1. Hipoteki.net
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Dmuchawce, latawce, wiatr: lekkie i romantyczne fototapety z dmuchawcami

Dmuchawce, latawce, wiatr: lekkie i romantyczne fototapety z dmuchawcami

Dmuchawce, latawce, wiatr: lekkie i romantyczne fototapety z dmuchawcami
Ocena: 5 (ilość ocen: 3)

Byłoby trudno znaleźć przedstawiciela świata roślin, który wywoływałby emocje tak skrajne, jak te, które u wielu osób wzbudza mniszek lekarski, potocznie nazywany mleczem. Mnóstwo ogrodników szczerze go nie znosi: uważają, że szpeci ich trawniki i jest po prostu uciążliwym chwastem, którego naprawdę trudno pozbyć się z ogrodu. Inni zaś sądzą, że jest bardzo uroczą, wesołą roślinką, która do tego z czasem zamienia się w ulotną, puszystą kulkę – dmuchawiec – więc jak można jej nie lubić?

Dmuchawce to wzór, który od bardzo dawna chętnie wykorzystywany jest w dekoracjach różnego rodzaju. Często występuje w charakterze ozdoby nie tylko wnętrz, ale także tkanin, biżuterii, naczyń i wielu, wielu innych. I trudno się dziwić: łączy w sobie symetrię i nieregularność, geometrię i biologię… Jeśli chodzi o aranżację wnętrz, to zdecydowanie jest to jeden z tych motywów, które nie tylko nigdy nie wychodzą z mody, ale także wspaniale nadają się do udekorowania tak wielu różnych pomieszczeń, że bez wahania można nazwać je uniwersalnymi. Aby jednak mogły być prawdziwie uniwersalne, muszą mieć formę, która rzeczywiście pozwoli na umieszczenie ich w dowolnym miejscu: fototapeta dmuchawce wykonana z solidnego, wytrzymałego materiału sprawdzi się w tej roli wyjątkowo dobrze! Kilkoma inspiracjami i radami odnośnie do tego, w jaki sposób wykorzystać fototapety z dmuchawcami do stworzenia wystroju wnętrza, który będzie równie lekki i ładny, jak same dmuchawce, podzieliła się z nami specjalistka z firmy Redro.

Puchowa pierzynka: fototapeta dmuchawce do sypialni

Nieco wyżej zasugerowaliśmy, że dmuchawce to jeden z tych motywów dekoracyjnych, o których naprawdę można powiedzieć, że pasują do prawie każdego wnętrza. Gdybyśmy jednak zostali zmuszeni, aby wybrać jedno, w którym – naszym zdaniem – odnajdą się one najlepiej, bez wahania postawilibyśmy na sypialnię – i nie bylibyśmy w tej opinii odosobnieni!

Fototapety z dmuchawcami cudownie wyglądają w sypialni, ponieważ dmuchawce nasuwają skojarzenia z kojącą lekkością i miękkością, a zatem dwiema cechami, z którymi zdecydowanie chcielibyśmy kojarzyć miejsce, w którym wypoczywamy i w którym spędzamy blisko jedną trzecią życia – tłumaczy dekoratorka z firmy Redro. – Dmuchawce mają też w sobie coś marzycielskiego i nostalgicznego, co dodaje takiej stylizacji jeszcze więcej uroku. Fototapeta z dmuchawcami przyklejona nad łóżkiem, w charakterze dekoracyjnego wezgłowia, będzie wyglądać wspaniale bez względu na to, w jakim stylu urządzone jest wnętrze!

Choć nie wątpimy, że znajdzie się wzór z dmuchawcami odpowiedni do każdego wnętrza, musimy zaznaczyć, że szczególną uwagę należy zawsze zwrócić na kolory. Powinny być starannie dopasowane do ogólnej kolorystyki wnętrza – jeśli ma ono być kojące i sprzyjające wypoczynkowi, wszystkie barwy powinny ze sobą harmonizować, nie tworząc ostrych kontrastów.

Botaniczne inspiracje w łazience

zdjęcie dmuchawca w łazience
https://redro.pl/fototapety
Motywy kwiatowe to jeden z tych wzorów, które nigdy, przenigdy nie wyjdą z mody – co do tego nie mamy najmniejszych wątpliwości. Zmieniają się style i charaktery, ale one zawsze zostają! Sęk w tym, że ma to zarówno plusy, jak i minusy: plusem jest to, że kwiatowe motywy nigdy nie wyglądają na przestarzałe czy anachroniczne, a minusem – to, że trzeba się naprawdę nieźle napracować, żeby wykorzystać je w jakiś oryginalny sposób…

Gdy na co dzień współpracuję z klientami, zawsze staram się przekonać ich , że dobrą kombinacją jest mieszanka tego, co nowe, i tego, co stare – opowiada specjalistka z Redro. – Tutaj może to być „stary” wzór, czyli właśnie dmuchawce, i nietypowe dla niego, a zatem „nowe” wnętrze, jakim jest łazienka. Takie zestawienie będzie wyglądało zaskakująco świeżo! A ponieważ fototapety produkowane są z materiałów, które z łatwością znoszą trudne, „łazienkowe” warunki, nie trzeba się martwić o wytrzymałość dekoracji.

Jeśli planujesz zamontować fototapetę w miejscu, w którym narażona będzie na częsty kontakt z wodą, koniecznie zabezpiecz ją taflą szklaną lub pleksi.

Fototapeta dmuchawce dla rozmarzonej nastolatki

sypialnia dmuchawce
https://redro.pl/fototapety/tematy/kwiaty/dmuchawce/

Jeżeli szukasz sposobu na udekorowanie pokoju dziewczyny, która zdecydowanie nie lubi sztampowego różu, ale ma bardzo poetycką naturę, być może właśnie wzory w dmuchawce okażą się najlepszym wyborem.

Wielką zaletą fototapety w dmuchawce jest to, że jest ona jedną z tych ozdób, które wyglądają dobrze i w pokoju małej dziewczynki, i w pokoju nastolatki albo nawet studentki
– zachwyca się specjalistka z firmy Redro. – Myślę, że można wręcz powiedzieć, że są ponadczasowe. A jeżeli chcesz wzmocnić ich „ponadczasowość”, wybierz grafikę utrzymaną w czarno-białej tonacji albo w inny sposób minimalistyczną kolorystycznie: takie tło będzie dobrze wyglądać przez lata, łatwo dopasowując się do zmieniających się sprzętów i ozdób.

Warto wspomnieć także i o tym, że dmuchawce – jak zresztą wiele innych subtelnych wzorów roślinnych – to motyw idealny, aby udekorować ścianę w pokoju rodzeństwa.

Rzeczy ulotne?

Czy udało nam się zachęcić Cię do wykorzystania wzorów w dmuchawce do udekorowania mieszkania? A może masz jakieś własne pomysły na to, jak wykorzystać ten delikatny, choć wcale nie nijaki motyw? Podziel się z nami swoją wizją w komentarzu!

Tekst przygotowany we współpracy z firmą Redro.pl

»