1. Hipoteki.net
 2. >
 3. Bank i bank hipoteczny – w jakim banku kredyt hipoteczny?
 4. >
 5. Citi Handlowy kredyt hipoteczny - oprocentowanie, dokumenty, zdolność kredytowa, opinie

Citi Handlowy kredyt hipoteczny – oprocentowanie, dokumenty, zdolność kredytowa, opinie

Citi Handlowy kredyt hipoteczny – oprocentowanie, dokumenty, zdolność kredytowa, opinie
Ocena: 3.1 (ilość ocen: 67)

Oferta produktów Citi Handlowego jest nieustannie poszerzana. W jej skład wchodzą także rozwiązania umożliwiające zakup nieruchomości. Sprawdźcie, jak prezentuje się oferta kredytu hipotecznego jednego z 10 największych banków w Polsce.

Bank oferuje standardowy kredyt mieszkaniowy do 80% wartości nieruchomości, refinansowanie kredytu hipotecznego oraz pożyczkę hipoteczną na dowolny cel. Instytucja finansowa oferuje kwoty kredytu aż do 6 000 000 złotych. Niewątpliwą zaletą banku jest szybki proces udzielania kredytu.

Kredyt hipoteczny w Citi Handlowy

Kredyt hipoteczny w Citi Handlowy można wziąć na 80% wartości nieruchomości. Celem kredytu może być budowa lub zakup domu albo mieszkania. Maksymalny okres kredytowania wynosi 30 lat. Bank reklamuje swój produkt między innymi wsparciem ekspertów kredytowych oraz pomocą przy kompletowaniu wniosku.

Za kredytem w Citi Handlowy ma przemawiać także fakt, że środki z kredytu trafiają w nasze konto już po 14 dniach od złożenia wniosku – to dość szybko zważywszy na standardy polskiej bankowości. Do kredytu hipotecznego zyskujemy także darmową kartę zniżkową Home Profit.

Oferta kredytów hipotecznych w Citi Handlowy

Kredyt hipoteczny | Citi Handlowy

wartość
nieruchomości

250.000,00 zł
kwota
kredytu

200.000,00 zł
wkład
własny

50.000,00 zł
okres
kredytowania

15 lat
całkowity
koszt

264.443,02 zł
Twoja rata kredytu
hipotecznego wyniesie:

1.452,46 zł
Cel: kredyt hipoteczny / kredyt mieszkaniowy | Raty: równe
Oprocentowanie: 3,73% | Marża banku: 2,00% | Prowizja banku: 1,50%, 3.000,00 zł | RRSO: 3,99%
Zapytaj eksperta Symulacja kredytu
Minimalny okres kredytowania: 5 lat
Maksymalny okres kredytowania: 30 lat
Minimalna wysokość kredytu: 20.000,00 złotych
Maksymalna wysokość kredytu: 80,00% wartości nieruchomości
WIBOR: 3M
Ubezpieczenie pomostowe: 1,30%
Wydanie promesy: brak danych
Ubezpieczenie niskiego wkładu: brak danych
Opłata od szybszej spłaty/nadpłaty kredytu: 2% w ciągu 3 lat
Opis kredytu:
Kredyt hipoteczny w Citi Handlowy to szybkie rozpatrzenie decyzji i gotówka już w 14 dni. 0 zł za rozpatrzenie wniosku oraz karta zniżkowa Home Profit to jedne z zalet produktu. Kredyt hipoteczny w Citi Handlowy można wziąć na 80% wartości kupowanej lub budowanej nieruchomości. Maksymalny okres kredytowania wynosi 30 lat. Opłata prowizyjna za udzielenie kredytu wynosi od 1,5% do 4%, zaś marża jest ustalona na poziomie od 1,44% i jest uzależniona od środków zgromadzonych na koncie/lokacie/funduszu inwestycyjnym.

Jeśli chcesz sprawdzić, jak kredyt hipoteczny w tym banku prezentuje się na tle innych banków, nasza porównywarka kredytów hipotecznych wyliczy to dla Ciebie.

Koszty kredytu hipotecznego w Citi Handlowy

Bank Citi Handlowy nie pobiera opłat za rozpatrzenie naszego wniosku kredytowego oraz oferuje pomoc w złożeniu wniosku, skompletowaniu dokumentów na temat inwestycji i uzyskania wpisu hipoteki do księgi wieczystej.

Opłata prowizyjna za udzielenie kredytu wynosi od 1,5% do 4%, zaś marża jest ustalona na poziomie od 1,44% i jest uzależniona od środków zgromadzonych na koncie/lokacie/funduszu inwestycyjnym. Bank nie stosuje ubezpieczenia niskiego wkładu własnego, za wyjątkiem przypadków klientów mających w Citi Handlowym zdeponowane środki wartości co najmniej 300 tys. zł. Mogą oni mieć obniżony wkład własny o 15%.

Citi Bank Handlowy popiera także opłatę w wysokości 2% od kwoty kapitału pozostałego do spłacenia, w przypadku nadpłaty lub szybszej spłaty kredytu w ciągu 3 lat od zawarcia umowy. Potem opłata zostaje zniesiona.

Na wysokość rat i łączne koszty kredytu ma swój wpływ okres kredytowania. Im jest on dłuższy, tym wysokość pojedynczej raty jest niższa. To jednak składa się na wyższy łączny końcowy koszt kredytu. Do każdej spłacanej raty doliczane są bowiem odsetki, co sumarycznie daje większą kwotę odsetek, które płacimy instytucji pożyczającej.

zlotowki i monety (1)Czas, w którym spłacamy kredyt nie jest wolny od innych, w tym także sporych, wydatków. Dlatego instrumentem pomagającym w spłacie kredytu są wakacje kredytowe i tzw. okres karencji. Jeden, jak i drugi zawieszają spłatę raty. Jednak tylko wakacje kredytowe mogą zawiesić, w zależności od decyzji banku, spłatę całej raty. Karencja w spłacie dotyczy tylko i wyłącznie części kapitałowej. Największą ulgę w skorzystaniu z obydwu ułatwień odczujemy pod koniec okresu kredytowania, ponieważ wtedy, niezależnie od wyboru rodzaju rat, część odsetkowa będzie niższa. Regulacje dotyczące karencji w spłacie i wakacji kredytowych Citi Handlowy każdorazowo zawiera w umowie kredytowej.

Dokumenty do kredytu hipotecznego w Citi Handlowy

Aby starać się o kredyt hipoteczny, warto zgromadzić potrzebne informację. Szczegółowa lista zależna jest od konkretnej sytuacji: rodzaju nieruchomości, formy zatrudnienia, stanu cywilnego kredytobiorcy. Na pewno potrzebować będziemy wniosku kredytowego, zaświadczenia o dochodach, dowodu tożsamości, umowy przedwstępnej ze sprzedającym, wypisu z Księgi Wieczystej.

Koszty kredytu hipotecznego w Citi Handlowy – przykładowe wyliczenie

Prowizja i marża kredytu hipotecznego w Citi Handlowy

citiŁączny koszt kredytu na wysokość 200 tys. zł zaciągniętego w ratach równych na okres 30 lat wyniesie 412 616,86 zł (wartość odsetek – 212 616,86 zł). Jedna rata tak skonstruowanego kredytu byłaby kosztem 1 140,60 zł przy rzeczywistym rocznej stopie oprocentowania wynoszącej 5,54%. Decydując się na raty malejące całkowity koszt kredytu wyniósłby 366 378,63 zł. Pierwsza taka rata byłaby kwotą 1 466,24 zł, a ostatnia byłaby na poziomie 558,09 zł.

Kredyt hipoteczny Citi Handlowego w standardowej ofercie (bez obniżonej marży) jest oprocentowany na 5,30%. Marża byłaby wtedy na poziomie 3,57%, a prowizja to 1,5% kwoty kredytu. Do czasu ustanowienia hipoteki marża jest podwyższona o 1,3 punktu procentowego. Przedterminowa częściowa lub całkowita spłata powoduje dodatkową opłatę wysokości 2% od spłaconej przed terminem kwoty w okresie pierwszych 3 lat. Po tym czasie nie zostaje pobierana prowizja z tego tytułu.

Historia Citi Handlowego

Historia Citi Handlowego

Citi Handlowy wyróżnia się na tle innych banków bardzo bogatą tradycją, która sięga 1870 r. Wtedy został założony z inicjatywy Leopolda Kronenberga przez ówczesne elity finansowe. Bank Handlowy, będąc jednym z najstarszych banków w Polsce i Europie, w szybkim czasie doczekał się filii w innych miastach, także na terenach rosyjskich i niemieckich. Prowadząc obsługę finansową handlu z zachodnią Europą i Rosją, jego ówczesne obroty przewyższały budżet Imperium Rosyjskiego. Po II wojnie światowej jako jeden z nielicznych uniknął nacjonalizacji. Został wtedy głównym korespondentem banków zagranicznych w Polsce, z czasem uzyskując monopol na obsługę polskiego handlu zagranicznego. Po 1989 r. bank utracił go, rozwijając równocześnie szeroką sieć oddziałów i inne oferowane usługi finansowe. Nieco później w Polsce zaczął działalność Citibank. Przed dołączeniem do Citigroup, Bank Handlowy po 60 latach znów pojawił się na giełdzie. Citigroup stała się większościowym udziałowcem banku, co zaowocowało fuzją Citibanku z Bankiem Handlowym w 2001 r. Po sześciu latach nazwa instytucji została zmieniona na Citi Handlowy. W ten sposób klienci banku otrzymali dostęp do usług finansowych w ponad 100 krajach.

Działalność Citi Handlowego

Działalność Citi Handlowego


budynek-bankuGrupa kapitałowa Citi Handlowego skupia poza głównym bankiem także spółki Dom Maklerski Banku Handlowego i Handlowy Leasing oferujące nieklasyczne usługi bankowe i produkty rynku kapitałowego oraz sektora produktów leasingowych. Swoim odbiorcom, będącym członkami różnych grup klientów Citi Handlowy zapewnia stale powiększaną ofertę produktów z zakresu bankowości detalicznej, korporacyjnej, inwestycyjnej, transakcyjnej, zarządzania majątkiem czy usług maklerskich. Dostęp do nich klienci uzyskać mogą także dzięki systemowi Citibank Online, dzięki czemu mogą być częścią sieci obecnej w ponad 160 krajach.

Produkty Citi Handlowy

Produkty Citi Handlowy

W skład kont osobistych Citi Handlowego wchodzą rozwiązania skierowane zarówno do osób ceniących wygodę i brak opłat za podstawowe funkcje (Citi Priority), ale także wymagających klientów dysponujących dużym kapitałem (Citigold).

Kredyty Citi Handlowego można przeznaczyć na dowolny cel. W skład oferty wchodzą m. in. pożyczka konsolidacyjna czy gotówkowa a także kredyt hipoteczny i Linia Kredytowa, pozwalająca na dostęp do środków czerpanych prosto z konta osobistego.

Produkty inwestycyjne banku to nie tylko fundusze inwestycyjne, usługi maklerskie, produkty emerytalne, ale także wsparcie inwestycyjne i dostęp do analiz rynkowych, wyjaśniających zawiłości finansowe i podających prognozy rozwoju sytuacji.

Karty płatnicze Citi Handlowego są w dużej części darmowe, a jednocześnie punkty zbierane za przeprowadzane transakcje można wymieniać na zniżki u partnerów banku.

Dzięki bankowości internetowej i mobilnej klienci uzyskują łatwy dostęp do ubezpieczeń inwestycyjnych czy oszczędnościowych, mogąc także złożyć wniosek w ramach programu Rodzina 500+.

Firmy i korporacje w Citi Handlowym zyskują dostęp, także dzięki serwisowi CitiDirect, do usług faktoringu, wymiany walut online za pomocą platformy CitiFXPulse, obsługi handlu. To także obsługa w zakresie usług powierniczych, w tym papierów wartościowych, obsługiwanie funduszy unijnych i usługi bankowości międzynarodowej, wykorzystującej fakt, że Citi Handlowy jest częścią globalnej sieci finansowej.

Kontakt z Citi Handlowy

telefon Infolinia dla klientów: +48 22 362 24 84 lub +48 22 692 2484

telefon Infolinia dla nowych klientów: 1 9009


Opinie o kredycie hipotecznym w Citi Handlowym

 • Remek

  mały bank, stąd może zaoferować dobre warunki. Na pewno lepsze niż wasza marża 3,10. Tylko trzeba negocjować. Ogólnie ja bardzo polecam, zwłaszcza że są przyjaźni dla przedsiębiorców.

  • Joanna

   mały bank wcale nie ma lepszych warunków, bo w jakiś sposób musi zarabiać. tio wcale tak nie działa. u mnie najlepszą ofertę dostałam w Pekao a to wcale nie jest mały bank

 • przeciwnik citi handlowy

  wiem, że to strona o kredytach hipotecznych, ale chcę opisać swoją historię. Trzy miesiące temu postanowiłem zamknąć konto w tym banku, bo mam inne, bezpłatne, a tu musiałem płacić. Od tych trzech miesięcy nie mogę dostać decyzji. Do konta podpięta jest karta kredytwoa, ją też postanowiłem zlikwidować. Zamiast ją zdezaktywować ten bank postanowił ponownie mi naliczyć opłatę roczną… Brak słów. Nie polecam, odradzam, makabra!

  • wqurwiony

   o kurna, dokladnie jak moja historia, ale z kredytem. splacony dawno temu, a temu „bankowi” sie przypomnialo, ze musze doplacic 300zl, nie wiem za co…

 • JurWAW

  Moi drodzy, potrzebuję opinii. Renegocjuję warunki z citi handlowy na kredyt hipoteczny, mam spłacone (z nadpłatami) już ok. 40%. Doradca w banku zaoferował mi plan systematycznego oszczędzania, zamiast nadpłat kredytu. Chciałabym spłacić kredyt w miarę szybko, on mówi, że lepiej oszczędzać np 10 lat i wtedy jednorazowo spłacić kredyt, niż robić nadpłaty mniejsze. Co myślicie?

  • Proszę przestudiować dokładnie warunki umowy oraz sprawdzić dokładnie, kto będzie zarządzał danymi funduszami. Fundusze inwestycyjne to obosieczna broń, można zarówno na nich sporo zyskać, jak i stracić.

 • dumka

  zaskakująco niska prowizja, aż będę musiał to sprawdzić samemu, może zajrzę do odziału City. nigdzie mi się jeszcze nie śpieszy ale lubię posprawdzać sytuację na rynku

 • kooolo01

  już niedługo nie będzie naliczania za przedterminową spłatę. jeszcze te 3 miesiące przeżyję

 • kristopher

  mogliby się bardziej postarać, oferują jedynie LTV 80%. Dziwne, że nawet z ubezpieczeniem nie chcą puścić z niższym. Mają pozostałe świetne warunki, i jakby nie to, to bym się pewnie skusił, ale w moim przypadku by to zajęło za dużo czasu. A po rodzinie nie będę pożyczał

  • mandaryna

   z tego co wiem, to banki i tak powinny pożyczać tylko osobom posiadającym 20% wkładu własnego, więc 80% to normalny poziom.

 • izabela

  jacy oni są uroczy,jak chcą coś sprzedać, pomocni i w ogóle – jak brałam kredyt hipoteczny w citi to nie mogłam narzekać,świetna obsługa.ale ostatnio przelalam niewłaściwą kwotę na rachunek operacyjny do kredytu,bo źle spojrzałam na harmonogram spłat (mam raty malejące i zamiast majowych przelałam czerwcowe,o 20 złotych niższe).bank traktuje mnie jak złodzieja, choć brakujące środki przelałam 3 dni po terminie.od razu się zaczęły telefony z działu windykacji z numeru zastrzeżonego,straszenie firmami widykacyjnymi,wypowiedzeniem kredytu.a chodziło o 20 złotych,no ludzie.jak probowlaam se dowiedzieć skąd niedoplata(bo nie domyslilam sią najperw swojego błędu) to mnie traktowali,jabym ukradla grube miliony, odsylali z dzialu do dzialu.stracilam cale zaufanie do banku citi.

  • Tośka

   smutna historia, ale tylko potwierdza jak działają nasze kochane banki. nie można mieć zaufania. jestem bardzo młodą osobą a już nieraz się o tym przekonałam.

 • kasiulek

  Chciałam u nich wziąć kredyt i co? Niestety okazało się, że nie mogę bo nie mam zdolności kredytowej!!!! Jakieś KPINY!!! Razem z mężem mamy 6 tys zł na rękę, żadnych innych długów. No, raz mieliśmy przejściowe problemy ze spłatą kredytu za 10 tys zł, ale już wszystko jest uregulowane. Poszliśmy do innego banku i zaraz dostaliśmy.

 • rydz

  Szału nie ma. jak dla mnie oferta przeciętna. zależy ile jeszcze za te ubezpieczenia będą liczyć.

 • Ania

  Oprocentowanie przystępne, ale jak czytam, że wymagają 25% wkładu własnego, to chyba jednak nie złożę tam wniosku.Na ratę niższą niż 1500 zł przy umowie na czas określony (2 tysiące na czysto) chyba szans nie mam? Miał ktoś podobnie? a jeśli udało mu się gdzieś indziej to gdzie? nawet z 30-letnim okresem kredytowania, wliczam to w ryzyko.

 • krus

  Citi handlowy to naprawdę instytucja stawiająca tylko na bogatych klientów. Warunki, jakie oferują przeciętnemu Kowalskiemu są skandaliczne. Jak nie zarabiasz powyżej 10 tys to zdecydowanie nie polecam!

 • Artur

  Mam w Citi kredyt hipoteczny, z niepokojem przeczytałem ostatnio o racie wyrównującej tzw. balonowej, co to wogóle jest, słyszałem, że może uzbierać się przerażająco duża. Dlaczego bank mnie wcześniej o tym nie poinformował?

  • Rata balonowa to rata za cały rok. Informacje o niej powinny być w umowie kredytowej. Jeśli nie ma Pan zapisów o innej formie spłaty kredytu niż comiesięczne raty – bank nie ma prawa wymagać od Pana raty balonowej.

 • Mariola

  Witam,

  czy ktoś z Państwa korzystał z oferty citi handlowy kredyt hipoteczny, marża 1,69, min. 20% wkładu własnego, 0 kosztów uruchomienia kredytu, brak narzucania klientowi ubezpieczeń, warunek min. 5 tys wpływy na konto (konto 0 zł), jest to dość silna oferta i zastanawiamy się nad nią? Może już ktoś z Państwa korzystał i podzieli się opinią? Jak patrzę na forum niestety opinie o samym baku są dość słabe, klienci zgłaszają słabą obsługę, a nawet gorsze rzeczy, a jak z kredytami hipotecznymi ?

  • Pan Penio

   Czesc podpisywałem niedawno umowę warunki rzeczywiście najlepsze chyba w tej chwili na rynku. W sumie wystarczyły 2 wizyty w oddziale i umowa podpisana ale raczej nie wyrabiają się w owe ustawowe 21 dni. decyzja kredytowa w ostatnim dniu uwarunkowana idiotyzmami ktorych zdjęcie zajęło prawie 2 tygodnie. Co do wpływu 5 tys to nie do końca wpływać na 80 % Twoich/waszych dochodów jeśli bierzesz kredyt w dwie osoby i jedna zarabia 7 tys a druga 3 tys no na konto musi wpływać 8 tys. Ale nie musi to być wynagrodzenie możesz samodzielnie he zasilać nawet na jeden dzień w miesiącu. Brak również opłaty za wycenę nieruchomości na plus.

   • Józef

    ja za mojom wycene musiałem zapłacic tysiaka. niestety u mnie jakoś nie chcieli inaczej. tylko muj kredyt był brany ponad 5 lat temu.

Facebook