1. Hipoteki.net
 2. >
 3. Bank i bank hipoteczny – w jakim banku kredyt hipoteczny?
 4. >
 5. Bank Pekao kredyt hipoteczny - oprocentowanie, dokumenty, zdolność kredytowa, opinie

Bank Pekao kredyt hipoteczny – oprocentowanie, dokumenty, zdolność kredytowa, opinie

Bank Pekao kredyt hipoteczny – oprocentowanie, dokumenty, zdolność kredytowa, opinie
Ocena: 3.2 (ilość ocen: 93)

Bank Pekao słynie z prostych ofert odpowiadających na najważniejsze potrzeby swoich klientów. Warto zobaczyć, na jakich warunkach są skonstruowane kredyty hipoteczne tego banku, w tym także kredyt hipoteczny funkcjonujący w ramach programu Mieszkanie dla Młodych.

Bank oferuje kredyty w oparciu o Bank Hipoteczny Pekao.

Kredyt hipoteczny w banku Pekao

Kredyt hipoteczny Banku Pekao w złotych polskich pozwoli na sfinansowanie do 90% wartości nieruchomości. Można go przeznaczyć na dowolny cel związany z zakupem lub remontem, czy modernizację różnego rodzaju nieruchomości. Spłacimy nim również kredyt hipoteczny zaciągnięty w innym banku. Okres kredytowania może wynieść do 30 lat.

Bank Pekao proponuje uproszczoną ocenę kredytowanej nieruchomości dla kredytów do 300 tys. zł, bezpłatną promesę ważną 60 dni oraz pomoc eksperta. Daje też możliwość zawieszenia spłaty kredytu na okres do 12 miesięcy w ramach wakacji kredytowych. Kredyt hipoteczny Banku Pekao oznacza obowiązkowe zabezpieczenie w postaci cesji praw z polisy ubezpieczenia nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych. Jest dostępny także w walutach obcych: EUR, USD, GBP, NOK i SEK – dla osób, które zarabiają w tych walutach. Jednak w przypadku kredytów walutowych maksymalna kwota wynosi 70% wartości nieruchomości na okres do 20 lat.

Oferty kredytu hipotecznego w banku Pekao

Kredyt hipoteczny z MDM | Pekao S.A.

wartość
nieruchomości

250.000,00 zł
kwota
kredytu

200.000,00 zł
wkład
własny

50.000,00 zł
okres
kredytowania

15 lat
całkowity
koszt

269.667,21 zł
Twoja rata kredytu
hipotecznego wyniesie:

1.469,37 zł
Cel: MdM | Raty: równe
Oprocentowanie: 3,90% | Marża banku: 2,09% | Prowizja banku: 2,59%, 5.180,00 zł | RRSO: 4,29%
Zapytaj eksperta Symulacja kredytu
Minimalny okres kredytowania: 15 lat
Maksymalny okres kredytowania: 30 lat
Minimalna wysokość kredytu: 80.000,00 złotych
Maksymalna wysokość kredytu: 90,00% wartości nieruchomości
WIBOR: 6M
Ubezpieczenie pomostowe: 1,00%
Wydanie promesy: 0 złotych
Ubezpieczenie niskiego wkładu: brak danych
Opłata od szybszej spłaty/nadpłaty kredytu: 3% dla umów zawartych od 22 lipca 2017 roku
Opis kredytu:
Wysokość kredytu musi wynieść co najmniej 50% ceny zakupu mieszkania, a minimalny okres kredytowania to 15 lat. W przypadku posiadaczy Eurokonta w Pekao zapłacimy 2,09% prowizji, pozostali kredytobiorcy muszą się liczyć z prowizją o wysokości 2,59% wartości kredytu. Częściowa lub całkowita wcześniejsza spłata kredytu dla umów zawartych do 21.07.2017 roku wynosi 2%, gdy łączna kwota nadpłat wyniosła 10- 15%.

Kredyt hipoteczny | Pekao S.A.

wartość
nieruchomości

250.000,00 zł
kwota
kredytu

200.000,00 zł
wkład
własny

50.000,00 zł
okres
kredytowania

15 lat
całkowity
koszt

269.467,21 zł
Twoja rata kredytu
hipotecznego wyniesie:

1.469,37 zł
Cel: kredyt hipoteczny / kredyt mieszkaniowy | Raty: równe
Oprocentowanie: 3,90% | Marża banku: 2,09% | Prowizja banku: 2,49%, 4.980,00 zł | RRSO: 4,28%
Zapytaj eksperta Symulacja kredytu
Minimalny okres kredytowania: 1 rok
Maksymalny okres kredytowania: 30 lat
Minimalna wysokość kredytu: 80.000,00 złotych
Maksymalna wysokość kredytu: 90,00% wartości nieruchomości
WIBOR: 6M
Ubezpieczenie pomostowe: 1,00%
Wydanie promesy: 0 złotych
Ubezpieczenie niskiego wkładu: brak danych
Opłata od szybszej spłaty/nadpłaty kredytu: 3% dla umów zawartych od 22 lipca 2017 roku
Opis kredytu:
Kredyt hipoteczny w Pekao to szybka decyzja i promesa kredytowa za 0 zł ważna 60 dni. Kredyt można zaciągnąć nawet na 90% wartości nieruchomości, na 30 lat. Przy nieruchomościach poniżej 300 tyś złotych - uproszczona procedura. Możliwość zawieszenia spłaty kredytu łącznie nawet na 12 m-cy (tzw. wakacje kredytowe). Kredyt dostępny jest również w walutach obcych: EUR, USD,GBP, NOK, SEK.

Jeśli chcesz sprawdzić, ile wyniesie rata miesięczna przy innym wkładzie własnym lub okresie kredytowania, nasza porównywarka kredytu hipotecznego przyjdzie Ci z pomocą.

Koszty kredytu hipotecznego w Banku PEKAO

Pierwszą opłatą, na jaką musimy się przygotować, jest prowizja, pobierana jako opłata za przygotowanie umowy kredytowej. W przypadku posiadaczy Eurokonta w Pekao zapłacimy 1,99%, pozostali kredytobiorcy muszą się liczyć z prowizją o wysokości 2,49% wartości kredytu.

Marża banku ustalana jest indywidualnie, w zależności od wysokości poniesionego wkładu własnego i wartości nieruchomości. Obecnie jej średnia wysokość wynosi 2,09%, jednak bank dopuszcza możliwość jej negocjacji, a także obniżenia w przypadku dobrania dodatkowych produktów bankowych.

Do czasu ustanowienia hipoteki marża jest podwyższona o 1 punkt procentowy – jest to ubezpieczenie pomostowe, obowiązkowe w większości banków. Jedyny sposób na jego ominięcie to ustanowienie hipoteki zastępczej na czas trwania procedury na innej nieruchomości.

Częściowa lub całkowita wcześniejsza spłata kredytu nie powoduje opłat, w przypadku gdy dotyczy do 10%/ 15% kwoty kredytu rocznie. Inaczej wynosi 2% (min. 200 zł). Bank Pekao nie posiada okresu karencji dla wcześniejszej spłaty – bez względu na pozostały okres kredytowania będziemy musieli zapłacić 2% od kwoty, jaka została do spłaty, jeżeli podpisaliśmy umowę do 22 lipca 2017 roku. Po tym terminie 3%.

Dokumenty do kredytu hipotecznego w Pekao S.A.

Aby starać się o kredyt hipoteczny w Pekao należy złożyć wniosek kredytowy wraz z załącznikami. Te ostatnie możemy podzielić na te związane z sytuacją osobistą i majątkową kredytobiorcy (zaświadczenie o dochodach, akty z Urzędu Stanu Cywilnego, promesa zatrudnia od pracodawcy lub dokumenty związanie z prowadzoną działalnością) oraz na te dotyczące nieruchomości (umowa rezerwacyjna lub przedwstępna, odpis z KW, kosztorys budowlany itp.)

Więcej informacji znajdziesz na stronie dokumenty wymagane do kredytu hipotecznego.

Kredyt hipoteczny Banku Pekao Mieszkanie dla Młodych

szczesliwa-rodzina-w-domuBiorąc kredyt hipoteczny Mieszkanie dla Młodych można uzyskać dofinansowanie wkładu własnego oraz spłatę części kredytu, co powoduje obniżenie wysokości odsetek, a tym samym niższe raty. Dotyczy on zakupu domu lub mieszkania na rynku pierwotnym lub wtórnym. Dofinansowanie dostępne jest również w przypadku kredytowania wkładu budowlanego do spółdzielni mieszkaniowej.

Z rządowego programu MdM mogą skorzystać: małżeństwa (młodszy małżonek musi mieć najwyżej 35 lat, chyba że wychowuje min. trójkę dzieci), osoby samotnie wychowujące przynajmniej jedno dziecko, osoby samotne, niebędące w związku małżeńskim i osoby spełniające pozostałe warunki rządowego programu „Mieszkanie dla młodych”. Osoby wychowujące co najmniej trójkę dzieci, nie są objęte wymogiem nieposiadania innej nieruchomości mieszkalnej.

Wysokość kredytu wynosi co najmniej 50% ceny zakupu mieszkania, a minimalny okres kredytowania to 15 lat.

Kredyt hipoteczny Banku Pekao w ramach programu MDM można przeznaczyć na:

 • kupno mieszkania o powierzchni użytkowej do 75 m2 (dla osób wychowujących co najmniej troje dzieci w dniu złożenia wniosku o kredyt do 85 m2)
 • kupno domu jednorodzinnego o powierzchni użytkowej do 100 m2
  (dla nabywców wychowujących co najmniej troje dzieci w dniu złożenia wniosku
  o kredyt do 110 m2).

Do programu kwalifikują się domy lub mieszkania znajdujące się na terytorium Polski, mające w przyszłości służyć własnym potrzebom mieszkaniowym.

Dofinansowanie wkładu własnego wynosi 10% dla małżeństw bezdzietnych i singli, 15% dla nabywców wychowujących jedno dziecko, 20% dla nabywców wychowujących dwoje dzieci i 30% – w przypadku wychowywania trojga lub więcej dzieci wartości wynikającej z iloczynu powierzchni użytkowej mieszkania (nie mającej więcej niż 50 m2, w przypadku rodzin z przynajmniej trojgiem dzieci – nie więcej niż 65 m2 ) i średniego wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1 m2 powierzchni użytkowej właściwego dla lokalizacji mieszkania (zgodnie z art. 2 pkt 14 Ustawy).

Gdyby w ciągu 5 lat od nabycia nieruchomości urodziło się beneficjentom trzecie lub kolejne dziecko, można otrzymać dodatkowo 5 % na spłatę części kredytu.

Koszty kredytu w Banku Pekao – przykładowe wyliczenia

pekao-logoKredyt hipoteczny Bank Pekao w wysokości 200 tys. zł z okresem kredytowania ustalonym na 30 lat powoduje łączny koszt 356 196,72 zł (odsetki – 156 196,72 zł) w przypadku rat równych. Jedna taka rata przy rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania 4,25% wyniosłaby 983,88 zł. Wybierając raty malejące pierwsza z nich powodowałaby koszt 1 254,19 zł, a ostatnia 557,50 zł. Składałoby się one na łączny koszy kredytu w wysokości 328 102,74 zł (przy wartości odsetek 128 102,74 zł). Jak wyglądają w rzeczywistości koszty kredytu hipotecznego Bank Pekao? O tym przekonasz się korzystając z naszego kalkulatora kredytu hipotecznego: https://hipoteki.net/kalkulator-kredytu-hipotecznego/

Historia Banku Pekao

Historia Banku Pekao

Bank Pekao swoje korzenie wywodzi od powstałego w 1929 r. Banku Polska Kasa Opieki powołanego z myślą o potrzebach dotyczących usług finansowych 8 mln Polaków żyjących w tamtym czasie zagranicą. Wtedy, jak i w okresie PRL-u, bank specjalizował się w obsłudze międzynarodowych operacji finansowych. Po transformacji ustrojowej Bank Pekao stworzył pierwsze w powojennej Polsce biuro maklerskie. Był on też polskim pionierem, jeśli chodzi o wprowadzenie kart płatniczych.

Charakterystyczny żubr w logo banku pojawił się w 1997 r. po utworzeniu grupy bankowej Pekao. Wkrótce potem rozpoczęła się jego prywatyzacja, która zaowocowała debiutem na warszawskiej GPW w 1998 r. i członkostwem w grupie UniCredit. W wyniku podziału Banku BPH część jego oddziałów została wydzielona do Banku Pekao. Instytucja sukcesywnie zwiększała ofertę bankowości detalicznej, korporacyjnej czy inwestycyjnej.

Bank w ostatnich latach rozpoczął proces przemian wizerunkowych idących w parze z przemodelowaniem dotychczasowej obsługi klientów i rozwijaniu oferty pod kątem innowacyjności. Dlatego stał się on sponsorem największej sportowej imprezy w Polsce – Euro 2012, w którego dzień rozpoczęcia Bank Pekao odświeżył swój znak i barwy.

Działalność Banku Pekao

Działalność Banku Pekao

klienci-banku-czytajacy-umoweW skład grupy kapitałowej Banku Pekao wchodzi 14 spółek zależnych i stowarzyszonych z Bankiem Pekao i po jednej spółce pośrednio zależnej i stowarzyszonej. Skupione wokół Banku Pekao zajmują się factoringiem, operacjami o charakterze hipotecznym, transferami gotówkowymi, usługami leasingowymi a także działalnością deweloperską czy pośrednictwem finansowym. To także pierwszy w Polsce po 1945 r. Centralny Dom Maklerski Pekao. Oferuje on produkty i usługi zarówno klientom indywidualnym, jak instytucjonalnym.

Produkty Banku Pekao

Produkty Banku Pekao

Konta osobiste Banku Pekao to rozwiązania przeznaczone dla osób często korzystających z bankowości mobilnej (Eurokonto Mobilne), dokonujących regularnie przelewów i zleceń stałych (Eurokonto Aktywne Plus) i studentów, nie muszących płacić za dostęp do konta internetowego.

Oferta ubezpieczeniowa Banku Pekao zawiera w sobie ubezpieczenie Assistance na wypadek nieprzewidzianych sytuacji czy ubezpieczenia PZU: mieszkaniowe, komunikacyjne i turystyczne.

W Banku Pekao można zaciągnąć Pożyczkę Ekspresową PEX udzielaną na dowolny cel, której ratę można ustalić samodzielnie w zależności od terminu spłaty.

Klienci indywidualni mogą pomnażać pieniądze dzięki funduszom inwestycyjnym, rachunkom oszczędnościowym Dobry Zysk, lokatom, na których samemu można ustalić czas trwania inwestycji czy produktów standaryzowanych, potencjalnie gwarantujących większy zysk niż na lokacie. Oszczędzać w Banku Pekao można od najmłodszych lat na rachunku oszczędnościowym Mój Skarb, pozwalającym na zapoznanie dzieci ze światem finansów. Kredyt hipoteczny Banku Pekao pozwala sfinansować do nawet 90% wartości nieruchomości.

Bank Pekao oferuje ponadto dostęp do bankowości elektronicznej Pekao 24, przekazów Western Union, usług maklerskich i szerokiej gamy kart kredytowych. W jej skład wchodzą karty standardowe, srebrne, złote, partnerskie przeznaczone dla osób wspierających działania charytatywne czy karta Elastyczna, mająca pozwolić na proste kredytowanie niektórych wydatków.

Klienci korporacyjni otrzymują w Banku Pekao kompleksową obsługę finansową, dzięki czemu uzyskują dostęp do obrotu skarbowymi papierami wartościowymi, finansowania handlu czy wymiany walutowej. Pomoc na każdym etapie biznesowej działalności sprawiła, że Bank Pekao jest największym obecnie bankiem korporacyjnym w Polsce.

Kontakt z Bank Pekao

phone Infolinia dla klientów: 801 365 365

phone Infolinia dla klientów z zagranicy: +42 68 38 232


Opinie o kredycie hipotecznym w Banku Pekao

 • Zosieńka

  Ja w życiu bym się nie zdecydowała na kredyt hipoteczny w pekao. Jak mam im ufać, jak do tej pory euronet były po 9 zł a teraz mnie podsumowali na koniec miesiąca na 300 zł z wypłaty! a jak tak w czasie spłacania z 450 zrobi mi się nagle 750 a oni powiedzą sorry, włysłaliśmy wcześniej pismo!

 • maskotka

  Ciekawe czy zrezygnują ze sprzedaży kredytów hipotecznych, kiedy powstał ich bank hipoteczny. To pewnie będzie ciekawa rywalizacja i możliwe, że koszty kredytu hipotecznego spadną.

  • Raczej nie ma takiej możliwości – sprzedażą zajmuje się „normalne” Pekao, a Pekao Bank Hipoteczny przejmuje kredyty hipoteczne po podpisaniu umowy :)

 • Anonimowy

  Rewelacyjne warunki: wartość mieszkania 240000 zł, a kredyt 200 tyś. Zaoferowali marżę poniżej 2%. Moja miesięczna rata to 750zł około, generalnie – moim zdaniem warto skorzystać.

 • xero

  Czy to znak czasów, czy nowy menegment? Świetna oferta kredytu hipotecznego w Pekao to wabik? Szukając ofert nikt tego banku raczej nie lekceważy.

 • Marika Węsowska

  Bank Pekao ma świetną ofertę, polecam tam kredyt mieszkaniowy z mdm – jedna z lepszych ofert, jakie nam pokazywał doradca i najlepszą, jaką uzyskaliśmy, chodząc sami po bankach.

 • tytus

  Kredyt hipoteczny w pekao wygrywa. Moje oszczędności okazały się duże. a to przy całym okresie kredytu spora ulga. Warto pokombinować i przejść się też do pekao

 • Karol

  Kredyt na 25% wartości mieszkania, 250 tyś kredytu, marża: 2,13%, prowizja – 2,5%, ubezpieczenie nieruchomości – mógłby ktoś ocenić, czy to dobre warunki? widzę, że marża trochę wyższa niż tu w zestawieniu, ale też mam jeszcze jeden kredyt do spłacenia…

 • konto w pekao

  podpisuję umowę o kredyt hipoteczny w pekao, czy bank ma prawo żądać ode mnie założenia konta ze stałymi wpływami na nie? czy podwyższanie marży o 1,5% jeśli tego nie spełnię to norma? doradca mówił, że wystarczy, że będę mieć konto do obsług i kredytu, a teraz czytam umowę i tam takie kwiatki… czy bez tego dostanę inne warunki umowy?

  • Generalnie, jeśli oferta jest promocyjna, to przy zrezygnowaniu z warunków promocji, bank może zmienić warunki. Więcej informacji znajduje się w umowie kredytowej. Bank Pekao ma ofertę promocyjną dla właścicieli eurokonta, jednak preferencyjna marża jest niższa o 0,5%, a nie 1,5%.

 • Name

  podpisałem tam umowę dwa dni temu, wczoraj przeczytałem,że prezes pekao zarabia 12 milionów złotych rocznie. już wiem, gdzie idą moje odsetki. mam mu coś do powiedzenia: die hard.

  • ciekawski

   Prezes prezesów we Włoszech? Tzn 3 mln Euro. Czy u nas, w Polsce tyle zarabia?

 • Białogóranin

  Straciłem zaufanie do tego banku, jak w okienku w mojej miejscowości zobaczyłem kolegę, który miał wyrok za kradzieże… Jak tak weryfikują osoby, ktore zajmują się pieniędzmi to wspołczuję.

 • creeper

  pekao niby bank z tradycjami, więc powinien funkcjonować sprawnie a tutaj załatwienie sprawy wymaga tylu zabiegów. niedouczeni pracownicy. procedury nawalajom. formalności mnóstwo. gdy już załatwisz jedną rzecz potem dostajesz kolejną itd. az w koncu okazuje sie ze ta pierwsza jest juz nieaktualna. mozna by tak w kółko. tak mnie tym zrazili. w koncu znalazłem inny bank gdzie wszytsko poszło sprawnie. dziękuje za taki bank, straciliście klienta i pewnie jeszcze niejednego stracicie!!!!!

  • kryśka_z@

   ale właśnie takie banki z tradycjami mają przeważnie problemy z organizacją. te nowe bardziej się starają o klienta.

 • Dario

  Pekao no bym pomyślał że opinie będzie miał lepsze, tym bardziej, że doświadczenia mam pozytywne, wszystko naraz mi powiedzieli co mam przynieść, nie powiem wstępna decyzja tydzień po czasie, no ale taka obsuwe można wybaczyc.marża banku do zniesienia, więc jak zawsze uważajcie na krytyke w internecie.

 • chudy

  koleżanka poleca mi ten bank, chociaż nie wiem w sumie dlaczego? ani marża ani oprocentowanie nie powala. może chociaż obsługa? a tu czytam ze szału nie ma.

  • stefi

   a może tam po prostu pracuje :) mówię poważnie, tam doradcy wiedzą jak sprzedać kredyt nawet mega nieopłacalny.

 • emanuel

  U MNIE BANK WYLICZYŁ MARŻE NA POZIOMIE 3,2%, TO CHYBA KPINY. NIEWIEM DLACZEGO ZOSTAŁEM TAK OCENIONY. nIGDY NIE MIAŁEM PROBLEMÓW ZE SPŁATĄ RZADNYCH RAT. ZAROBKI TEŻ POWYŻEJ NAJNIŻESZEJ KRAJOWEJ, tO O CO iM CHODZI?

  • mirek

   może masz za niskie zarobki w stosunku do tego ile chcesz wziąć. albo bank stwierdził że po prostu na tobie zarobi ot co. lepiej poszukaj innego kredytodawcy.

   • top

    no, jak się bierze kredyt hipoteczny to naprawdę trzeba mocno szukać. nawet jak są niewielkie różnice to w ciągu np. 30 lat nazbiera się pewnie z tego min kilka tysięcy. to nie jest takie proste, jak przy kredytach gotówkowych, gdzie raz dwa spłacasz i koszty tak nie rosną. a różnice pomiędzy bankami mogą być naprawdę spore. wystarczy tylko trochę pochodzić i poszukać a potem dobrze wszystko przeliczyć.

 • ollie

  pekao ma niby dobrą renomę, poza tym w końcu jego kapitał jest w większości polski po odkupieniu rok temu) dlatego postanowiłem u nich wziąć kredyt hipoteczny. poszedłem więc do placówki. mają bardzo fachową obsługę, doinformowana i zaangażowana w sprawy klienta. jednak to co zostalo mi zaoferowane to jakiś żart z klienta. zaśpiewali oprocentowanie o 50% wyższe niż w takim obcym deutsche banku. nie mam pojęcia jak to możliwe?! liczyłem na coś znacznie lepszego a tutaj taka kaszana

 • tyffani

  dostałam u nich ofertę z marża prawie 3%!!! To ma być dobry bank, jeden z największych w naszym kraju?! Jak oni mogą tak na klientach żerować?!!! na pewno ode mnie nie wyciągną takiej marży. Mogą jedynie pomarzyć!!

 • Maj-ka89

  mam podobne odczucia, też mieszkam w małej miejscowości. u mnie sąsiadki jak się pójdzie do banku po kredyt to mają o czym przez tydzień rozmawiać. ten brak takiej intymności przy rozmowie w banku zniechęca mnie do oddziałów moim miasteczku i też dojeżdzam do pobliskiej miejscowości, żeby nie być na językach wszystkich dookoła.

 • WHAT?

  BRAK MI SŁÓW. POWINNI ZDECYDOWANIE POPRACOWAĆ NAD SWOIMI PROCEDURAMI BO MAJĄ JE MEGA PRZESTARZAŁE I WYJĄTKOWO DŁUGIE. ZAŁATWIENIE U NICH CAŁEJ PROCEDURY W CIĄGU 1 MIESIĄCA GRANICZY Z CUDEM. JA NA DECYZJĘ I KREDYT CZEKAŁEM PRAWIE 2 MIESIĄCE. W PKO NIE DO POMYŚLENIA! A JAK KOMUŚ ZALEŻY NA CZASIE TO ZDECYDOWANIE ODRADZAM MILENIUM!

Facebook