1. Hipoteki.net
 2. >
 3. Bank i bank hipoteczny – w jakim banku kredyt hipoteczny?
 4. >
 5. Bank BPS kredyt hipoteczny - oprocentowanie, dokumenty, zdolność kredytowa, opinie

Bank BPS kredyt hipoteczny – oprocentowanie, dokumenty, zdolność kredytowa, opinie

Bank BPS kredyt hipoteczny – oprocentowanie, dokumenty, zdolność kredytowa, opinie
Ocena: 3.1 (ilość ocen: 99)

Bank Polskiej Spółdzielczości działa na rynku od 1992 roku. Jest największym zrzeszeniem banków spółdzielczych w naszym kraju – w jego skład wchodzi 355 banków spółdzielczych z całej Polski. Profil działalności Banku BPS łączy funkcje banku zrzeszającego i komercyjnego. Świadczy usługi dla banków spółdzielczych i jest jednocześnie ich partnerem biznesowym oraz reprezentantem.

Kredyt hipoteczny w banku spółdzielczym nie różni się proponowanymi warunkami od tych oferowanych przez banki komercyjne. U wielu osób obawy budzi możliwość bankructwa banku spółdzielczego, sektor bankowy ma jednak wypracowane rozwiązania, które sprawiają, że kredytobiorca nawet nie odczuje takiej sytuacji.

Kredyt hipoteczny w Banku BPS

Bank BPS oferuje swoim klientom kredyt hipoteczny, konsolidacyjny, kredyt refinansowy oraz kredyt z dopłatą z programu Mieszkanie dla Młodych. Sztandarowym produktem jest kredyt mieszkaniowy „Mój dom”.

Bank Polskiej Spółdzielczości oferuje bardzo atrakcyjne warunki kredytu hipotecznego, wielokrotnie wygrywając rankingi i zestawienia kredytów hipotecznych oraz MdM. Kredyt można otrzymać tam na maksymalnie 30 lat. Marża uzależniona jest od wartości wkładu własnego oraz kwoty zobowiązania – minimalna jej wartość może wynieść zaledwie 1,59%. Jeśli chodzi o koszty – musimy liczyć się z koniecznością zapłacenia prowizji w wysokości od 2% do 3% wartości kredytu.

Oferty kredytów hipotecznych w Banku BPS

Kredyt Mieszkanie dla Młodych | Bank BPS

wartość
nieruchomości

250.000,00 zł
kwota
kredytu

200.000,00 zł
wkład
własny

50.000,00 zł
okres
kredytowania

15 lat
całkowity
koszt

263.711,44 zł
Twoja rata kredytu
hipotecznego wyniesie:

1.431,73 zł
Cel: MdM | Raty: równe
Oprocentowanie: 3,52% | Marża banku: 1,79% | Prowizja banku: 3,00%, 6.000,00 zł | RRSO: 3,94%
Zapytaj eksperta Symulacja kredytu
Minimalny okres kredytowania: 15 lat
Maksymalny okres kredytowania: 30 lat
Minimalna wysokość kredytu: 50.000,00 złotych
Maksymalna wysokość kredytu: 90,00% wartości nieruchomości
WIBOR: 3M
Ubezpieczenie pomostowe: 1,00%
Wydanie promesy: 0.5% min. 100 zł
Ubezpieczenie niskiego wkładu: 1%
Opłata od szybszej spłaty/nadpłaty kredytu: 3% w ciągu 3 lat
Opis kredytu:
Kredyt hipoteczny Banku BPS objęty jest rządowym dofinansowaniem do wkładu własnego kredytobiorcy. Kredyt udzielany jest w złotówkach, na kwotę od 50% do 90% wartości nieruchomości. Okres kredytowania wynosi od 15 do 30 lat. Okres karencji w spłacaniu kapitału może wynieść do 36 miesięcy.

Kredyt Mój Dom | Bank BPS

wartość
nieruchomości

250.000,00 zł
kwota
kredytu

200.000,00 zł
wkład
własny

50.000,00 zł
okres
kredytowania

15 lat
całkowity
koszt

263.711,44 zł
Twoja rata kredytu
hipotecznego wyniesie:

1.431,73 zł
Cel: kredyt hipoteczny / kredyt mieszkaniowy | Raty: równe
Oprocentowanie: 3,52% | Marża banku: 1,79% | Prowizja banku: 3,00%, 6.000,00 zł | RRSO: 3,94%
Zapytaj eksperta Symulacja kredytu
Minimalny okres kredytowania: 1 rok
Maksymalny okres kredytowania: 30 lat
Minimalna wysokość kredytu: 50.000,00 złotych
Maksymalna wysokość kredytu: 90,00% wartości nieruchomości
WIBOR: 3M
Ubezpieczenie pomostowe: 1,00%
Wydanie promesy: 0,5% min. 100 zł
Ubezpieczenie niskiego wkładu: brak danych
Opłata od szybszej spłaty/nadpłaty kredytu: 3% w ciągu 3 lat
Opis kredytu:
Koszty kredytu hipotecznego „Mój dom” w BPS są bardzo atrakcyjne, wygrywają różnego rodzaju rankingi i zestawienia. Marża banku uzależniona jest od wysokości pożyczki oraz wysokości wkładu własnego. Najbardziej atrakcyjne warunki czekają na osoby, które pożyczają mniej niż 30% wartości nieruchomości, mogą one wtedy liczyć na marżę w wysokości 1,59%.

Jeśli chcesz sprawdzić wartość kredytu dla innych kwot, skorzystaj z naszej porównywarki kredytów hipotecznych.

Kredyt hipoteczny Mój Dom

ehe Kredyt hipoteczny Bank BPS Mój Dom posiada szeroki zakres kredytowania. Może być przeznaczony na zakup domu, mieszkania, działki budowlanej czy też budowę domu. Kredyt ten może być udzielony na kwotę wartości nawet 90% wartości nieruchomości, a okres kredytowania może wynieść do 30 lat. Istnieje możliwość 36-miesięcznej karencji w spłacie części kapitałowej raty. Raz w roku możliwe są tzw. wakacje kredytowe, czyli tymczasowe zawieszenie spłaty całej raty.

Kredytobiorcom bank oferuje także ubezpieczenia zabezpieczające kredytowane nieruchomości czy też życie i zdrowie.

Koszty kredytu w Banku BPS

Koszty kredytu hipotecznego „Mój dom” w BPS są bardzo atrakcyjne, wygrywają różnego rodzaju rankingi i zestawienia. Bank pobiera prowizję od udzielenia kredytu – wynosi ona od 2% do 3% wartości kredytu (nie mniej niż 400 złotych) dla posiadaczy ROR-u w tym banku oraz 3% dla klientów z zewnątrz. Dodatkowo bank pobiera także jednorazową opłatę za wydanie promesy kredytowej – wynosi ona 0,5% wartości kredytu (nie mniej niż 100 złotych).

Marża banku uzależniona jest od wysokości pożyczki oraz wysokości wkładu własnego. Najbardziej atrakcyjne warunki czekają na osoby, które pożyczają mniej niż 30% wartości nieruchomości, mogą one wtedy liczyć na marżę w wysokości 1,59%. Najwięcej zapłacą osoby, które decydują się na pożyczkę z zaledwie 10-20% wkładu własnego – marża w tym wypadku wynosi 2,29% dla pożyczek poniżej 100 tyś złotych oraz 2,19% dla kredytów o wyższej wartości. Stopą procentową, według której bank BPS oblicza koszt kredytu hipotecznego, jest w każdym wypadku WIBOR 3M. Razem z marżą stawka WIBOR składa się na odsetki od kredytu.

W przypadku kredytu z obniżonym wkładem własnym bank istnieje możliwość dodatkowego ubezpieczenia. Jest to dość istotny koszt kredytu, szczególnie do momentu spłaty brakującej części wkładu. Ubezpieczenie niskiego wkładu zazwyczaj płacone jest przez pierwszych kilka lat kredytowania i stanowi wtedy dużą część miesięcznej raty. W przypadku BPS oznacza to podwyższenie marży o 1% do momentu, gdy wysokość zaciągniętego kredytu nie spadnie poniżej 80% wartości nieruchomości.

Decydując się na wcześniejszą spłatę lub nadpłatę kredytu bank BPS przez pierwsze 3 lata trwania umowy pobierze od nas 3% kwoty, jaka pozostała do spłaty. Po trzyletnim okresie karencji opłata znika.

Bank BPS pobiera od kredytobiorcy także wyższą marżę w ramach tzw. ubezpieczenia pomostowego, obowiązkowego na okres, dopóki interesy banku nie zostaną zabezpieczone wpisem do księgi wieczystej. Okres ten może trwać od kilku do nawet kilkunastu miesięcy. Jeśli na ten czas nie wykażemy dodatkowego zabezpieczenia hipoteki – bank podwyższy nam marżę o 1%.

Dokumenty wymagane do kredytu hipotecznego BPS

Podstawowym dokumentem jest wniosek kredytowy, wraz z załączonymi informacjami, potwierdzającymi stan inwestycji (wypis z Księgi Wieczystej, plan nieruchomości, kosztorys budowlany, zdjęcia działki lub mieszkania itp.). Bardzo ważnym elementem jest też zaświadczenie o dochodach, a także dokumenty potwierdzające historię i rodzaj zatrudnienia. Bank może też wymagać dokumentów, potwierdzających stan cywilny (akt ślubu, akty urodzenia dzieci). Więcej informacji znajdziesz tu: dokumenty do kredytu hipotecznego.

Mieszkanie dla Młodych w Banku BPS

Kredyt hipoteczny Mieszkanie dla Młodych skierowany jest do osób planujących zakup nieruchomości na rynku pierwotnym, wtórnym lub w spółdzielni mieszkaniowej. Ten kredyt hipoteczny Banku BPS objęty jest rządowym dofinansowaniem do wkładu własnego kredytobiorcy. Kredyt udzielany jest w złotówkach, na kwotę do 90% wartości nieruchomości. Okres kredytowania wynosi od 15 do 30 lat. Okres karencji w spłacaniu kapitału może wynieść do 36 miesięcy. Kredyt hipoteczny Bank BPS umożliwia także łączenie dochodów kredytobiorców i innych osób związanych z kredytobiorcą.

Warunki kredytu hipotecznego Mieszkanie dla Młodych:

 • metraż mieszkania: max. 75 m2 / dla rodzin z min. 3 dzieci – 85 m2;
 • metraż domu: max. 100 m2 / dla rodzin z min. 3 dzieci – 110 m2.

Kredyt Mieszkanie dla Młodych jest adresowany do osób zainteresowanych zakupem na rynku pierwotnym lub wtórnym lokalu/domu energooszczędnego (za wyjątkiem osób wychowujących co najmniej troje dzieci):

 • poniżej 35 roku życia (w przypadku małżeństw brany jest pod uwagę wiek młodszej osoby);
 • które nie są i nie były właścicielami mieszkania lub domu (dotyczy obydwu osób w przypadku małżeństw);
 • którym nie przysługuje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, którego przedmiotem jest lokal mieszkalny lub dom jednorodzinny, które nie były właścicielem lub współwłaścicielem budynku, jeśli jego udział w przypadku zniesienia współwłasności obejmowałby co najmniej jeden lokal mieszkalny.

Powyższy kredyt hipoteczny Bank BPS, przeznaczony jest dla małżeństw, osób samotnie wychowujących dzieci i osób niebędących w związkach małżeńskich, niezależnie od tego czy posiadają dzieci czy też nie).

Koszty kredytu hipotecznego w Banku BPS – przykładowe wyliczenie
bank pbs logo kraken
Kredyt hipoteczny Banku BPS Mój Dom w wysokości 200 tys. zł z 30-letnim okresem kredytowania spowoduje łączny koszt 312 982,48 zł (przy 112 982,44 zł części odsetkowej) w przypadku równych rat. Jedna rata przy rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania wartości 3,19% wyniosłaby 863,84 zł. Raty malejące spowodowałyby koszt łączny kredytu w wysokości 296 651,23 zł (przy wysokości 96 651,23 zł części odsetkowej). Pierwsza rata tego kredytu wyniosłaby 1 079,94 zł, a ostatnia 557,01 zł.Kredyt hipoteczny Banku BPS oprocentowany jest na 3,79%. Marża banku wyniosłaby wtedy 2,06%. Z kolei wysokość prowizji wyniosłaby 3% (min. 400 zł). Do momentu ustanowienia hipoteki koszt kredytu byłby powiększony o ubezpieczenie pomostowe, czyli 1 p. p. Przedwczesna całkowita lub częściowa spłata powoduje opłatę wartości 3% od spłaconej przed czasem kwoty przez pierwsze 3 lata. Po upływie 3 lat opłata ta wynosi 0%.
Historia Banku BPS

Historia Banku BPS

Bank początkowo funkcjonował pod nazwą Gospodarczy Bank Południowo-Zachodni S.A. Obecna nazwa obowiązuje od roku 2002, kiedy to doszło do połączenia sześciu regionalnych banków. Tradycje bankowości spółdzielczej w Polsce rozwinęły się około 150 lat temu. Spółdzielczość oszczędnościowo – pożyczkowa powstała, by na zasadach samopomocy połączyć siły w walce z lichwą i utrzymać polski stan posiadania rodzimego kapitału. Bank Polskiej Spółdzielczości jest obecnie głównym spadkobiercą tej tradycji, bo aż 64 procent wszystkich banków spółdzielczych jest zrzeszonych z Polskim Bankiem Przedsiębiorczości.

Grupę Banku Polskiej Spółdzielczości tworzy 355 banków zrzeszonych oraz dwa współpracujące. Mimo ogólnopolskiego charakteru jednym z głównych zadań Grupy jest wsparcie rozwoju lokalnego i regionalnego, co wyraża się w zróżnicowanej polityce produktowo-cenowej dostosowanej do poszczególnych regionów kraju.

Grupa BPS oferuje swoim klientom usługi finansowe w zakresie obsługi maklerskiej, factoringu, leasingu, funduszy inwestycyjnych, zarządzania wierzytelnościami. Szczególnie specjalizuje się w obsłudze rolnictwa i jego otoczenia, zwłaszcza małej rodzimej przedsiębiorczości, która w ofercie Banku BPS znajdzie też standardowe produkty takie jak: konta, kredyty, karty płatnicze i rachunki oszczędnościowe.

Produkty Banku BPS

Produkty Banku BPS

Bank BPS oferuje szeroki wybór produktów dla osób prywatnych. Do podstawowych usług należy prowadzenie ROR-ów, jednak klienci BPS-u mogą liczyć na więcej. Konta oszczędnościowe, karty płatnicze, lokaty, kredyty – to podstawowe produkty. Bank ma także propozycje dla mikroprzedsiębiorstw, większych firm i instytucji. BPS wyróżnia się wieloma produktami przygotowanymi dla rolników – to grupa, do której adresuje część swojej oferty.

Kontakt z Bank BPS

phone Infolinia dla klientów: 801 321 456

phone Infolinia z telefonów komórkowych lub z zagranicy: (+48) 86 215 50 00


Opinie o kredycie hipotecznym w Banku BPS

 • mark

  lubię ten bank, nie było nawet dużo komplikacji przy konsumpcyjnym i teraz kompletuje dokumenty już na hipotekę

 • hiacynt

  Trochę z boku, trochę na uboczu, ten bank szuka miejsca dla siebie. Nie jest gigantem, ale musi czymś przyciągnąć klientów. Dlatego tam zajrzałem i wziąłem kredyt hipoteczny w BPS. Okazało się, że dali mi rekordową ofertę. Myślę, że to dlatego, że chcą się wybić.

  • 4DanielME

   no już tak nie robią. teraz ich hipoteki dobiły do średnich w innych bankach. szkoda, że nie pomyślałem o kredycie u nich wcześniej. nawet jak u siebie przeliczyłem to ich oferta była sporo gorsza od eurobanku, który dał mi najlepszą (marża 2,1% to naprawdę dobre warunki).

 • eEwirka

  Siostra wzięła i bardzo sobie chwali. Nie wiem, czy w imię zasady, skoro już jest to jest najlepszy i już czy rzeczywiście tak jest. Mi się tam tak średnio opłacało…

 • bartek wuzek

  banki spoldzielcze to dobra opcja, sa bezpieczne i maja dobre oferty. ja tam wzialem kredyt hipoteczny, placowke mam 200 metrow od mieszkania, wszystko zalatwiam na poczekaniu

 • Kamil Te

  Ja mam takie pytanie – chcielismy z zona kredyt hipoteczny w bps z mdm, bo maja dobre warunki. ale pani z pekao nas straszy, ze banki spoldzielcze upadaja, a jak upadna przy naszym kredycie to nas zlicytuja. co mamy robic?

  • Jeśli bank zbankrutuje, to kredytobiorca spłata kredyt hipoteczny na zasadach w umowie. W przypadku upadłości SK Banku dla kredytobiorców zmienił się jedynie rachunek do wpłat. Najczęściej te zobowiązania do obsługi przejmuje inna placówka bankowa. Większość banków spółdzielczych zrzeszona jest w grupy kapitałowe, więc obowiązek obsługi kredytu wziąłby na siebie inny bank z grupy.

 • Anita ze Żnina

  u mnie w bpsie w żninie oferują marżę 2,2 i prowizję 1,5%. trochę się boję, banki spółdzielcze to jednak nie takie pko, ale warunki naprawdę korzystne. zastanawiam się jednak, co jak upadnie? ktoś może wie?

  • Jeśli upadnie – umowa kredytowa obowiązuje dalej, gwarantuje to Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Spłaca się kredyt dalej, według obowiązującej umowy.

  • mistral

   Tym bardziej, że samego BPSu nie można porównywać z lokalnym skokiem czy coś.

 • luis

  banki spoldzielcze maja bardzo dobre oferty. to wspaniala instytucja, ale komercyjne banki robia jej zly pijar. ja osobiscie korzystam glownie z nich, mam udzialy w paru bankach spoldzielczych, jestem bardzo zadowolony, hipoteki nie planuje co prawda, ale mysle nad pozyczka hipoteczna w bps, tylkonie moge jej u was znalezc

  • oliwier

   to wcale nie jest kwestia zlego czy dobrego pr. to raczej sprawa tego co maja do zaoferowania. oni naprawde zdzieraja z człoweka!!!! a pożyczka hipoteczna to pozal sie tylko- dla mnie najgorsza ever oferta. wiec nie udawaj że jesteś zadowolony. chyba ze masz takie długi żaden iiny bank ci nie da!!!!

  • Ma Ryla

   tak, banki spółdzielcze potrafią miło zaskoczyć, jednak nie dotyczy to bps- przynajmniej nie w moim przypadku. nie dość że żadają mega wysokich dochodów to jeszcze jakichś dodatkowych zabezpieczeń, a uwierzcie mi nie mam złych dochodów ani niechlubnej historii kredytowej!

 • Agata

  Bardzo dobry kredyt hipoteczny dla klientów z kontem, jeśli chodzi o warunki. Sama zachęcona przykładem znajomych chciałam spróbować tam, ale już na wstępie były problemy z dogadaniem się z przedstawicielem banku a też zorientowałam się, że oprocentowanie i prowizja będą odbiegać od tych ze strony onternetowej.. Po tym dałam sobie spokój z nimi.

  • czeslawek

   No tak, bo prowizja i oprocentowanie ustalane są dla indywidualnych przypadków. Może akurat miałaś złą chistorie kredytową albo coś innego. Poza tym skoro doradca taki nierozgarnięty trzeba było z innym porozmawiać,może tamten nie do końca wiedział o co chodzi.

 • Leo99

  witam, nie warto zawracać sobie tym bankiem głowy, u mnie przez prawie 4 miesiące od złożenia wniosku, nie został rozpatrzony, ciągle trzeba tylko donosić te papiery, gdybym wiedział to wcześnie w ogóle bym się w to nie pchał.

 • smutna

  Byłam dzis w banku BPS zaczelismy pisac wniosek o kredyt lecz niestety pan zobaczyl ze mam umowe na czas okreslony do konca 2018 roku gdzie to jest moja druga umowa i odrzucil wniosek.

  • Mariusz

   podobnie będziesz miała w innych bankach

 • krzysiek

  ten ich flagowy produkt Mój Dom zbiera same pochlebne recenzje i wyróżnienia w necie. tylko nie mam pojęcia dlaczego. Szukając kredytu tutaj dostałem najgorszą ofertę. to już w tak naznaczonym przez opinie PKO dali mi lepsze warunki. Nie wiem, czy tylko ja zostałem tak źle oceniony przez ten bank???? Nawet mieli problem z umową na czas określony na 7 lat, uważali, że to nie gwarantuje im terminowej spłaty. Tylko kto daje umowę na tak długi okres skoro nie wierzy w pracownika? Przecież jak ktoś ma na czas nieokreślony, to też może zostać zwolniony!!!! Nie rozumiem ich procedur i chyba nigdy nie zrozumiem. za słaby jestem w te klocki.

 • grrrr

  na decyzję w sprawie kredytu u nich czekałem prawie miesiąc. przez to nie starałem się gdzie indziej o kredyt. pan doradca zapewniał że wszystko pójdzie szybko i mówił że raczej z moimi zarobkami nie będzie problemu. CIEKAWE CO POWIE MI TERAZ JAK DOSTAŁEM ODMOWE!!!

  • Jeśli wniosek o kredyt został złożony po 22 lipca, to bank ma 21 dni na udzielenie decyzji kredytowej.

   • Kazik

    Proszę nie wprowadzać w błąd. 21 dni na udzielenie kredytu to jest w teorii, bo tak jest zgodnie z nową ustawą. W praktyce bank wymusił na mnie aby nie wstawiać daty na wniosku. Rozpatrywanie wniosku trwało ponad miesiąc i to gromadzenie coraz to nowych dokumentów jest skandaliczne. Wszystko bank robił na ostatnią chwilę, co kosztowało mnie ogromną ilość stresu.

    • Dzień dobry, zgodnie z zapisem ustawy banki mają 21 dni na udzielenie decyzji kredytowej i powinny przestrzegać tego terminu. Jeżeli Pańskie prawa zostały naruszone może Pan złożyć skargę do UOKiK lub rzecznika praw konsumentów.

 • marimari

  znajomi polecili mi ich kredyt mój dom. ich oferta naprawdę była super, co do mojej to mam mieszane uczucia. w takim pko zaśpiewali np marże o 1% niższą i nie chcą ubezpieczenia od utraty pracy za to. i jeszcze u mnie jakimś cudem marża wyniosła 2,5%. nie wiem dlaczego akurat u mnie. znajomi dostali 1,79%. nie wiem co zrobić bo w pko mam ofertę która jest odrobinę gorsza, ale tam podobno są problemy z terminowością wypłaty transz na budowę. z tego co czytam tutaj to raczej nie ma w bps takich problemów. może ktoś się wypowiedzieć na ten temat?

  • olek

   u mnie terz na podobnym poziomie wyszło wszystko tak jak piszesz. ale ja akurat mam niskie zarobki czytaj niższą zdolność kredytową i banki tak się zabezpieczajom właśnie.

 • maciuś

  najlepszy bank w wielu rankingach, niby taki przyjazny. jedyne z czym się zgodze, to że tani. oferte majom dobrom i to trzeba im przyznać. warunki dali mi najlepsze. tylko dlatego z żonom sie zdecydowaliśmy. jednak obsługa w banku jest fatalna. jak można trzy razy o ten sam świstek prosić pod niby przykrywką że tego czy tamtego zabrakło? ciongłe donoszenie papierków i latanie w tom i spowrotem. jakbym niemiał co robić. w kadrach i ksiengowości u mnie w pracy to na mnie już jak nakretyna patrzom. daje im 3 gwiazdki za oferte. ale do jasnej ciasnej zrubcie coś z tom obslugom, wyszkolcie ich bo tak być niemorze!!!!!!

 • major

  wystarczy że miałeś problemy ze spłatom kredytu gotowkowego w przeszłości i już bank pogarsza ofertę a marża i reszta nie wyglądjom tak dobrze już co ma piernik do witraka skoro to było kilka lat temu a kredyt mam już uregulowany.

 • Marcinek

  nie nie i jeszcze raz nie!!! załatwienie kredytu w tym banku trwa wieki ich procedury doprowadziły do tego że o mały włos deweloper się nie wycofał. jak ktoś ma nuż na gardle to niech lepiej do nich nie idzie!

 • IveTTa

  z tom prowizją to przegieli. przecież 3 proc od 200 tys to 6 tys. jak potrzebuje wiecej to prowizja jeszzce bardziej wzrasta. chyba właśnie przez to nie wezme u nich hipoteki

Facebook