1. Hipoteki.net
 2. >
 3. Bank i bank hipoteczny – w jakim banku kredyt hipoteczny?
 4. >
 5. BZ WBK kredyt hipoteczny - oprocentowanie, dokumenty, zdolność kredytowa, opinie

BZ WBK kredyt hipoteczny – oprocentowanie, dokumenty, zdolność kredytowa, opinie

BZ WBK kredyt hipoteczny – oprocentowanie, dokumenty, zdolność kredytowa, opinie
Ocena: 3.2 (ilość ocen: 116)

Bank Zachodni WBK nie zapomina o klientach, którzy marzą o swoich własnych czterech kątach. Specjalnie dla nich dedykowane są dwie oferty, z którymi na pewno warto się zapoznać. Co bank przygotował dla potencjalnych kredytobiorców?

Standardowy kredyt hipoteczny to propozycja dla wszystkich. Można go przeznaczyć na zakup domu lub mieszkania, bank akceptuje także cel budowlany. Kredyt można otrzymać na 90% wartości nieruchomości na 30 lat. Alternatywą dla niej jest skorzystanie z kredytu z dopłatą MdM. Nabór rozpocznie się 2 stycznia 2018, będzie to ostatnia tura programu Mieszkanie dla Młodych.

Kredyt hipoteczny w Banku Zachodnim WBK

Kredyt hipoteczny BZ WBK może być przeznaczony na praktycznie każdy cel mieszkaniowy. Może to być zakup domu jednorodzinnego na rynku pierwotnym lub wtórnym, ale także adaptację pomieszczeń niemieszkalnych. Kredyt ten jest możliwy do zaciągnięcia nie tylko w złotówkach. Maksymalna kwota kredytu mieszkaniowego w euro wynosi do nawet 80% wartości nieruchomości. W przypadku kredytu złotówkowego jest to do 90% wartości nieruchomości.

Kredyt hipoteczny BZ WBK oznacza marżę minimalną wysokości 1,79%, zależną od zdolności kredytowej, posiadania konta osobistego i utrzymywania na nim wpływów. Prowizja Banku wynosi nawet 0 zł w przypadku oferty standardowej z ubezpieczeniem na życie lub ubezpieczeniem. Okres kredytowania to nawet 30 lat. Ważną zaletą jest szybka decyzja wstępna o przyznaniu kredytu podjęta w 15 minut.

Oferty kredytów hipotecznych w BZ WBK

Kredyt hipoteczny z MDM | Bank Zachodni WBK

wartość
nieruchomości

250.000,00 zł
kwota
kredytu

200.000,00 zł
wkład
własny

50.000,00 zł
okres
kredytowania

15 lat
całkowity
koszt

266.264,60 zł
Twoja rata kredytu
hipotecznego wyniesie:

1.451,47 zł
Cel: MdM | Raty: równe
Oprocentowanie: 3,72% | Marża banku: 1,99% | Prowizja banku: 2,50%, 5.000,00 zł | RRSO: 4,09%
Zapytaj eksperta Symulacja kredytu
Minimalny okres kredytowania: 15 lat
Maksymalny okres kredytowania: 30 lat
Minimalna wysokość kredytu: 20.000,00 złotych
Maksymalna wysokość kredytu: 90,00% wartości nieruchomości
WIBOR: 3M
Ubezpieczenie pomostowe: 1,00%
Wydanie promesy: 200 złotych
Ubezpieczenie niskiego wkładu: brak danych
Opłata od szybszej spłaty/nadpłaty kredytu: 3%
Opis kredytu:
Kredyt hipoteczny Mieszkanie dla Młodych Banku Zachodniego WBK jest skierowany do osób poniżej 35. roku życia, (chyba że wychowują co najmniej trójkę dzieci), będących małżonkami, singlami lub samotnie wychowującymi dziecko. Marża minimalna na poziomie 1,79% uzależniona jest od posiadania konta osobistego Banku i utrzymywania na nim wpływów.

Kredyt mieszkaniowy | Bank Zachodni WBK

wartość
nieruchomości

250.000,00 zł
kwota
kredytu

200.000,00 zł
wkład
własny

50.000,00 zł
okres
kredytowania

15 lat
całkowity
koszt

266.264,60 zł
Twoja rata kredytu
hipotecznego wyniesie:

1.451,47 zł
Cel: kredyt hipoteczny / kredyt mieszkaniowy | Raty: równe
Oprocentowanie: 3,72% | Marża banku: 1,99% | Prowizja banku: 2,50%, 5.000,00 zł | RRSO: 4,09%
Zapytaj eksperta Symulacja kredytu
Minimalny okres kredytowania: 1 rok
Maksymalny okres kredytowania: 30 lat
Minimalna wysokość kredytu: 20.000,00 złotych
Maksymalna wysokość kredytu: 90,00% wartości nieruchomości
WIBOR: 3M
Ubezpieczenie pomostowe: 1,00%
Wydanie promesy: 200 złotych
Ubezpieczenie niskiego wkładu: brak danych
Opłata od szybszej spłaty/nadpłaty kredytu: 3%
Opis kredytu:
BZ WBK udziela kredytów hipotecznych nawet na 90% wartości mieszkania lub domu, istnieje jednak możliwość dodatkowego dobrania 30% kredytu na remont lub adaptację, pod warunkiem zachowania odpowiedniego LTV. Najniższa marża to 1,79%, najwyższa 2,59% (przy kredycie ze zmienną stopą procentową). Preferencyjną marżę można uzyskać pod warunkiem czynnego korzystania z konta bankowego. Kredyt uzyskamy również w euro.

Jeśli interesują Cię inne parametry kredytu, nasza porównywarka kredytów hipotecznych sprawdzi dla Ciebie, jak BZ WBK plasuje się na tle konkurencji.

Koszty kredytu hipotecznego w BZ WBK

nowe blokiBank Zachodni WBK udziela kredytów mieszkaniowych na maksymalnie 30 lat. Pierwszą opłatą, z jaką musimy się liczyć, jest prowizja za udzielenie kredytu hipotecznego. Wynosi ona maksymalnie 3%, zarówno dla kredytów złotówkowych, jak i walutowych. Za wydanie promesy zapłacimy natomiast 200 złotych.

Marża kredytu hipotecznego w BZ WBK zależna jest od wniesionego wkładu własnego oraz sumy zawieranego kredytu. Im wyższą pożyczamy kwotę, a jednocześnie im więcej własnych oszczędności inwestujemy w kupno, na tym lepsze warunki możemy liczyć. Najniższa marża to 1,79%, najwyższa 2,59%. Stopa bazowa, według jakiej obliczane są odsetki, to WIBOR 3M.

BZ WBK udziela kredytów hipotecznych nawet na 90% wartości mieszkania lub domu, istnieje jednak możliwość dodatkowego dobrania 30% kredytu na remont lub adaptację, pod warunkiem zachowania odpowiedniego LTV. Oznacza to, że jeśli adaptacja niemieszkalnego poddasza zwiększy wartość kupowanego domu – mamy szansę na dodatkowe pieniądze na ten cel. To idealny kredyt dla osób, które planują kupno domu do gruntownego remontu. Jedyny warunek jest  taki, że przebudowa lub remont pozytywnie wpłynie na oszacowanie ceny danej nieruchomości. W przypadku kredytu o wkładzie własnym poniżej 20% musimy się jednak liczyć z czasowym zwiększeniem marży, aż do momentu wyrównania brakującej kwoty.

Z dodatkowym kosztem wiąże się także szybsza spłata kredytu hipotecznego w BZ WBK – kosztować nas może nawet 3% kwoty pozostałej do spłacenia. Wysokość opłaty za nadpłatę określa dokładnie umowa kredytowa.

Dokumenty do kredytu hipotecznego w BZ WBK

Szczegółowa lista dokumentów do kredytu hipotecznego w BZ WBK zależy od konkretnej sytuacji i rodzaju kupowanej nieruchomości. Na pewno jednak będą wymagane:

 • poprawnie wypełniony wniosek kredytowy,
 • karta informacyjna Klienta,
 • dokumenty do zweryfikowania zdolności kredytowej w zależności od źródła uzyskiwania dochodu,
 • dokumenty dotyczące nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie kredytu.

Kredyt hipoteczny Mieszkanie dla Młodych BZ WBK

Kredyt hipoteczny Mieszkanie dla Młodych Banku Zachodniego WBK jest skierowany do osób poniżej 35. roku życia, (chyba że wychowują co najmniej trójkę dzieci), będących małżonkami, singlami lub samotnie wychowującymi dziecko. Prowizja może maksymalnie wynieść 3% wartości udzielonego kredytu. Marża minimalna na poziomie 1,79% uzależniona jest od posiadania konta osobistego Banku i utrzymywania na nim wpływów. To kredyt udzielany w złotówkach, a maksymalny okres kredytowania wynosi 30 lat. Kredyt mieszkaniowy Mieszkanie dla Młodych możesz przeznaczyć na zakup:

 • mieszkania o powierzchni do 75 m2 (lub 85 m2, jeśli w dniu złożenia wniosku o kredyt nabywcy wychowują co najmniej troje dzieci);
 • domu jednorodzinnego o powierzchni mniejszej niż 100 m2 (lub 110 m2, jeżeli w dniu złożenia wniosku o kredyt nabywcy wychowują co najmniej troje dzieci).

Nieruchomości mogą być kupione zarówno na rynku pierwotnym (zakupione od osoby, która wybudowała je w ramach prowadzonej działalności gospodarczej w celu zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych), jak i na rynku wtórnym (cena zakupu nie może przekroczyć wartości wynikającej ze wzoru: powierzchnia nieruchomości x średni wskaźnik przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1 m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych obowiązujący w gminie, gdzie położona jest nieruchomość x 0,9).

W ramach kredytu mieszkaniowego Mieszkanie dla Młodych możesz uzyskać dofinansowanie wkładu własnego w wysokości:

 • 10% dla osób nabywających mieszkanie lub dom, które nie mają dzieci;
 • 15% dla osób nabywających mieszkanie lub dom, które na dzień złożenia wniosku wychowują przynajmniej jedno dziecko;
 • 20% dla osób nabywających mieszkanie lub dom, które na dzień złożenia wniosku wychowują co najmniej dwoje dzieci;
 • 30% dla osób nabywających mieszkanie lub dom, które na dzień złożenia wniosku wychowują przynajmniej troje dzieci.

Kredytobiorcy mogą też uzyskać dofinansowanie przeznaczone na wcześniejszą spłatę kredytu w wysokości 5%. Taka pomoc finansowa zostanie również udzielona, jeśli w ciągu 5 lat od podpisania aktu notarialnego nabywcy urodzi się lub przysposobi trzecie lub kolejne dziecko.

Koszty kredytu hipotecznego w BZ WBK – przykładowe wyliczenie

Marża i prowizja w BZ WBK

bank-zachodni- wbk-logoDla kredytu hipotecznego na nieruchomość w wysokości 200 tysięcy złotych zaciągniętego na 30 lat rata spłaty w formie stałej wynosić będzie 923,96 zł. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania wyniosłaby 3,73%. Kredyt hipoteczny BZ WBK generowałby całkowity koszt w wysokości 334 626,64 zł. Część odsetkowa wyniosłaby 134 626,64 zł.

Przy takich jak wyżej wysokości kredytu i okresie spłaty pierwsza rata w formie malejącej wynosić będzie 1168,71 zł, a ostatnia 557,26 zł. Łączny koszt kredytu mógłby wynieść 312 673,70 zł. Wartość części odsetkowej wyniosłaby 112 673,70 zł.

Oprocentowanie nominalne dla takiego kredytu wynosi 3,67%, marża jest ustalona na poziomie 1,99%. Wskaźnik WIBORU wyniósł 1,73%. Prowizja może wynieść maksymalnie 3%. Opłata za wcześniejszą spłatę kredytu wynosi co najwyżej 3%. Do czasu uprawomocnienia hipoteki oprocentowanie jest wyższe o 1 punkt procentowy.

Historia BZ WBK

Dynamiczna historia BZ WBK

2001 r. to data powstania Banku w wyniku fuzji Banku Zachodniego i Wielkopolskiego Banku Kredytowego. Większościowym udziałowcem była wtedy irlandzka grupa Allied Irish Banks. Bardzo szybko, bo w ciągu 10 dni, akcje Banku znalazły się na Giełdzie Papierów Wartościowych. BZ WBK wszedł w skład WIG 30, czyli indeksu skupiającego 30 największych i najbardziej płynnych spółek akcyjnych notowanych na warszawskiej GPW. W 2010 r. Bank wszedł w skład grupy kapitałowej Santander. Rozwój BZ WBK spowodował kolejną fuzję, tym razem z Kredyt Bankiem. Efektem jest powstanie trzeciego Banku w Polsce pod względem posiadanych aktywów, portfela kredytowego i depozytów.

Działalność Banku

Działalność Banku


Grupa Kapitałowa Banku Zachodniego WBK gromadzi 8 spółek zależnych bezpośrednio, 9 zależnych pośrednio i 4 jednostki stowarzyszone, tworząc w ten sposób silną grupę bankową.

Spółki te zajmują się działalnością maklerską, leasingiem, faktoringiem, usługami ubezpieczeniowymi bankassurance, private bankingiem czy zarządzaniem funduszami i aktywami finansowymi. Sam Bank Zachodni WBK posiada bogatą ofertę produktów finansowych skierowanych tak do klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw czy korporacji. Są to różnego rodzaju konta (osobiste, walutowe, oszczędnościowe), karty płatnicze, kredyty gotówkowe oraz hipoteczne, lokaty czy ubezpieczenia.

Produkty BZ WBK

Produkty BZ WBK

BZ WBK oferuje szeroką gamę produktów finansowych, które skierowane są do szerokiego grona odbiorców. Bank pamięta o każdej grupie klientów – wśród jego oferty znajdziemy produkty dla nastolatków, jak i dla bardziej wymagających konsumentów. Jakie usługi dostępne są w tej instytucji finansowej?

budynek-bankuKonta osobiste BZ WBK do wielu grup odbiorców i pozwalają na łatwe i wygodne zarządzanie swoimi pieniędzmi. W ofercie możemy znaleźć zarówno konta dla nastolatków (od 13. roku życia), jak i dla osób dojrzałych z darmowym ubezpieczeniem medycznym, czy konta VIP, umożliwiające prowadzenie rachunku maklerskiego.

BZ WBK oferuje pełną paletę kard debetowych, kredytowych a także kart pre-paid takich jak: karty walutowe dedykowane płatnościom realizowanym za granicą lub karty internetowe.

Kredyt gotówkowy BZ WBK umożliwi realizację własnych celów, ale także spłatę kredytów w innych bankach. Łączy w sobie atrakcyjność warunków finansowych i wygodę zaciągnięcia takiego kredytu bez dodatkowych zabezpieczeń i poręczycieli. Kredyt hipoteczny BZ WBK 30-letnim okresem kredytowania posiada marżę od 1,79% wartości kredytu i prowizję ustaloną na poziomie do 3%.

BZ WBK umożliwia założenie szereg lokat, także krótkoterminowych w skład których wchodzą Lokata Mobilna w ramach BZ WBK24 mobile czy eLokata ze stałym oprocentowaniem.

W szerokiej gamie produktów Banku znajdują się również wszelkie ubezpieczenia: dla Bliskich, na podróż, ale też domu i mieszkania. Znajdują się tam fundusze inwestycyjne Arka, Indywidualne Konto Emerytalne czy rachunki maklerskie.

Produkty skierowane są do firm, przedsiębiorstw i korporacji, zapewniają finansowanie bieżącej działalności. Szybka decyzja kredytowa dotyczy także kredytów inwestycyjnych, preferencyjnych i na bieżącą działalność. BZ WBK umożliwia rozliczanie i zabezpieczanie transakcji handlowych z zagranicznymi partnerami. Wolne środki klienci Banku mogą lokować na lokatach, których warunki ustalane są w sposób indywidualny.

Kontakt z BZ WBK

phone Infolinia dla klientów: 1 9999 lub 781 119 999

phone Infolinia z zagranicy: +48 61 81 19999


Opinie o kredycie hipotecznym w Banku Zachodnim WBK

 • hen

  To co mnie przekonało do wbk to dostępność bankomatów. Jeszcze koszty utrzymania konta są żadne praktycznie. Dlatego z żoną wybraliśmy właśnie kredyt hipoteczny w wbk. to solidna, sprawdzona firma i mogę spać spokojnie

 • Wiertarka

  Negocjuje właśnie z nimi kredyt hipoteczny. Warunki były ciekawe, mam też wysoką zdolność kredytową. Mimo to trochę się boję. Ale niska marża i prowizja mnie przekonują bardziej niż miła pani- doradca kredytowy.

 • Olgierd

  serio dają na 30 lat? mi zaoferowali 25, a jak pytałem o 30 to powiedzieli że to za duże ryzyko i jakbym był młodszy. kpina jakaś, zarabiam nieźle, mam dopiero 43 lata, a oni mi wyskakują, że nie dadzą kredytu hipotecznego na 30 lat.

  • W przypadku udzielania kredytu hipotecznego istotny jest wiek, który się osiągnie w momencie spłaty kredytu. Przy 30letnim zobowiązaniu będzie Pan miał 73 lata, widać bank uznał to za ryzykowne… Rozwiązaniem może być wzięcie młodszego współkredytobiorcy.

 • Olek O.

  Mam konto w BZ WBK, czy dzięki temu mogę liczyć na lepsze warunki przy kredycie hipotecznym? Znajomy mówił mi, że tak

  • Tak, jeśli ma Pan dobrą historię z regularnymi wpływami, to bank powinien Panu zaproponować dobre warunki.

 • lerek

  Chyba liczy się historia i lojalność w takich sprawach. Może małe negocjacje i kredyt hipoteczny w WBK będzie tańszy? ale sprawdź też oferty konkurencji, żeby wiedzieć, co w trawie piszczy

  • Arkadiusz

   jaka negocjacja?!! o czym człowieku w ogóle mówisz???!!! nic mi nie chcieli zjechać z warunków, a gadkę to ja mam. już niejednej firmie w głowie namotałem i wyszło na moje. oni ani odrobinę nie chcą ustąpić.

 • Kasia

  Ja jestem bardzo zadowolona z kredytu hipotecznego w BZ WBK, dokładnie mieszkanie dla młodych, decyzje o przyznaniu dostałam bardzo szybko, i formalności szybko poszły….w razie czego mam możliowść karencji spłaty rat na 3 lata :)

  • wqrwiony

   a ja dokladnie odwrotnie! Moja hstoria to jakas porazka, 21 wiek, wniosek na mdm zlozony w styczniu, 2 bylismy o 10 rano pod bankiem!!!! I co? Po miesiacu odpowiedz, ze bank zgubil dokumenty. Kasa z mdm sie rozeszla ale na szczescie sprzedajacy sie zgodzil na 2018. no, ale qrwa, mamy prawie kwiecien a tu dalej brak decyzji. brak mi juz slow, waznosc decyzji z bgk nam wygasa za pare dni, wiec cala procedure bedziemy musieli zaczynac od nowa, ale na pewno nei w tym banku

   • szop pracz

    OOO kurcze, to jak historia moich znajomych!!!! jesteś może z okolic Rabki???? Czy po prostu wbk ma normalnie takie fakapy???? bo im tłumaczano, że to jednodnostkowa sytuacja, kobieta w ciąrzy poszła pilnie na urlop, a gdzieś schowała wnioski. Ale i tak skandal!!!!!

    • dobry towar

     jak to poszła na urlop i schowała wnioski? znajomi to kupili? bo ja sie turlam ze śmiechu na to „tłumaczenie”

 • Klara Wells

  Co? z WBK zrobił się przeciętniak!

 • Amadio

  jedna gwiazdka ode mnie – ciągłe awarie, problemy, na infolinii odsłysają od sasa do lasa. nie umieją pomóc. mam tam konto od prawie 16 lat, kredyt hipoteczny oraz kartę kredytową. ilość problemów z tymi produktami zakrawa o kpinę – ostatnio „włączyło się samo” ubezpieczenie karty kredytowej, choć nie zgadzałam sięna taki produkt. na harmonogram spłat kredytu co roku muszę się dopraszać z 2 miesiące, zanim mi raczą wysłać, choć sami się do tego zobowiązali wumowie przy każdej zmianie oprocentowania!!! osbługa w placówkach i w infolinii słaba jak piwo harnaś. myślę o zmianie banku, ale wiem, że gdzie indziej pewnie będzie podobnie, bo banki wPolsce mają klientow w d*pie po całości

 • Rena71

  Jaki jest koszt ubezpieczenia lub ubezpieczenia na życie aby ominąć prowizję banku za udzielenie kredytu hipotecznego ?

 • Rozalia

  No to się z dobrego banku zrobił najwyżej średniak, infolinia jak infolinia, w każdym banku fatalna. doradzam siostrze, sprawdzam tu i tam, ale bz wbk jej raczej odradzę a szkoda…

 • sloneczko

  Kompletna niekompetencja i olewka na klienta, miałam mega problemy z kontaktem z personelem. Zrezygnowałam,tam z kredytu hipotecznego. Odradzam oddział w Bydgoszczy, pracownicy siedzą tam jak za karę.

 • Marta

  Nie polecam z całego serca. Bałagan w tym banku jest nie do ogarnięcia. Inna kwota przy decyzji inna potem ostatecznie przy podpisywaniu. Gdybym miała jeszcze czas na zmianę to na pewno bym to zrobiła. A za 3 lata z pewnością refinansowanie, żeby już z nimi nie być.

Facebook