1. Hipoteki.net
 2. >
 3. Bank i bank hipoteczny – w jakim banku kredyt hipoteczny?
 4. >
 5. Bank BPS kredyt hipoteczny – informacje, opinie, kontakt

Bank BPS kredyt hipoteczny – informacje, opinie, kontakt

Bank BPS kredyt hipoteczny – informacje, opinie, kontakt
Ocena: 3.1 (ilość ocen: 63)

Bank Polskiej Spółdzielczości działa na rynku od 1992 roku. Jest największym zrzeszeniem banków spółdzielczych w naszym kraju – w jego skład wchodzi 357 banków spółdzielczych z całej Polski. Profil działalności Banku BPS łączy funkcje banku zrzeszającego i komercyjnego. Świadczy usługi dla banków spółdzielczych i jest jednocześnie ich partnerem biznesowym oraz reprezentantem.

Kredyt hipoteczny w Banku BPS

Bank BPS oferuje swoim klientom kredyt hipoteczny, konsolidacyjny, pożyczkę hipoteczną, kredyt refinansowy oraz kredyt z dopłatą z programu Mieszkanie dla Młodych. Sztandarowym produktem jest kredyt mieszkaniowy „Mój dom”.

Oferty kredytów hipotecznych w Banku BPS

Kredyt Mieszkanie dla Młodych | Bank BPS

wartość
nieruchomości

250,000.00 zł
kwota
kredytu

200,000.00 zł
wkład
własny

50,000.00 zł
okres
kredytowania

15 lat
całkowity
koszt

262,711.44 zł
Twoja rata kredytu
hipotecznego wyniesie:

1,431.73 zł
Cel: MdM | Raty: równe
Oprocentowanie: 3.52% | Marża banku: 1.79% | Prowizja banku: 2.50%, 5,000.00 zł | RRSO: 3.88%
Zapytaj doradcę Symulacja kredytu
Minimalny okres kredytowania: 15 lat
Maksymalny okres kredytowania: 30 lat
Minimalna wysokość kredytu: 50,000.00 złotych
Maksymalna wysokość kredytu: 90.00% wartości nieruchomości
WIBOR: 3M
Ubezpieczenie pomostowe: 1.00%
Wydanie promesy: 0.5%
Ubezpieczenie niskiego wkładu: 1%
Opłata od szybszej spłaty/nadpłaty kredytu: 3% w ciągu 3 lat
Opis kredytu:
Kredyt hipoteczny Banku BPS objęty jest rządowym dofinansowaniem do wkładu własnego kredytobiorcy. Kredyt udzielany jest w złotówkach, na kwotę od 50% do 90% wartości nieruchomości. Okres kredytowania wynosi od 15 do 30 lat. Okres karencji w spłacaniu kapitału może wynieść do 24 miesięcy.

Kredyt Mój Dom | Bank BPS

wartość
nieruchomości

250,000.00 zł
kwota
kredytu

200,000.00 zł
wkład
własny

50,000.00 zł
okres
kredytowania

15 lat
całkowity
koszt

262,711.44 zł
Twoja rata kredytu
hipotecznego wyniesie:

1,431.73 zł
Cel: kredyt hipoteczny / kredyt mieszkaniowy | Raty: równe
Oprocentowanie: 3.52% | Marża banku: 1.79% | Prowizja banku: 2.50%, 5,000.00 zł | RRSO: 3.88%
Zapytaj doradcę Symulacja kredytu
Minimalny okres kredytowania: 1 rok
Maksymalny okres kredytowania: 30 lat
Minimalna wysokość kredytu: 50,000.00 złotych
Maksymalna wysokość kredytu: 90.00% wartości nieruchomości
WIBOR: 3M
Ubezpieczenie pomostowe: 1.00%
Wydanie promesy: 0,5%
Ubezpieczenie niskiego wkładu: 1%
Opłata od szybszej spłaty/nadpłaty kredytu: 3% w ciągu 3 lat
Opis kredytu:
Koszty kredytu hipotecznego „Mój dom” w BPS są bardzo atrakcyjne, wygrywają różnego rodzaju rankingi i zestawienia. Marża banku uzależniona jest od wysokości pożyczki oraz wysokości wkładu własnego. Najbardziej atrakcyjne warunki czekają na osoby, które pożyczają mniej niż 30% wartości nieruchomości, mogą one wtedy liczyć na marżę w wysokości 1,59%.

Jeśli chcesz sprawdzić wartość kredytu dla innych kwot, skorzystaj z naszej porównywarki kredytów hipotecznych.

Kredyt hipoteczny Mój Dom

ehe Kredyt hipoteczny Bank BPS Mój Dom posiada szeroki zakres kredytowania. Może być przeznaczony na zakup domu, mieszkania, działki budowlanej czy też budowę domu. Kredyt ten może być udzielony na kwotę wartości nawet 90% wartości nieruchomości, a okres kredytowania może wynieść do 30 lat. Istnieje możliwość 24-miesięcznej karencji w spłacie części kapitałowej raty. Raz w roku możliwe są tzw. wakacje kredytowe, czyli tymczasowe zawieszenie spłaty całej raty.

Kredytobiorcom bank oferuje także ubezpieczenia zabezpieczające kredytowane nieruchomości czy też życie i zdrowie.

Koszty kredytu w Banku BPS

Koszty kredytu hipotecznego „Mój dom” w BPS są bardzo atrakcyjne, wygrywają różnego rodzaju rankingi i zestawienia. Bank pobiera prowizję od udzielenia kredytu – wynosi ona 2% wartości kredytu (nie mniej niż 400 złotych) dla posiadaczy ROR-u w tym banku oraz 3% dla klientów z zewnątrz. Dodatkowo bank pobiera także jednorazową opłatę za wydanie promesy kredytowej – wynosi ona 0,5% wartości kredytu (nie mniej niż 100 złotych).

Marża banku uzależniona jest od wysokości pożyczki oraz wysokości wkładu własnego. Najbardziej atrakcyjne warunki czekają na osoby, które pożyczają mniej niż 30% wartości nieruchomości, mogą one wtedy liczyć na marżę w wysokości 1,59%. Najwięcej zapłacą osoby, które decydują się na pożyczkę z zaledwie 10-20% wkładu własnego – marża w tym wypadku wynosi 2,29% dla pożyczek poniżej 100 tyś złotych oraz 2,19% dla kredytów o wyższej wartości. Stopą procentową, według której bank BPS oblicza koszt kredytu hipotecznego, jest w każdym wypadku WIBOR 3M. Razem z marżą stawka WIBOR składa się na odsetki od kredytu.

W przypadku kredytu z obniżonym wkładem własnym bank istnieje możliwość dodatkowego ubezpieczenia. Jest to dość istotny koszt kredytu, szczególnie do momentu spłaty brakującej części wkładu. Ubezpieczenie niskiego wkładu zazwyczaj płacone jest przez pierwszych kilka lat kredytowania i stanowi wtedy dużą część miesięcznej raty. W przypadku BPS oznacza to podwyższenie marży o 1% do momentu, gdy wysokość zaciągniętego kredytu nie spadnie poniżej 80% wartości nieruchomości.

Decydując się na wcześniejszą spłatę lub nadpłatę kredytu bank BPS przez pierwsze 3 lata trwania umowy pobierze od nas 3% kwoty, jaka pozostała do spłaty. Po trzyletnim okresie karencji opłata znika.

Bank BPS pobiera od kredytobiorcy także wyższą marżę w ramach tzw. ubezpieczenia pomostowego, obowiązkowego na okres, dopóki interesy banku nie zostaną zabezpieczone wpisem do księgi wieczystej. Okres ten może trwać nawet od kilku do kilkunastu miesięcy. Jeśli na ten czas nie wykażemy dodatkowego zabezpieczenia hipoteki – bank podwyższy nam marżę o 1%.

Mieszkanie dla Młodych w Banku BPS

Kredyt hipoteczny Mieszkanie dla Młodych skierowany jest do osób planujących zakup nieruchomości na rynku pierwotnym, wtórnym lub w spółdzielni mieszkaniowej. Ten kredyt hipoteczny Banku BPS objęty jest rządowym dofinansowaniem do wkładu własnego kredytobiorcy. Kredyt udzielany jest w złotówkach, na kwotę do 90% wartości nieruchomości. Okres kredytowania wynosi od 15 do 30 lat. Okres karencji w spłacaniu kapitału może wynieść do 24 miesięcy. Kredyt hipoteczny Bank BPS umożliwia także łączenie dochodów kredytobiorców i innych osób związanych z kredytobiorcą.

Warunki kredytu hipotecznego Mieszkanie dla Młodych:

 • metraż mieszkania: max. 75 m2 / dla rodzin z min. 3 dzieci – 85 m2;
 • metraż domu: max. 100 m2 / dla rodzin z min. 3 dzieci – 110 m2.

Kredyt Mieszkanie dla Młodych jest adresowany do osób zainteresowanych zakupem na rynku pierwotnym lub wtórnym lokalu/domu energooszczędnego (za wyjątkiem osób wychowujących co najmniej troje dzieci):

 • poniżej 35 roku życia (w przypadku małżeństw brany jest pod uwagę wiek młodszej osoby);
 • które nie są i nie były właścicielami mieszkania lub domu (dotyczy obydwu osób w przypadku małżeństw);
 • którym nie przysługuje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, którego przedmiotem jest lokal mieszkalny lub dom jednorodzinny, które nie były właścicielem lub współwłaścicielem budynku, jeśli jego udział w przypadku zniesienia współwłasności obejmowałby co najmniej jeden lokal mieszkalny.

Powyższy kredyt hipoteczny Bank BPS, przeznaczony jest dla małżeństw, osób samotnie wychowujących dzieci i osób niebędących w związkach małżeńskich, niezależnie od tego czy posiadają dzieci czy też nie).

Koszty kredytu hipotecznego w Banku BPS – przykładowe wyliczenie
bank pbs logo kraken
Kredyt hipoteczny Banku BPS Mój Dom w wysokości 200 tys. zł z 30-letnim okresem kredytowania spowoduje łączny koszt 335 079,55 zł (przy 135 079,55 zł części odsetkowej) w przypadku równych rat. Jedna rata przy rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania wartości 3,19% wyniosłaby 930,78 zł. Raty malejące spowodowałyby koszt łączny kredytu w wysokości 314 015,83 zł (przy wysokości 114 015,83 zł części odsetkowej). Pierwsza rata tego kredytu wyniosłaby 1 187,22 zł, a ostatnia 557,31 zł.Kredyt hipoteczny Banku BPS oprocentowany jest na 3,79%. Marża banku wyniosłaby wtedy 2,09%. Z kolei wysokość prowizji wyniosłaby 3% (min. 400 zł). Do momentu ustanowienia hipoteki koszt kredytu byłby powiększony o ubezpieczenie pomostowe, czyli 1 p. p. Przedwczesna całkowita lub częściowa spłata powoduje opłatę wartości 2% od spłaconej przed czasem kwoty przez pierwszych 5 lat. Po upływie 5 lat opłata ta wynosi 0%.
Historia Banku BPS

Historia Banku BPS

Bank początkowo funkcjonował pod nazwą Gospodarczy Bank Południowo-Zachodni S.A. Obecna nazwa obowiązuje od roku 2002, kiedy to doszło do połączenia sześciu regionalnych banków. Tradycje bankowości spółdzielczej w Polsce rozwinęły się około 150 lat temu. Spółdzielczość oszczędnościowo – pożyczkowa powstała, by na zasadach samopomocy połączyć siły w walce z lichwą i utrzymać polski stan posiadania rodzimego kapitału. Bank Polskiej Spółdzielczości jest obecnie głównym spadkobiercą tej tradycji, bo aż 64 procent wszystkich banków spółdzielczych jest zrzeszonych z Polskim Bankiem Przedsiębiorczości.

Grupę Banku Polskiej Spółdzielczości tworzy 357 banków zrzeszonych oraz dwa współpracujące. Mimo ogólnopolskiego charakteru jednym z głównych zadań Grupy jest wsparcie rozwoju lokalnego i regionalnego, co wyraża się w zróżnicowanej polityce produktowo-cenowej dostosowanej do poszczególnych regionów kraju.

Grupa BPS oferuje swoim klientom usługi finansowe w zakresie obsługi maklerskiej, factoringu, leasingu, funduszy inwestycyjnych, zarządzania wierzytelnościami. Szczególnie specjalizuje się w obsłudze rolnictwa i jego otoczenia, zwłaszcza małej rodzimej przedsiębiorczości, która w ofercie Banku BPS znajdzie też standardowe produkty takie jak: konta, kredyty, karty płatnicze i rachunki oszczędnościowe.

Produkty Banku BPS

Produkty Banku BPS

Bank BPS oferuje szeroki wybór produktów dla osób prywatnych. Do podstawowych usług należy prowadzenie ROR-ów, jednak klienci BPS-u mogą liczyć na więcej. Konta oszczędnościowe, karty płatnicze, lokaty, kredyty – to podstawowe produkty. Bank ma także propozycje dla mikroprzedsiębiorstw, większych firm i instytucji. BPS wyróżnia się wieloma produktami przygotowanymi dla rolników – to grupa, do której adresuje część swojej oferty.

Kontakt z Bank BPS

phone Infolinia dla klientów: 801 321 456

phone Infolinia z telefonów komórkowych lub z zagranicy: (+48) 86 215 50 00

Opinie o kredycie hipotecznym w Banku BPS

 • mark

  lubię ten bank, nie było nawet dużo komplikacji przy konsumpcyjnym i teraz kompletuje dokumenty już na hipotekę

 • hiacynt

  Trochę z boku, trochę na uboczu, ten bank szuka miejsca dla siebie. Nie jest gigantem, ale musi czymś przyciągnąć klientów. Dlatego tam zajrzałem i wziąłem kredyt hipoteczny w BPS. Okazało się, że dali mi rekordową ofertę. Myślę, że to dlatego, że chcą się wybić.

 • eEwirka

  Siostra wzięła i bardzo sobie chwali. Nie wiem, czy w imię zasady, skoro już jest to jest najlepszy i już czy rzeczywiście tak jest. Mi się tam tak średnio opłacało…

 • bartek wuzek

  banki spoldzielcze to dobra opcja, sa bezpieczne i maja dobre oferty. ja tam wzialem kredyt hipoteczny, placowke mam 200 metrow od mieszkania, wszystko zalatwiam na poczekaniu

 • Kamil Te

  Ja mam takie pytanie – chcielismy z zona kredyt hipoteczny w bps z mdm, bo maja dobre warunki. ale pani z pekao nas straszy, ze banki spoldzielcze upadaja, a jak upadna przy naszym kredycie to nas zlicytuja. co mamy robic?

  • Jeśli bank zbankrutuje, to kredytobiorca spłata kredyt hipoteczny na zasadach w umowie. W przypadku upadłości SK Banku dla kredytobiorców zmienił się jedynie rachunek do wpłat. Najczęściej te zobowiązania do obsługi przejmuje inna placówka bankowa. Większość banków spółdzielczych zrzeszona jest w grupy kapitałowe, więc obowiązek obsługi kredytu wziąłby na siebie inny bank z grupy.

 • Anita ze Żnina

  u mnie w bpsie w żninie oferują marżę 2,2 i prowizję 1,5%. trochę się boję, banki spółdzielcze to jednak nie takie pko, ale warunki naprawdę korzystne. zastanawiam się jednak, co jak upadnie? ktoś może wie?

  • Jeśli upadnie – umowa kredytowa obowiązuje dalej, gwarantuje to Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Spłaca się kredyt dalej, według obowiązującej umowy.

  • mistral

   Tym bardziej, że samego BPSu nie można porównywać z lokalnym skokiem czy coś.

 • luis

  banki spoldzielcze maja bardzo dobre oferty. to wspaniala instytucja, ale komercyjne banki robia jej zly pijar. ja osobiscie korzystam glownie z nich, mam udzialy w paru bankach spoldzielczych, jestem bardzo zadowolony, hipoteki nie planuje co prawda, ale mysle nad pozyczka hipoteczna w bps, tylkonie moge jej u was znalezc

  • oliwier

   to wcale nie jest kwestia zlego czy dobrego pr. to raczej sprawa tego co maja do zaoferowania. oni naprawde zdzieraja z człoweka!!!! a pożyczka hipoteczna to pozal sie tylko- dla mnie najgorsza ever oferta. wiec nie udawaj że jesteś zadowolony. chyba ze masz takie długi żaden iiny bank ci nie da!!!!

 • Agata

  Bardzo dobry kredyt hipoteczny dla klientów z kontem, jeśli chodzi o warunki. Sama zachęcona przykładem znajomych chciałam spróbować tam, ale już na wstępie były problemy z dogadaniem się z przedstawicielem banku a też zorientowałam się, że oprocentowanie i prowizja będą odbiegać od tych ze strony onternetowej.. Po tym dałam sobie spokój z nimi.

  • czeslawek

   No tak, bo prowizja i oprocentowanie ustalane są dla indywidualnych przypadków. Może akurat miałaś złą chistorie kredytową albo coś innego. Poza tym skoro doradca taki nierozgarnięty trzeba było z innym porozmawiać,może tamten nie do końca wiedział o co chodzi.

 • Leo99

  witam, nie warto zawracać sobie tym bankiem głowy, u mnie przez prawie 4 miesiące od złożenia wniosku, nie został rozpatrzony, ciągle trzeba tylko donosić te papiery, gdybym wiedział to wcześnie w ogóle bym się w to nie pchał.

 • smutna

  Byłam dzis w banku BPS zaczelismy pisac wniosek o kredyt lecz niestety pan zobaczyl ze mam umowe na czas okreslony do konca 2018 roku gdzie to jest moja druga umowa i odrzucil wniosek.

Facebook