożyczek. naprawdę potrafią nieźle namącić w głowach.

 • Majka

  Najgorszy bank ze wszystkich, bez reklamy by nie istnieli, jedni znajomi chwalili, ale przy jednej pożyczce to wszystko tragicznie wyglądało, zwłaszcza jeśli chcieliśmy renegocjować i to wcale nie tak bardzo umowę

 • zulek66

  Zgadzam się z tym ze bank jest przereklamowany, obiecanki cacanki,a mozna się niezle przejechac, moja znajoma wpakowala sie tam w kredyt hipoteczny i teraz bardzo tego zaluje

  • Zofia

   też słyszałam mnóstwo takich opinii. ja mogę powiedzieć tylko na przykładzie zwykłaego kredytu gotówkowego. niby wszystko w porządku, oferta przejrzysta, pani w „okienku” bardzo miła. wszystko mi wytłumaczono. problemy zaczęły się dopiero po tym jak otrzymałam raty do spłacania. okazało się że marża jest wyższa o 1 % (bo nie zostały dopięte wszystkie formalności- jak się dowiedziałam, a od doradcy usłyszałam że wszystko zalatwione jest na tip top), do tego jeszce jakieś ubezpieczenie- doliczone bo niby bez tego nie dostałabym kredytu. ludzie, gdzie tu jakaś logika i uczciwość?

 • stefek burczymucha

  do alior banku nie warto nawet wchodzić. chyba że masz ohotę sporo przepłacić. u nich samo oprocentowanie to min 7%

 • marek&anna

  Jesteśmy świeżo po ślubie. Myślimy o własnym kącie. Na razie nie mamy jeszcze dzieci, ale są w planach (w końcu chcemy mieć prawdziwą rodzinę). Ja mam 22 lata, mój mąż 24. On zarabia więcej, bo na rękę ma 3 100 zł, ja 1900 zł (tak średnio wychodzi). Nie mamy żadnej historii kredytowej, więc to nas na pewno nie dyskwalifikuje. Alior przy takich zarobkach i braku zarobków zawołał 5% prowizji. marża dla nas to aż 4,8%. Jak to usłyszeliśmy to włosy nam zdębiały. Za co takie warunki? Bank niby tłumaczył że nie mamy historii kredytowej (oczywiście tłumaczyliśmy, że jesteśmy po prostu zaradni i zawsze dawaliśmy sobie radę), poza tym za krótko pracujemy, a pewnie niedługo pojawią się dzieci i w ogóle jesteśmy dla nich przez to wszystko mało wiarygodni i bank musi sobie zwrócić koszty ryzyka! jeszcze nigdy nikt tak mnie nie rozwścieczył!!! co za podejście! przecież jak będziemy chcieli mieć dzieci i chcą mieć pewność że spłacamy to powinni nam obiżyć warunki, żebyśmy dali radę a nie tak odstraszać! poza tym mówiąc, żeby mieć dziecko nie trzeba się żenić! to każdemu powinni takie obciążenie na dzień dobry dowalić!!!!!

  • Czy to na pewno marża? Bo wygląda na pełne oprocentowanie. Warto zbudować sobie historię kredytową, np kupując jakiś drobiazg na raty. Kwestia ryzyka w bankach jest generalnie szerokim tematem, banki bardzo często tłumaczą tak decyzję odmowną, zwłaszcza, że ustawa bankowa narzuciła im obowiązek podawania powodu nie przyznania kredytu. Więcej piszemy na ten temat tutaj: https://hipoteki.net/dlaczego-banki-odmawiaja-kredytu-hipotecznego/ – mam nadzieję, że ten artykuł wyjaśni nieco podejście Aliora. Marta

 • massa

  Jak to jest , że złożyłem podania o kredyt hipoteczny w 3 bankach i tylko w aliorze nie mam zdolności kredytowej. w bps przeszło bez problemu, nawet jeszcze więcej mi zaproponowali, pko też, tylko tutaj jest jakiś problem?

  • Banki stosują różne procedury do ustalenia zdolności kredytowej klientów. To właśnie od wewnętrznych przepisów instytucji finansowych zależy pozytywne rozpatrzenie wniosku. Więcej na ten temat piszemy tutaj: https://hipoteki.net/dlaczego-banki-odmawiaja-kredytu-hipotecznego/.

  • kos

   bo alior ma takie jakieś dziwne reguły, które odbiegają od tych przyjętych przez inne instytucje finansowe. nie ma co do nich iść po kredyt bo i tak odmówią, wiem to nie tylko z własnego doświadczenia

 • Mikel Nick

  W Aliorze nie chcieli mi dać kredytu ze względu na zbyt duże ryzyko, nie mam żadnej historii kredytowej i zarobki nie są osiągane systematycznie. Ich strata, ale jak macie podobną sytuację to lepiej tam nie idźcie bo szkoda czasu. tylko narobicie sobie nadzeji!!! Nie chcieli wziąć pod uwagę nawet połowy moich dochodów uzyskiwanych z umowy zlecenia. Oparli się tylko na umowie o pracę za najniższą krajową. To nic że resztę dorabiam w innej formie. Bank totalnie nie przygotowany do obecnych realiów!

 • lupii

  oprocentowanie 4,5% to bardzo dużo. można znaleźć o wiele lepsze oferty niż w aliorze. ja z tamtąd zwiałam do bps, bo naprawdę za dużo kasy de mnie chcieli. przeniesienie takiego kredytu to nic strasznego, a można naprawdę dużo kasy zaoszczędzić!

 • rusek

  nie moge patrzyć na ten bank. tak mnie w nim potraktowano, że chyba nigdy nie zapomnę tej nazwy. ustaliłem warunki z doradcą itd, a przy podpisywaniu umowy okazało się że mam jakieś ubezpieczenie w zapisy wepchnięte. dobrze że przeczytałem. pani z banku zamiast przeprosić to jeszcze awanture rozpętała że przecież wiedziałem o dodatkowym ubezpieczeniu i mam jej kituw nie wiskać. jak się wkurzyłem to niechce muwić. w tym banku już raczej żadnego kredytu nie wezmę. tylko powiedzcie mi gdzie ta ich wyższa kultura bankowości niby się podziała?

 • mateusz

  infolinia w tym banku to jakaś porażka. o nic nie morzna się dopytać. tylko zapraszajom do placówki! a jak ja nie mam czasu tam iść? chyba po coś dzwonie na te infolinie?

 • Tamara Nowak

  złożyłam papiery w trzech bankach: alior, pko bp i bps. jestem singielką, nie mam żadnych zobowiazań, nie posiadam też dziecci. zarabiam ponad 4 tysiące zł netto. stać mnie na wkład własny rzędu 25%. przy takich warunkach alior zaproponowal marże 3,5% tłumacząc się wysokim ryzykiem, bo jestem osobą samotną. w pko dostałam marże 2,1, tak samo jaak w bps. w życiu nie pójdę na ofertę aliora, oni tylko naiwniaków szukają!!! sprawdzie sobie lepeij ich warunki, naprawdę drogo u nich jest!

 • nick

  czy to normalne ze bank tak wolno ze wszystkim działa? moja siostra składala wniosek o kredyt w ing i już dawno ma wszystko zalatwione. a tutaj się nie spieszą i na wszystko mają czas. denerwuje mnie to, a i sprzedający coraz bardziej się denerwuje! dzisiaj ide tam chyba i zloże reklamacje. chociaż boje się że przez to odmówią mi kredytu, a dali naprawde dobre warunki.

 • siwy

  dlaczego procedury tego banku pozwalają na wciskanie ludziom kitu???? to powinno być zabronione! i wątpie że to wynik nieświadomości pracowników!

 • ma-r-i-u-sz

  mam dwójkę dzieci, obydwoje z rzoną pracujemy. zarabiamy przeciętnie. jeżeli chodzi o koszty życia to nie mamy ich tak jakoś dużo, nie posiadamy żadnych kart kredytowych ani innych zobowiązań. nawet samochodu nie mamy. i alior bank nie chce nam dać kredytu na 250 tysięcy. aż się boję pójść gdzie indziej. przecież nie ubiegamy się o jakiś milion. pożyczka w tej kwocie na mieszkanie to chyba nie jakiś szalony wydatek?! ktoś miał podobną sytuację i ją rozwiązał?

  • espresso

   To ja Ci powiem ze ja mam pensje 3 tysiące moj wspolkredytobiorca 6 tysięcy wszystko na czysto po odliczeniu kosztów utrzymania. Wszystko ładnie pięknie kredyt mur beton 2 tygodnie decyzja negatywna. Dlaczego nie ? Nie bo nie.

   • Zgodnie z ustawą od 22 lipca 2017 roku, banki mają obowiązek poinformowania klienta o powodach odmowy udzielenia kredytu hipotecznego. Jeżeli zatem zobowiązanie było zaciągane po tej dacie, bank powinien udzielić informacji zwrotnej. Na negatywną decyzję instytucji finansowej wpływ może mieć wiele czynników. Zapraszamy do artykułu: https://hipoteki.net/wiedza/jak-poprawic-swoja-zdolnosc-kredytowa/.

 • michail

  oszuści ityle. wyciągają tylko kasę od ludzi jak się da. jak człowiek upomni się o swoje to wielkie oczy robiom, że ktoś się dopatrzeył

 • MORO

  powiem tak, mam w tym banku kredyt, nie hipoteczny ale zawsze. wyszło że po spłacie będę musiał oddać prawie dwa razy więcej. uważajcie. pisze tak żeby ostrzec!! podejrzewam że przy hipotekach tak samo liczą!!!

Facebook