1. Hipoteki.net
 2. >
 3. Bank i bank hipoteczny – w jakim banku kredyt hipoteczny?
 4. >
 5. BOŚ Bank kredyt hipoteczny - oprocentowanie, dokumenty, zdolność kredytowa, opinie

BOŚ Bank kredyt hipoteczny – oprocentowanie, dokumenty, zdolność kredytowa, opinie

BOŚ Bank kredyt hipoteczny – oprocentowanie, dokumenty, zdolność kredytowa, opinie
Ocena: 3 (ilość ocen: 59)

Bank Ochrony Środowiska w swojej ofercie posiada podstawowy kredyt hipoteczny. W tym banku otrzymamy również preferencyjne kredyty na budowę instalacji fotowoltaicznych lub EKOkredyty z dopłatami z WFOŚiGW na zakup ekologicznych sprzętów do domu. Jak więc widać, instytucja ta nie jest przyjazna naturze tylko z nazwy.

Obecnie BOŚ Bank udziela specjalnych kredytów na domy drewniane, budowane w technologii szkieletowej. Domy takie cechują się dobrymi parametrami i niskimi kosztami eksploatacji, a czas ich budowy jest krótszy, niż w technologii tradycyjnej. W BOŚ Bank można uzyskać hipotekę na taki dom na 35 lat na 80% wartości nieruchomości.

Kredyt hipoteczny w BOŚ Banku

Standardowy kredyt hipoteczny BOŚ Bank można przeznaczyć na różne cele związane z nieruchomościami. Może to być kupno domu, mieszkania, ale też remont czy kupno działki. W BOŚ Banku okres kredytowania wynosi do 35 lat. Kwota kredytu może stanowić do 90% wartości nieruchomości. Możną ją zwiększyć, a dodatkowe pieniądze przeznaczyć na dowolny cel.

Wysokość marży zostanie obniżona, kiedy kredytobiorca skorzysta z dodatkowego produktu banku np. karty kredytowej, rachunku ROR czy pakietu ubezpieczeń. Osobisty prawnik on-line wyjaśni zawiłości związane z kredytem i rynkiem nieruchomości. Istnieje też możliwość otrzymania do 3 miesięcy wakacji kredytowych w roku.

Oferty kredytów hipotecznych w BOŚ Banku

Kredyt hipoteczny | Bank Ochrony Środowiska

wartość
nieruchomości

250.000,00 zł
kwota
kredytu

200.000,00 zł
wkład
własny

50.000,00 zł
okres
kredytowania

15 lat
całkowity
koszt

266.872,98 zł
Twoja rata kredytu
hipotecznego wyniesie:

1.460,41 zł
Cel: kredyt hipoteczny / kredyt mieszkaniowy | Raty: równe
Oprocentowanie: 3,81% | Marża banku: 2,00% | Prowizja banku: 2,00%, 4.000,00 zł | RRSO: 4,13%
Zapytaj eksperta Symulacja kredytu
Minimalny okres kredytowania: 1 rok
Maksymalny okres kredytowania: 35 lat
Minimalna wysokość kredytu: 20.000,00 złotych
Maksymalna wysokość kredytu: 90,00% wartości nieruchomości
WIBOR: 6M
Ubezpieczenie pomostowe: 1,00%
Wydanie promesy: 200 złotych
Ubezpieczenie niskiego wkładu: 0,60%
Opłata od szybszej spłaty/nadpłaty kredytu: 2% w ciągu 5 lat
Opis kredytu:
Kwota kredytu w BOŚ Bank może stanowić do 90% wartości nieruchomości. Możną ją zwiększyć, a dodatkowe pieniądze przeznaczyć na dowolny cel. Wysokość marży zostanie obniżona, kiedy kredytobiorca skorzysta z dodatkowego produktu banku np. karty kredytowej, rachunku ROR czy pakietu ubezpieczeń. Osobisty prawnik on-line wyjaśni zawiłości związane z kredytem i rynkiem nieruchomości. Istnieje też możliwość otrzymania do 3 miesięcy wakacji kredytowych w roku.

Kredyt hipoteczny z dopłatą MdM | Bank Ochrony Środowiska

wartość
nieruchomości

250.000,00 zł
kwota
kredytu

200.000,00 zł
wkład
własny

50.000,00 zł
okres
kredytowania

15 lat
całkowity
koszt

266.872,98 zł
Twoja rata kredytu
hipotecznego wyniesie:

1.460,41 zł
Cel: MdM | Raty: równe
Oprocentowanie: 3,81% | Marża banku: 2,00% | Prowizja banku: 2,00%, 4.000,00 zł | RRSO: 4,13%
Zapytaj eksperta Symulacja kredytu
Minimalny okres kredytowania: 15 lat
Maksymalny okres kredytowania: 35 lat
Minimalna wysokość kredytu: 20.000,00 złotych
Maksymalna wysokość kredytu: 90,00% wartości nieruchomości
WIBOR: 6M
Ubezpieczenie pomostowe: 1,00%
Wydanie promesy: 200 złotych
Ubezpieczenie niskiego wkładu: 0,60%
Opłata od szybszej spłaty/nadpłaty kredytu: 2% w ciągu 5 lat
Opis kredytu:
Kwota kredytu MdM w BOŚ Bank może stanowić do 90% wartości nieruchomości. Możną ją zwiększyć, a dodatkowe pieniądze przeznaczyć na dowolny cel. Wysokość marży zostanie obniżona, kiedy kredytobiorca skorzysta z dodatkowego produktu banku np. karty kredytowej, rachunku ROR czy pakietu ubezpieczeń. Osobisty prawnik on-line wyjaśni zawiłości związane z kredytem i rynkiem nieruchomości. Istnieje też możliwość otrzymania do 3 miesięcy wakacji kredytowych w roku.

Porównywarka kredytów hipotecznych sprawdzi dla Ciebie ofertę BOŚ Banku dla innych parametrów kredytu.

Koszty kredytu hipotecznego w BOŚ Banku

para z kredytem (1)Kredyty hipoteczne w BOŚ Bank rozliczane są ze stopą bazową WIBOR 6M. Wysokość marży zależy od wysokości zaciągniętego kredytu w stosunku do wartości nieruchomości. I tak dla osoby, która pożycza powyżej 80% wartości nieruchomości (max. 90%) marża może wynosić od 2,4 do 2,7%, dla kredytów od 50% do 80% marża wyniesie pomiędzy 2,20-2,50%, dla kredytów od 30% do 50% wartości te wyniosą 2-2,20%, a osoby pożyczające poniżej 30% LtV mogą liczyć na marżę na poziomie od 1,49 do 2%.

Prowizja za udzielenie kredytu hipotecznego wynosi 2% (minimum 300 złotych). Dodatkowo BOŚ Bank pobiera także 200 złotych za przygotowanie promesy kredytowej. Za ubezpieczenie pomostowe na okres, kiedy hipoteka nie jest jeszcze wpisana do księgi wieczystej, marża podwyższona zostanie o 1 punkt procentowy. Jeśli pożyczamy więcej niż 80% wartości nieruchomości, do czasu spłaty brakującego wkładu własnego, marża zostanie podwyższona o 0,6%.

Wcześniejsza spłata kredytu, jeśli nastąpi w przeciągu 5 lat od zawarcia umowy, oznacza dodatkową prowizję rekompensacyjną w wysokości 2% pozostałej do spłaty kwoty. Po tym okresie nie musimy się już obawiać dodatkowych kosztów takiej decyzji.

BOŚ Bank ma w swojej ofercie wakacje kredytowe, jednak za każdorazowe wydanie decyzji o zawieszeniu płatności rat zapłacić będziemy musieli 100 złotych. Możemy skorzystać do maksymalnie 3 miesięcy bez rat w roku.

W przypadku kredytu hipotecznego w BOŚ Bank musimy się także liczyć z dodatkowymi opłatami za zmiany w umowie kredytowej: wydłużenie lub skrócenie okresu kredytowania, zmiany rodzaju rat z malejących na równe lub odwrotnie, dopisanie osoby do kredytu itp. Dokładne informacje o wszystkich takich opłatach znajdziemy w Tabeli Opłat i Prowizji. Warto także pamiętać, że BOŚ Bank wymaga od kredytobiorcy obowiązkowego ubezpieczenia nieruchomości, stanowiących zabezpieczenie kredytu, od pożaru i innych zdarzeń losowych.

Dokumenty do kredytu hipotecznego w BOŚ Bank

Jeśli starasz się o kredyt hipoteczny w BOŚ Banku, będziesz potrzebował odpowiednich dokumentów, szczegółową listę znajdziesz tu: dokumenty do kredytu hipotecznego. Przede wszystkim wypełnić musisz wniosek kredytowy, możesz to zrobić samodzielnie, z doradcą kredytowym lub pracownikiem banku. Konieczny będzie także dowód tożsamości, zaświadczenie o dochodach oraz umowa ze sprzedającym.

Kredyt hipoteczny MDM BOŚ Bank

Kredyt hipoteczny MDM w BOŚ Banku to opcja, w której dofinansowanie wkładu własnego wynosi 10% dla małżeństw bezdzietnych i singli i odpowiednio 15%, 20%, 30% dla osób wychowujących odpowiednio co najmniej jedno, dwoje oraz troje i więcej dzieci. Koszty kredytu można dodatkowo obniżyć uzyskując 5% na spłatę części kredytu w przypadku narodzin lub przysposobienia dziecka w ciągu 5 lat od nabycia nieruchomości.

Kredyt mieszkaniowy Mieszkanie dla Młodych można przeznaczyć na zakup:

 • mieszkania o powierzchni do 75 m2 (lub 85 m2, gdy w dniu złożenia wniosku o kredyt nabywcy wychowują co najmniej troje dzieci);
 • domu jednorodzinnego o powierzchni mniejszej niż 100 m2 (lub 110 m2, jeżeli w dniu złożenia wniosku o kredyt nabywcy wychowują co najmniej troje dzieci).

Nieruchomości mogą być kupione na rynku pierwotnym (od osoby, która wybudowała je w ramach prowadzonej działalności gospodarczej w celu zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych) i rynku wtórnym (cena zakupu nie może przekroczyć wartości wynikającej ze wzoru: powierzchnia nieruchomości x średni wskaźnik przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1 m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych obowiązujący w gminie, gdzie położona jest nieruchomość x 0,9)

Okres kredytowania w przypadku tego kredytu hipotecznego BOŚ Banku wynosi od 15 do 35 lat. Kredyt może pokryć do 90% wartości nieruchomości. Bank oferuje kredytobiorcy osobistego prawnika on-line czy też możliwość skorzystania z wakacji kredytowych, nawet do 3 miesięcy w roku. Wysokość marży można obniżyć w przypadku skorzystania z dodatkowego produktu banku np. karty kredytowej, rachunku ROR lub pakietu ubezpieczeń.

EKOkredyty hipoteczne w BOŚ Bank

Obecnie BOŚ ma w swojej ofercie dwa kredyty tego typu:

 • EKOkredyty z dopłatami z WFOŚiGW – przeznaczony dla osób, które planują: montaż paneli słonecznych, przydomową oczyszczalnię ścieków, zakup pompy ciepła, wymiany konwekcyjnego pieca na piec gazowy itp. Do kredytu można utrzymać do 40% wartości pożyczki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW).
 • Preferencyjny EKOkredyt PV – na stworzenie przydomowej instalacji fotowoltaicznej. BOŚ Bank wspiera takie inicjatywy,służąc zarówno wsparciem finansowym, jak i pomocą doświadczonych doradców.
Koszty kredytu hipotecznego w BOŚ Bank – przykładowe wyliczenia
logo-bos-bankKredyt hipoteczny BOŚ Bank w wysokości 200 tys. zł zaciągnięty na 30 lat powodowałby łączny koszt 334 403,75 zł (odsetki wyniosłyby 134 403,75 zł) w przypadku rat równych. Jedna rata przy RRSO wysokości 3,70% wyniosłaby wtedy 920,57 zł. W przypadku rat malejących, łączny koszt kredytu zamykałby się w kwocie 311 783,56 zł (przy odsetkach wartości 111 783,56 zł). Pierwsza rata takiego kredytu kosztowałaby 1163,77 zł, a ostatnia 557,25 zł.
Historia BOŚ Banku

Historia BOŚ Banku

BOŚ Bank powstał w roku 1991. Od samego początku wyspecjalizował się we wspieraniu inicjatyw i działań na rzecz ochrony środowiska. Stopniowo poszerzał swoją ofertę, zarazem skupiając się na doskonaleniu rozwiązań finansowych związanych z rozwojem ochrony środowiska w Polsce. W 1995 r. powstał Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska. Rok 1997 to dla instytucji finansowej data wypuszczenia jego akcji na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Działalność BOŚ Banku

Działalność BOŚ Banku

W skład BOŚ Banku wchodzą Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska, spółka inwestycyjna, świadcząca usługi dla przedsiębiorców BOŚ Eko Profit. Bank oferuje swoim klientom także dostęp do platformy oszczędnościowo-inwestycyjnej Bossabank.pl. BOŚ Bank stawia w swojej działalności na satysfakcję klienta, zaangażowanie własnych pracowników i ciągłe doskonalenie, widoczne zwłaszcza w aspekcie dbania o ekologię, ale i także finansów klientów. Przejawia się to w oferowanych pożyczkach, lokatach (także eurolokatach), kontach osobistych, oszczędnościach, obniżających rachunki za prąd i wodę.

Produkty BOŚ Banku

Produkty BOŚ Banku

polskie-pieniadzeOferta kont osobistych BOŚ Banku zawiera rozwiązania skierowane do beneficjentów programu 500+, osób lubiących oszczędzać czy wymagających klientów, ceniących szeroki pakiet benefitów. To także Konto H20, wprowadzające dziecko klienta w świat finansów, bankowości elektronicznej oraz uczące posługiwania się specjalną kartą debetową.

EKOpożyczka z przejrzystą ratą od kilkunastu złotych od każdego pożyczonego tysiąca ma pozwolić na realizację przekładanych planów. Jeden z jej wariantów pozwala, dzięki refinansowaniu zakupu materiałów ekologicznych, obniżyć rachunki za prąd, wodę czy ogrzewanie.

Osiem różnych wariantów EKOlokaty pozwala wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie dla klienta. W podstawowym jej wymiarze możną wybrać okres jej trwania i walutę lokaty. Kredyt hipoteczny BOŚ Banku pozwala finansować proekologiczne inwestycje, dzięki specjalnym warunkom, na których jest on skonstruowany.

Bank Ochrony Środowiska promując wartości ekologiczne proponuje stawiającym pierwsze kroki w biznesie bezpłatne konto EKOstarter. BOŚ Bank dla przedsiębiorstw dedykuje systemy bankowości elektronicznej BOŚBank 24 i Boss, nie tylko pozwalające na zarządzanie finansami firmy z każdego miejsca na świecie, ale oferujące dostęp do analiz makroekonomicznych przygotowanych przez nagradzanych w branży ekonomistów Banku.

Ofertę instytucji dopełniają pakiet wyprofilowanych produktów dla organizacji pozarządowych i wspólnot mieszkaniowych takie jak Konto Wspólnota, kredyty z premią ekologiczną dla inwestycji ograniczających zużywanie energii.

Kontakt z BOŚ Bank

telefon Infolinia dla klientów: +48 22 543 34 34 lub 801 355 455


Opinie o kredycie hipotecznym w Banku Ochrony Środowiska

 • Radek

  Ten bank kojarzy się bardzo dobrze poprzez dobrze nagłośnione akcje ochrony środowiska. Mnie np cieszy, że pośrednio pomagam wilkom. Miałem dwie praktycznie identyczne oferty i zdecydowałem się właśnie przez to na kredyt hipoteczny w bos bank. nie żałuję, to była dobra decyzja.

 • Marta

  czy ktoś tu renegocjował warunki już podpisanego kredytu? za parę
  miesięcy będziemy mieć odbiór i po wykończeniu domu jego wartość
  wzrośnie w stosunku do pierwotnej kwoty kredytuu… okaże się że mamy kredyt hipoteczny na 20-25%
  wartości nieruchomości. chcę najpierw zapytać w boś czy są w stanie
  zaproponować nam lepsze warunki bo teraz mamy 2,3. jak nie to inny bank. czy ktoś miał podobnie?

  • Myślę, że skoro spadnie Państwu stosunek pożyczanej kwoty do wartości nieruchomości, to jak najbardziej powinni Państwo renegocjować warunki kredytu hipotecznego w BOŚ. Od tego należy zacząć, jeśli nie będą one Państwa satysfakcjonować – wtedy warto pomyśleć o przeniesienie zobowiązania do innej placówki.

 • Dariusz PEEE

  Generalnie, szukając kredytu mdm wybrałem ten bank – czy polecam? Hehe, szczerze to nie – kredyt hipoteczny to jednak duże obciążenie, raty miesięczne stanowią sporą część naszego budżetu, czasami martwię się, co będzie za parę lat. Z drugiej strony, gdyby nie mdm w BOŚ nie miałbym mieszkania. W każdym razie przy kredycie na 85% wartości mieszkania dostalem marżę 2,24%, więc jestem zadowolony.

 • luizjana

  obsługa jest tam strasznie powolna, decyzję o kredycie hipotecznym mieliśmy po dwóch tygodnia, ale jak dzwoniliśmy: to już dziś jest do odebrania, po czym się okazywało, że będzie jutro. warunki kredytu nie są może wstrząsające, ale my tam mieliśmy konto od lat i w związku z tym dobre warunki hipoteki.

  • Decyzja po 2 tygodniach to nie jest długi czas oczekiwania, ale faktycznie zwodzenie z terminem nie jest pozytywnym zachowaniem.

 • Agnieszka

  BOŚ w Elblągu. Masakra! Odpowiedź po prawie dwóch miesiącach. I to taka, że część dokumnetów straciła ważność i mamy donieść nowe… Porażka ma całej linii, nie poelcam!!!!!!!

  • Wścibski Miks

   ale jak mogli zgubić dokumenty, to nie jakiś paragraf?

 • Emilcia

  czy nadal mają ekologiczny kredyt hipoteczny?

 • Wścibski Miks

  0% prowizji w boś banku, od razu jakoś lżej na sercu. Za to nie powinny być pobierane pieniądze.

 • sosna

  moim zdaniem nadrabiaja tylko proekologicznym wizerunkiem. dla mnie ich oferty są jednymi z najgorszych na rynku podobnie jak pko bp. a jak się przejdziesz dowiedzieć o warunki, to nic konkretnego nie usłyszysz tylko jakieś bzdety. zero profesjonalizmu.

 • kropka

  proszę, litości. a coś takiego jak ochrona danych osobowych. takimi działaniami by się spalili i to na całej linii.

 • onyks

  szkoda rze tylko środkowisko chronia!!! o klienta to już dbałości nie ma. wpadłem w koszmarne tarapaty bo firma w której pracowałem upadła. nie dość rze żyć nie ma za co to jeszcze ten kredyt. bank jedyne co miał mi do zaoferowania to wakacje od części kapitałowej!!! w niczym mnie to nie ratuje, bo wiecie ile wynoszą odsetki na początku przy ratach ruwnych. jak chcecie mieć pomoc w trudnych sytuacjach to nie biżcie kredytu tutaj.

 • Marek S

  Jak dla mnie bardzo dobry bank, transparentne, dobre RRSO, proszę nie wierzyć opiniom niepopartym totalnie żadnymi argumentami.

  • Klaudiusz

   To jakim cudem wobec tego w mojej umowie znalazło się nagle jakieś ubezpieczenie, na które nie wyrażałem zgody??? Jakoś wcześniej nikt mi o takiej konieczności nie mówił. Do tego przez rok nie mogłem zrezygnować, paranoja!!! RRSO musi podawać każdy bank od lipca, cała umowa musi być czytelna. BOŚ Bank jakoś super się nie wyróżnia. O wiele lepiej radę daje BPS.

 • Zbyniu

  na moje nieszczęście wziąłem kredyt w BOŚ, po podpisaniu umowy nagle dowiedziałem się o wzroście raty o kilkadziesiąt zł, jak można traktować tak swoich klientów to zwykłe wykorzystywanie ludzi odradzam

 • pyra

  Ja z takim pytaniem, bo chce wziąć kredyt w BOŚ, tylko czy ktoś wie jak u nich jest z wypłacaniem transz na budowę domu? Boję się, że będą robili problemy i nie będą terminowe. Ktoś ma jakieś doświadczenia i chciałby mi jakoś sensownie doradzić?

  • Krystian

   niestety nie mogę polecić Ci tego banku. robią okropne problemy z wypłatą rat i bardzo często mają poślizg. ekspert z bos potrafi przyczepić się do najmniejszego nawet detalu.

  • azul

   u mnie wszystko było na czas, tylko fakt jest taki, że wszystko musiało być zrobione idealnie, żadne niedociągnięcia nie wchodziły w rachubę. dam ci rade: terminy, które ustalasz wpisuj z zapasem, w sensie dodawaj jakiś miesiąc, dwa do terminu w jakim myślisz, że powinny skończyć się prace. zawsze wtedy, masz zabezpieczenie czasowe. jak skończysz szybciej to zgłaszaj do banku i kasę też powinienieś dostać prędzej.

 • Maryla-Pusinska

  bardzo źle mnie potraktowali jak straciłam pracę i prosiłam o jakieś odroczenie rat. niestety bank nie wykazał się wyrozumiałością. ledwo udało mi się pozbierać. to było poniżej pasa do tego stopnia że już rozważałam zmianę banku. i nie wiem czy tego nie zrobię. chociaż z drugiej strony boję się że przepłacę bo dali mi tutaj naprawdę dobre warunki. nie wiem czy uda mi się gdziekolwiek znaleźć lepsze… a już po przygodzie z utratą pracy nie mam sił chodzić po bankach…

 • janek

  boś zasługuje tylko na jedne plus, za działania na rzecz ochrony środowiska. ogólnie bank bardzo przeciętny. szału nie ma.

  • lolka

   znacznie lepszy niż pko. naprawde w pko chcieli mi wtulić kredyt z oprocentowaniem 4,11%. tutaj o wiele mniej bo 3,12%. jest różnica i to spora!!!

Facebook