1. Hipoteki.net
 2. >
 3. Bank i bank hipoteczny – w jakim banku kredyt hipoteczny?
 4. >
 5. Deutsche Bank kredyt hipoteczny - oprocentowanie, dokumenty, zdolność kredytowa, opinie

Deutsche Bank kredyt hipoteczny – oprocentowanie, dokumenty, zdolność kredytowa, opinie

Deutsche Bank kredyt hipoteczny – oprocentowanie, dokumenty, zdolność kredytowa, opinie
Ocena: 3 (ilość ocen: 68)

Deutsche Bank Polska należy do międzynarodowej grupy Deutsche Bank. Swoje funkcjonowanie w Polsce zaczął ponad 25 lat temu. Oferta Banku skierowana jest do klientów indywidualnych, biznesowych, korporacyjnych a także różnego rodzaju instytucji.

Za cel stawia sobie sukces finansowy swojego klienta, możliwy do osiągnięcia, dzięki rzetelnym i fachowym analizom ekspertów Deutsche Banku. Instytucja finansowa dość mocno rozwija oferty skierowane do klientów klasy premium. Tak jest także w przypadku kredytu hipotecznego.

Kredyt hipoteczny w Deutsche Bank

Kredyt hipoteczny Deutsche Bank Polska przeznaczyć można na praktycznie dowolny cel związany z nieruchomościami, czy będzie to kupno domu/mieszkania, zakup działki czy remont. Możliwe są trzy waluty kredytowania – PLN, EUR, GBP. Kwotami minimalnymi dla kredytu w tych walutach to odpowiednio: 20 tys. zł, 10 tys. euro i 8 tys. funtów. Pokrywa on do 90% wartości nieruchomości. W przypadku budowy domu systemem gospodarczym udział kapitału własnego powinien wynosić min. 20% kosztów budowy, a jeśli działka jest własnościowa, to jej wartość może być wliczana jako kapitał własny. Kredyt można przeznaczyć także na spłatę kredytu mieszkaniowego zaciągniętego w innym banku.

Okres spłaty dla wszystkich tych kredytów wynosi maksymalnie 35 lat. 30% kredytu można przeznaczyć na dowolny inny cel. Nie może to jednak być więcej niż 100 tys. zł. Zaciągnięty kredyt hipoteczny Deutsche Bank Polska można nadpłacać, zmniejszając tym samym podstawę bazową kredytu. Dodatkowo mając zaciągnięty kredyt hipoteczny w DB Polska wystarczy otworzyć konto osobiste zapewniając na nim regularne wpływy, żeby uzyskać limit kredytowy w kwocie do 3-krotności zadeklarowanych wpływów.

Dodatkowo klienci posiadający Kartę Dużej Rodziny mogą mieć obniżoną marżę kredytu o 0,1 punktu procentowego w stosunku do standardowej oferty Banku.

Oferty kredytów hipotecznych w Deutsche Bank

db Kredyt hipoteczny | Deutsche Bank

wartość
nieruchomości

250.000,00 zł
kwota
kredytu

200.000,00 zł
wkład
własny

50.000,00 zł
okres
kredytowania

15 lat
całkowity
koszt

283.795,43 zł
Twoja rata kredytu
hipotecznego wyniesie:

1.543,31 zł
Cel: kredyt hipoteczny / kredyt mieszkaniowy | Raty: równe
Oprocentowanie: 4,63% | Marża banku: 2,90% | Prowizja banku: 3,00%, 6.000,00 zł | RRSO: 5,09%
Zapytaj eksperta Symulacja kredytu
Minimalny okres kredytowania: 1 rok
Maksymalny okres kredytowania: 35 lat
Minimalna wysokość kredytu: 20.000,00 złotych
Maksymalna wysokość kredytu: 90,00% wartości nieruchomości
WIBOR: 3M
Ubezpieczenie pomostowe: 1,20%
Wydanie promesy: 100 zł
Ubezpieczenie niskiego wkładu: 0,2 p.p.
Opłata od szybszej spłaty/nadpłaty kredytu: 3% do 36 miesięcy
Opis kredytu:
db Kredyt Mieszkaniowy pozwala sfinansować aż do 90% wartości nieruchomości. W przypadku marży kredytu to zaczyna się ona od 1,80%. Osiągnięcie jednak takiej stawki zależy od skorzystania z innych ofert banku, w tym przypadku z Pakietu Inwestycyjno-Ubezpieczeniowego. Dla osób, które zamierzają skorzystać z podstawowego pakietu marża wyniesie od 2,90 do 3,50%. Bank, decydując o wysokości marży, bierze pod uwagę dwa czynniki: wysokość wkładu własnego oraz źródło dochodu. Lepsze warunki czekają na osoby z umową o pracę lub freelancerów niż przedsiębiorców. Decydując się na Pakiet Standardowy, zgadzamy się także na korzystanie z konta bankowego oraz karty kredytowej. Inaczej bank podniesie nam marżę o 0,7%.

db Kredyt hipoteczny z MdM | Deutsche Bank

wartość
nieruchomości

250.000,00 zł
kwota
kredytu

200.000,00 zł
wkład
własny

50.000,00 zł
okres
kredytowania

15 lat
całkowity
koszt

283.795,43 zł
Twoja rata kredytu
hipotecznego wyniesie:

1.543,31 zł
Cel: MdM | Raty: równe
Oprocentowanie: 4,63% | Marża banku: 2,90% | Prowizja banku: 3,00%, 6.000,00 zł | RRSO: 5,09%
Zapytaj eksperta Symulacja kredytu
Minimalny okres kredytowania: 15 lat
Maksymalny okres kredytowania: 35 lat
Minimalna wysokość kredytu: 20.000,00 złotych
Maksymalna wysokość kredytu: 90,00% wartości nieruchomości
WIBOR: 3M
Ubezpieczenie pomostowe: 1,20%
Wydanie promesy: 100 zł
Ubezpieczenie niskiego wkładu: 0,2 p.p.
Opłata od szybszej spłaty/nadpłaty kredytu: 3% do 36 miesięcy
Opis kredytu:
db Kredyt Mieszkaniowy z MdM pozwala sfinansować aż do 90% wartości nieruchomości. W przypadku marży kredytu to zaczyna się ona od 2,90 do 3,50%. Bank, decydując o wysokości marży, bierze pod uwagę dwa czynniki: wysokość wkładu własnego oraz źródło dochodu. Lepsze warunki czekają na osoby z umową o pracę lub freelancerów niż przedsiębiorców. Decydując się na Pakiet Standardowy, zgadzamy się także na korzystanie z konta bankowego oraz karty kredytowej. Inaczej bank podniesie nam marżę o 0,7%. O kredyt w ramach programu MdM mogą się ubiegać osoby w wieku do 35 lat (w przypadku małżeństw decyduje wiek młodszego z małżonków), małżeństwa oraz single, które nigdy nie posiadały prawa własności do lokalu mieszkalnego lub jednorodzinnego budynku mieszkalnego.

Jeśli chcesz sprawdzić, jak oferta Deutsche Banku prezentuje się na tle konkurencji, zobacz naszą porównywarkę kredytów hipotecznych.

Koszty kredytu hipotecznego w Deutsche Bank

db Kredyt Mieszkaniowy pozwala sfinansować aż do 90% wartości nieruchomości. Deutsche Bank dla kredytów z obniżonym wkładem własnym na czas spłaty brakującej części stosuje podwyższenie marży o 0,2%. W przypadku marży kredytu to zaczyna się ona od 1,80%. Osiągnięcie jednak takiej stawki zależy od skorzystania z innych ofert banku, w tym przypadku z Pakietu Inwestycyjno-Ubezpieczeniowego. Dla osób, które zamierzają skorzystać z podstawowego pakietu marża wyniesie od 2,90 do 3,30%. Bank, decydując o wysokości marży, bierze pod uwagę dwa czynniki: wysokość wkładu własnego oraz źródło dochodu. Lepsze warunki czekają na osoby z umową o pracę lub freelancerów niż przedsiębiorców. Decydując się na Pakiet Standardowy, zgadzamy się także na korzystanie z konta bankowego oraz karty kredytowej. Inaczej bank podniesie nam marżę o 0,7%.

By skorzystać z zerowej prowizji należy zdecydować się na jeden z pakietów: Ubezpieczeniowy, Inwestycyjny, Ubezpieczeniowo-Inwestycyjny. W Pakiecie Standardowym wynosi ona 2%.

W przypadku wcześniejszej spłaty kredytu musimy się liczyć z dodatkowymi kosztami. W Deutsche Banku dla umów zawartych od 22 lipca 2017 roku wynosi ona 3% kwoty udzielonego kredytu i jest pobierana jedynie w przypadku spłaty w ciągu pierwszych 36 miesięcy trwania umowy.

Deutsche Bank udziela kredytów także w walutach: euro oraz funtach szterlingach. By jednak otrzymać taki kredyt przynajmniej 50% dochodów w danym gospodarstwie domowym musi pochodzić z wpływów w tej właśnie walucie.

Dokumenty do kredytu hipotecznego w Deutsche Bank

Szczegółowa listę znajdziesz tutaj. Bank akceptuje dokumenty w języku polskim, dopuszcza także oryginały po angielsku i niemiecku, należy to jednak skonsultować z pracownikiem banku. Oprócz wniosku kredytowego wymagane są zawsze: dowód tożsamości, dokumenty potwierdzające zarobki, zaświadczenia związanie z nieruchomością.

Kredyt hipoteczny Deutsche Bank Mieszkanie dla Młodych

Kredyt hipoteczny Deutsche Bank Polska w ramach programu MDM można przeznaczyć na:

 • kupno mieszkania o powierzchni użytkowej do 75 m2 (dla osób wychowujących min. troje dzieci w dniu złożenia wniosku o kredyt metraż wynosi do 85 m2);
 • kupno domu jednorodzinnego o powierzchni użytkowej do 100 m2
  (dla osób wychowujących co najmniej troje dzieci w dniu złożenia wniosku
  o kredyt- do 110 m2);
 • nieruchomość położoną na terenie Polski;
 • nieruchomość, której cena zakupu nie przekracza ceny za 1 m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych ustalanych przez wojewodów z zastosowaniem określonego mnożnika: 1,1 dla rynku pierwotnego i 0,9 dla rynku wtórnego (limity cen metra kwadratowego publikowane w BIP).

O kredyt w ramach programu MdM mogą się ubiegać osoby w wieku do 35 lat (w przypadku małżeństw decyduje wiek młodszego z małżonków), małżeństwa oraz single, które nigdy nie posiadały prawa własności do lokalu mieszkalnego lub jednorodzinnego budynku mieszkalnego.

Dofinansowanie wkładu własnego wynosi: 10% dla małżeństw bezdzietnych i singli, 15% dla nabywców wychowujących jedno dziecko, 20% dla osób wychowujących dwoje dzieci, 30% w przypadku wychowywania trojga lub więcej dzieci wartości wynikającej z iloczynu powierzchni użytkowej mieszkania (nie więcej jednak niż 50 m2; w przypadku rodzin z przynajmniej trojgiem dzieci – nie więcej niż 65 m2 ) i średniego wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1 m2 powierzchni użytkowej właściwego dla lokalizacji mieszkania.

Koszty kredytu hipotecznego Deutsche Bank – przykładowe wyliczenia

Koszty kredytu hipotecznego Deutsche Bank

deutsche-bank-logoKredyt hipoteczny Deutsche Bank wartości 200 tys. zł z okresem kredytowania wynoszącym 30 lat spowoduje łączny koszt kredytobiorcy w wysokości 336 670,08 zł (odsetki – 136 670,08 zł) w przypadku wyboru rat równych. Jedna rata równa przy rocznej rzeczywistej stopie oprocentowania wysokości 3,78% wynosiłaby wtedy 929,64 zł. Łączny koszt kredytu w przypadku raty malejącej wyniósłby 314 157,26 zł (odsetki – 114 157,26 zł). Pierwsza kwota raty kredytu na takich warunkach wyniosłaby 1 176,93 zł, a ostatnia 557,28 zł.

Koszty kredytu hipotecznego Deutsche Bank Polska to oprocentowanie równe 3,72%. Marża takiego kredytu to 2,04% kwoty kredytu. Prowizja Deutsche Bank może wynieść 0%, kiedy skorzystamy z tzw. Hipo Pakietu, czyli z konta osobistego banku z wpływami kwot co najmniej w wysokości określonej w umowie kredytu, karty kredytowej oraz produktu inwestycyjno-ubezpieczeniowego z linii db Inwestuj w Przyszłość lub ubezpieczenie na życie. Do czasu ustanowienia hipoteki marża jest podwyższona o 1,2 punktu procentowego. Przedterminowa częściowa lub całkowita spłata kredytu skutkuje opłatą w wysokości 3% od spłaconej przed terminem kwoty w ciągu pierwszych 3 lat kredytowania.

Historia Deutsche Bank

Historia Deutsche Bank

Największy bank niemiecki jakim jest Deutsche Bank AG powstał w 1870 r. Wynikiem poszerzania swojej działalności na nowych rynkach było dotarcie w 1995 r. do Polski. Spółka początkowo funkcjonowała w Polsce jako dwa osobne banki – Deutsche Bank Polska, obsługujący klientów indywidualnych, firmowych oraz korporacyjnych i Deutsche Bank PBC.

Decyzją zarządu głównego banku z siedzibą we Frankfurcie połączono obydwa działające banki. W ten sposób mógł powstać bank uniwersalny, obsługujący wszystkie grupy potencjalnych klientów. Wraz z rozwojem banku na polskim rynku zaczął on otrzymywać liczne nagrody choćby w kategorii bankowości prywatnej, będąc także docenianym za udzielane kredyty gotówkowe.

Działalność Deutsche Bank

zlotowki i monety (1)Działalność Deutsche Bank

Deutsche Bank Polska obsługuje klientów indywidualnych, biznesowych i korporacyjnych, zapewniają im profesjonalne doradztwo oparte na wieloletnim doświadczeniu. Pierwszej i drugiej kategorii klientów Deutsche Bank Polska daje dostęp do szerokiej oferty produktów i usług takich jak: transakcje finansowe, depozyty i produkty para-depozytowe, fundusze i produkty ustrukturyzowane, rozwiązania emerytalne i kredyty gotówkowe sprofilowane wedle potrzeb klientów. Deutsche Bank Polska obsługuje największe firmy i instytucje finansowe zapewniając im instrumenty sprawnego zarządzania finansami, przechowywanie, rozliczanie i obsługę płatności w oparciu o papiery wartościowe.

Produkty Deutsche Bank Polska

Produkty Deutsche Bank Polska

W Deutsche Bank Polska można wybierać spośród około 10 różnych rodzajów konta. To konta dla osób korzystających z bankowości internetowej z możliwą darmową kartą do konta. To też konta dla osób małoletnich, kredytobiorców, inwestorów, osób gromadzących oszczędności, klientów dokonujących transakcji w różnych walutach czy beneficjentów programu 500 plus.

Dzięki platformie inwestycyjnej db Navi klient Deutsche Banku zarządza swoimi inwestycjami, przegląda bazę funduszy i na tej podstawie może stworzyć własną strategię inwestycyjną.

DB Polska oferuje także dostęp do kart kredytowych wyposażonych w dodatkowe usługi typu assistance czy concierge oraz ofertę dostępnych przy nich rabatów.

Dostęp do biura maklerskiego i jego analiz w formie wykresów podanych w przejrzystej formie można uzyskać na telefon, a dzięki opcji powiększania można zobaczyć każdy detal od początku giełdowej sesji.

Deutsche Bank oferuje usługi Transakcje Today na polu rynku walutowego, lokaty z różnymi okresami ich trwania, kredyty hipoteczne, konsolidacyjne i gotówkowe na dowolny cel. DB Polska zapewnia dostęp do ubezpieczeń, w kraju i zagranicą, także prawnych, na wypadek sytuacji, w których potrzebna jest pomocy prawnej.

Klienci Private Banking DB Polska zostają obsługiwani przez dwóch ekspertów: od inwestycji kapitałowych i usług bankowości prywatnej oraz w dziedzinie kredytów, ubezpieczeń i transakcji.

Bank doradza klientom firmowym i korporacyjnym przy emisji pożyczek i akcji, pozyskiwaniu kapitału, jego wprowadzaniu na giełdę czy też finansowaniu udziałów kapitałowych w ten sposób mając udział w tworzeniu długoterminowych planów finansowych swoich klientów.

Kontakt z Deutsche Bank

phone Infolinia dla klientów indywidualnych i biznesowych: 801 18 18 18 lub +48 12 625 80 00 lub +48 500 919 000

phone Infolinia dla klientów korporacyjnych: +48 22 579 9000

Opinie o kredycie hipotecznym w Deutsche Bank

 • KAROL

  Kiedyś polityka opla wyglądała tak, że leasing był tylko w deutshe banku. dlatego byłem zmuszony wziąć tam to zobowiązanie. jak dobrze, że nie dałem się namówić na walutowy, potem ( to jeszcze były marki) były niezłe zawirowania i ludzi płacili mnóstwo pieniędzy. Ale jedno zauważyłem, to naprawdę solidna instytucja i kredyt hipoteczny w deutsche bank rzeczywiście się opłaca. Jest pewność, że to poważny partner.

 • Elka Bumelka

  deustche bank a obecnie niską RRSO kredytu hipotecznego. Dzięki czemu da się sporo zaoszczędzić, ale da się jeszcze więcej da przy dodatkowych produktach. dla kogoś o wysokich dochodach konto inwestycyjne się dodatkowo opłaca, ale nie ma co oszukiwać, że db zależy na klientach z dołów zarobkowych

 • jester

  U mnie nie ma deutsze banku i nie wiem czy jachać specjalnie 30 km żeby przliczyli mi ofertę kredytu hipotecznego. Na porównywarce kredytów wyszło mi, że powinienem spróbować, ale to będzie pół dnia z życia…

 • omen nomen

  Moja oferta kredytu hipotecznego:
  – marża 1,85%
  – prowizja 0%
  – rata 1326zł
  – ubezpieczenie niskiego wkładu 1215zł/5lat
  Wymagane konto, karta kredytowa. Możliwe obniżenie marży w zamian za PSO i/lub ubezpieczenie na życie. DB nie będzie jednak najlepszą opcją chyba…

 • Adolf niedoceniony pejzarzysta

  mam w tym banku kredyt hipoteczny w euro – każdego biorącego takie coś przestrzegam. euro trzeba zakupić od banku. przeliczają ze złotówek po zdzierczym kursie! ja do kredytu musiałem za to dopłacić prawie 15 tysiecy złotych!

  • EmiliaPe

   ale to chyba normalne? A czy mają kredyty w funtach? My nie możemy dostać kredytu w złotówkach, szukam czegoś w funtach…

 • Daniel Kardziński

  doradca z dk notus zaoferował mi tu kredyt hipoteczny z kontem inwesytycyjnym, musielibyśmy oprócz raty co miesiąc płaić 300 zł na konto inwesytcyjne oraz płacić za konto bankowe i kartę kredytową. oferta chyba dla bogaczy, ale oni raczej nie potrzebują kredytów, no nie?

 • siekierezada

  czy deutsche bank udziela pożyczek hipotecznych na 70% ltv? bardzo proszę o odpowiedź.

 • Wścibski Miks

  wielkie pieniądze, wielki kapitał… a oferta mocno średnia

 • luna

  Mam tam kredyt i stwierdzam, że mogłam wybrać o wiele lepiej. Warunki co najwyżej średnie. Szkoda, że wcześniej tego dokładnie nie sprawdziłam, ale cóż może chociaż inni nie ucierpią.

 • alfa

  kredyt hipoteczny w private banking w deutsche bank to porażka.zero konaktu.zero pomocy.nie polecam.

 • ————————

  kredyt hipoteczny w dojcze banku to najgłupsza rzecz jaką w życiu zrobiłem, przyznaje, trudno znaleźc jakies zalety: jest drogo, każą sobie płacić za każdy papierek, a ewentualny błąd klienta traktują jak przestępstwo, pomimo uzyskania promesy kredytowej bank przez trzy tygodnie nie umial przygotować oferty kredytowej, żeby się czegoś dowiedzieć to o wszystko trzeba pisać pisma, bo sami z siebie nic nie powiedzą, nie doradzą, produkty są mało przejrzyste, regulaminy są skomplikowane i zwykle mają parę wariantów, ciężko to wszystko zrozumieć, pracownicy nie są skłonni do żadnej pomocy bardzo żałuję tego wyboru, ale doradca mi bardzo polecał i jako jedyni byli skłonni mi pożyczyć tyle ile chciałem jak widać za głupotę się płaci…………………….

 • nabity w butelkę

  mi też zmienili wysokość rat bo ponoć nie dostałem księgi wieczystej (była dostarczona), to szantaż, bo wiadomo, że klienci są w ostatniej fazie kupna i muszą wziąć kredyt hipoteczny w db. oszuści i złodzieje, w ogóle do nich nie idźcie

 • ggggggrrrrrrrrrrrrr

  nigdy nie pujde do tego banku więcej. nie wyobrażam sobie brać u nich hipoteki. przy zwykłym kredycie na samochod miałem ogromne nieprzyjemności, a co dopiero z czymś takim???? oni sami nie wiedzą niby co sprzedajom, doradcy nie mówią o ukrytych opłatach. jak wejdzie ustawa to w końcu im się to utnie. będą musieli pokazać jak to wszystko naprawde działa!!!

 • Mery

  Nisko w rankngu hipotek, wysoka miesięczna rata plus historie znajomych wszystko składają się na jedno wyrażenie – nie dla DB! :P

  • karolina

   bardzo ciężko do tego dodzwonić się u nich na infolinię!! co to ma być? zero odzewu,to tak działają współczesne banki? a jak ktoś potrzebuje porady, coś się stało i nie wie jak sobie z tym poradzić a oddzial ma w innym mieście? nic tylka wsiąść w samochód i próć do placówki!! zróbcie coś z tym!

 • Iga

  Czy ktoś wie, jak wygląda tam sytuacja po wprowadzeniu ustawy? Coś się poprawiło?

  • pol

   no tak, od umowy możesz odstąpić i warunków nie mogą ci zmienić z tych zaproponowanych. ale tak ogólnie to jest drożej. moja siostra u nich brała mniej wiecej jest w takij samej sytuacji jak ja ma ratę niższą o ponad 100 zł.

  • maurycy

   tak- kredyty podrożały. teraz musisz opłacić zmiany.w samym db na racie zaproponowali mi ofertę o 100 zł droższą

 • zosia

  załatwienie kredytu w db to jakaś gehenna i droga przez męczarnie. myślisz, że masz już załatwione wszystkie formalności aż tu nagle okazuje się że pani wyskakuje z jeszcze jednym papierkiem, który trzeba pilnie załatwić, a stosik leżących już dokumentów na biurku ma terminy bliskie zakończeniu ich ważności dla banku. wobec tego idziesz z wywieszonym językiem i próbujesz załatwić resztę na czas. niestety ale oczywiście słyszysz że trzeba czekać co najmniej tydzień!!!! a wtedy pozostałe papierki stracą ważność więc po raz kolejny się spinasz i załatwiasz wszystko raz jeszcze. oczywiście to nie koniec i znowu słyszysz o czymś co jest potrzebne, bo pani zapomniała. myślę że w końcu większość ludzi tak jak ja poddaje się i szuka gdzie indziej. wobec tego wniosek jest jeden: jak masz 2 lata na załatwienie formalności do kredytu hipotecznego to db jest idealny!

 • orka z mazur

  w db banku jest bardzo drogo. składałam pytanie o kredyty w 3 miejscach i w db wychodziłam 70 zł więcej na racie od najlepszej oferty (w eurobanku). przez 30 lat spłaty to daje 25 200 zł, nieźle co? aniby taka mała kwota.

Facebook