1. Hipoteki.net
 2. >
 3. Bank i bank hipoteczny – w jakim banku kredyt hipoteczny?
 4. >
 5. eurobank kredyt hipoteczny - oprocentowanie, dokumenty, zdolność kredytowa, opinie

eurobank kredyt hipoteczny – oprocentowanie, dokumenty, zdolność kredytowa, opinie

eurobank kredyt hipoteczny – oprocentowanie, dokumenty, zdolność kredytowa, opinie
Ocena: 3 (ilość ocen: 75)

Eurobank to instytucja starająca się towarzyszyć swoim klientom w codziennych decyzjach. Także tych ważniejszych, a do takich na pewno zalicza się decyzja o kupnie własnego mieszkania lub domu. Warto zobaczyć, jakie propozycje kredytów hipotecznych w swojej ofercie posiada ten bank.

Eurobank celuje zwłaszcza w klientów, skłonnych do korzystania z innych produktów banku. Użytkownicy innych produktów (konta bankowego, lokaty, ubezpieczenia, karty kredytowej) mogą liczyć na obniżenie marży kredytu hipotecznego. Maksymalny okres kredytowania to 30 lat, maksymalna wartość kredytu to 90% wartości nieruchomości.

Kredyt hipoteczny w eurobanku

Kredyt hipoteczny eurobanku jest skierowany do osób planujących zakup nieruchomości lub praw do niej. Cel może być jednak zróżnicowany i objąć także zakup działki czy remont mieszkania. Kredytowana kwota może sięgać do 90% wartości nieruchomości. Okres spłaty to maksymalnie 30 lat. Koszt kredytu udzielanego w polskich złotych obniżymy dzięki mniejszej o 0,45 punktu procentowego marży możliwej do uzyskania przez nabycie dodatkowych produktów banku.

Cel kredytu może być łączony: kupując mieszkanie, można także od razu zaplanować jego remont dzięki dodatkowym środkom na jego przeprowadzenie. Istnieje opcja kredytowania już od wczesnych etapów budowy, kiedy to deweloper prowadzi rachunek powierniczy.

Oferty kredytów hipotecznych w eurobanku

kredyt hipoteczny | eurobank

wartość
nieruchomości

250.000,00 zł
kwota
kredytu

200.000,00 zł
wkład
własny

50.000,00 zł
okres
kredytowania

15 lat
całkowity
koszt

269.026,59 zł
Twoja rata kredytu
hipotecznego wyniesie:

1.472,37 zł
Cel: kredyt hipoteczny / kredyt mieszkaniowy | Raty: równe
Oprocentowanie: 3,93% | Marża banku: 2,20% | Prowizja banku: 2,00%, 4.000,00 zł | RRSO: 4,25%
Zapytaj eksperta Symulacja kredytu
Minimalny okres kredytowania: 1 rok
Maksymalny okres kredytowania: 30 lat
Minimalna wysokość kredytu: 20.000,00 złotych
Maksymalna wysokość kredytu: 90,00% wartości nieruchomości
WIBOR: 3M
Ubezpieczenie pomostowe: 1,20%
Wydanie promesy: 150 złotych
Ubezpieczenie niskiego wkładu: nie dotyczy
Opłata od szybszej spłaty/nadpłaty kredytu: 3% do 36 miesięcy
Opis kredytu:
Prowizja w eurobanku może zostać obniżona do 0 zł, kiedy zdecydujemy się na podwyższenie marży o 0,3 punktu procentowego. Procedura przyznawania kredytu w eurobanku jest uproszczona, do tego klientowi przez cały okres kredytowania przydzielany jest ekspert hipoteczny. Dodatkowo raz na 12 miesięcy możliwe są wakacje kredytowe. Bank ustala wysokość marży indywidualnie, w praktyce procentowanie waha się dla kredytów z 80% LTV od 4,30 do 4,50% przy stopie bazowej WIBOR 3M. Marżę można obniżyć o 0,2, 0,15 lub 0,1% korzystając z dodatkowych produktów bankowych: konta, lokaty, karty kredytowej, produktów inwestycyjnych i ubezpieczeniowych. Łącząc wszystkie zniżki można otrzymać o 0,45% niższą marżę.

kredyt hipoteczny w programie „mieszkanie dla młodych” | eurobank

wartość
nieruchomości

250.000,00 zł
kwota
kredytu

200.000,00 zł
wkład
własny

50.000,00 zł
okres
kredytowania

15 lat
całkowity
koszt

269.026,59 zł
Twoja rata kredytu
hipotecznego wyniesie:

1.472,37 zł
Cel: MdM | Raty: równe
Oprocentowanie: 3,93% | Marża banku: 2,20% | Prowizja banku: 2,00%, 4.000,00 zł | RRSO: 4,25%
Zapytaj eksperta Symulacja kredytu
Minimalny okres kredytowania: 15 lat
Maksymalny okres kredytowania: 30 lat
Minimalna wysokość kredytu: 20.000,00 złotych
Maksymalna wysokość kredytu: 90,00% wartości nieruchomości
WIBOR: 3M
Ubezpieczenie pomostowe: 1,20%
Wydanie promesy: 150 złotych
Ubezpieczenie niskiego wkładu: nie dotyczy
Opłata od szybszej spłaty/nadpłaty kredytu: 3% do 36 miesięcy
Opis kredytu:
Kredyt hipoteczny eurobank w programie Mieszkanie dla Młodych udzielany jest w złotówkach na okres od 15 do 30 lat. W ofercie Niski Procent marża może zaczynać się od 1,89%. O dofinansowanie mogą się ubiegać osoby do 35 roku życia, kupujące pierwszy lokal mieszkalny lub dom jednorodzinny na rynku pierwotnym albo wnoszące wkład budowlany do spółdzielni mieszkaniowej. Mogą to być małżeństwa, osoby samotnie wychowujące dzieci, osoby nie pozostające w związku małżeńskim.

Powyższe oferty stanowią przykładową kalkulację. Jeśli chcesz sprawdzić, jak oferta eurobanku prezentuje się na tle innych banków skorzystaj z naszego rankingu kredytów hipotecznych lub porównywarki.

Koszty kredytu hipotecznego eurobank

Na koszty kredytu hipotecznego składa się wiele czynników, na które z kolei wpływa jeszcze więcej uwarunkowań dotyczących bezpośrednio kredytobiorcy, jak i ogólnej sytuacji rynkowej. Prowizja w eurobanku może zostać obniżona do 0 zł, kiedy zdecydujemy się na podwyższenie marży o 0,3 punktu procentowego i to zarówno dla celu mieszkaniowego jak i refinansującego inny kredyt. Procedura przyznawania kredytu w eurobanku jest uproszczona, do tego klientowi przez cały okres kredytowania przydzielany jest Opiekun Klienta. Dodatkowo raz na 12 miesięcy możliwe są wakacje kredytowe. Ułatwieniem w przyznaniu kredytu jest możliwość połączenia dochodów kredytobiorcy z dochodami osoby trzeciej.

W przypadku marży najbardziej atrakcyjna oferta eurobanku zakłada jej wysokość na poziomie 1,89%. By jednak uzyskać takie warunki, należy wnieść przynajmniej 40% wkładu własnego oraz ustalić parametry kredytu tak, by miesięczna rata wynosiła mniej niż 40% dochodów netto danego gospodarstwa domowego. Musimy założyć konto w eurobank i korzystać z niego aktywnie, a także posiadać ubezpieczenie na życie i nieruchomości. Bank ustala wysokość marży indywidualnie, w praktyce oprocentowanie waha się dla kredytów z 80% LTV od 4,30 do 4,50% przy stopie bazowej WIBOR 3M.

Marżę można obniżyć o 0,2, 0,15 lub 0,1% korzystając z dodatkowych produktów bankowych: konta, lokaty, karty kredytowej, produktów inwestycyjnych i ubezpieczeniowych. Łącząc wszystkie zniżki można otrzymać o 0,45% niższą marżę.

Dodatkowe koszty w eurobank wyglądają następująco: w przypadku spłaty lub nadpłaty kredytu (przekraczającej 30% kapitału kredytu wypłaconego przez Bank) w przeciągu pierwszych 36 miesięcy (istotna jest ilość rat) zapłacimy 3% od pozostałej do spłacenia kwoty. Za wydanie promesy kredytowej eurobank pobiera opłatę 150 złotych.

Dokumenty do kredytu hipotecznego w eurobanku

Eurobank wymaga też rodzaju dokumentów do wniosku kredytowe. Pierwszym z nich jest dowód tożsamości (dowód osobisty, paszport lub dla obywateli zagranicznych paszport zagraniczny wraz z kartą stałego pobytu). Drugą z nich są dokumenty związane z zatrudnieniem (ich charakter zależy od sposobu uzyskiwania dochodów, zaliczyć tu można zaświadczenie o dochodach, umowa o pracę/zlecenie, dokumenty związane z prowadzeniem działalności). Do trzeciej grupy zaliczają się druki związane ze stanem nieruchomości. Kompletna lista: dokumenty do kredytu hipotecznego.

Kredyt hipoteczny eurobank Mieszkanie dla Młodych

Kredyt hipoteczny eurobank w programie Mieszkanie dla Młodych udzielany jest w złotówkach na okres od 15 do 30 lat. W ofercie Niski Procent marża może zaczynać się od 1,89%.

O dofinansowanie mogą się ubiegać osoby do 35 roku życia, kupujące pierwszy lokal mieszkalny lub dom jednorodzinny na rynku pierwotnym albo wnoszące wkład budowlany do spółdzielni mieszkaniowej. Mogą to być małżeństwa, osoby samotnie wychowujące dzieci, osoby nie pozostające w związku małżeńskim.

W przypadku osób wychowujących troje lub więcej dzieci kupowane mieszkanie nie musi być ich pierwszą nabywa nieruchomością. Nie muszą mieć także mniej niż 35 lat.

Nieruchomość może być kupiona od dewelopera na tzw. rynku pierwotnym, lub od jej właściciela na rynku wtórnym.

polskie-pieniadzeKwota dofinansowania wkładu własnego wynosi: 10% dla osób niewychowujących dzieci, 15% dla osób wychowujących jedno dziecko, 20% dla osób wychowujących dwoje dzieci, 30% dla osób wychowujących troje lub większą liczbę dzieci kwoty stanowiącej iloczyn powierzchni użytkowej nabywanego mieszkania (nie może to być więcej niż 50 m2, a dla wychowawców trojga lub większej liczby dzieci max. 65 m2) i ogłaszanego przez wojewodów średniego wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1m² powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych obowiązującego w gminie, na której terenie znajduje się lokal mieszkalny lub dom w dniu złożenia pierwszego wniosku o dofinansowanie wkładu własnego.

Dodatkowo kredytobiorca może otrzymać 5% na spłatę części kredytu, jeżeli w ciągu 5 lat od nabycia mieszkania urodzi się mu lub przysposobi trzecie lub kolejne dziecko i zgłosi w ciągu 6 miesięcy ten fakt.

Dofinansowanie wkładu własnego może zostać udzielone, jeśli powierzchnia użytkowa mieszkania wynosi maksymalnie:

 • 75 m² dla lokalu mieszkalnego i 100 m² dla domu jednorodzinnego – kiedy w dniu złożenia wniosku o dofinansowanie wkładu własnego nabywca wychowuje mniej niż troje dzieci;
 • 85 m² dla lokalu mieszkalnego i 110 m² dla domu jednorodzinnego – w przypadku, gdy w dniu złożenia wniosku o dofinansowanie wkładu własnego nabywca wychowuje co najmniej troje dzieci.

Warunkami otrzymania dofinansowania jest:

 • konieczność obejmowania przez kredyt co najmniej 50% ceny zakupu lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego albo wkładu budowlanego wniesionego do spółdzielni mieszkaniowej;
 • ubieganie się o kredyt na nabycie lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego zakupionego z rynku pierwotnego od osoby, która wybudowała je w ramach prowadzonej działalności gospodarczej lub na wkład budowlany wnoszony do spółdzielni mieszkaniowej;
 • zaciągnięcie kredytu w złotówkach;
 • okres kredytowania wynoszący co najmniej 15 lat;
 • położenie mieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Opłacalność rozwiązań proponowanych przez eurobank możesz sprawdzić w dosłownie parę minut dzięki rankingowi kredytów hipotecznych.

Koszty kredytu hipotecznego w eurobanku – przykładowe wyliczenie

Marża i prowizja kredytu hipotecznego w eurobanku

eurobank-logoKredyt hipoteczny eurobank w wysokości 200 tys. zł na okres 30 lat w przypadku rat równych generuje łączny koszt 359 576,91 zł (wysokość odsetek to 159 576,91 zł). Stała kwota raty przez cały okres kredytowania wyniosłaby 993,27 zł. W przypadku rat malejących całkowity koszt kredytu przy rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania wysokości 4,33% to 330 476,44 zł (przy odsetkach wartości 130 476,44 zł). Pierwsza rata takiego kredytu wynosiłaby 1267,34 zł, z kolei ostatnia spowodowałaby koszt wysokości 557,53 zł.

Koszty kredytu hipotecznego eurobank to oprocentowanie na poziomie 4,08%. Marża banku to 2,35%, a jego prowizja wynosi 2%. Do czasu ustanowienia hipoteki marża kredytu podwyższona jest o 1,2 punktu procentowego. Przedterminowa częściowa lub całkowita spłata kredytu oznacza opłatę na poziomie 3% obliczoną od nadwyżki przekraczającej 30% początkowego kapitału w okresie pierwszych 36 miesięcy okresu kredytowania.

Historia eurobanku

Historia eurobanku

Eurobank powstał w wyniku wykupienia pakietu kontrolnego Banku Społem przez spółkę należącą do założyciela eurobanku i przejęcia Banku Wschodniego. W 2003 r. Bank Społem zmienił nazwę na eurobank. Rok później właścicielem Banku została Societe Generale, jedna z największych europejskich grup w sektorze usług finansowych. Od tego czasu, bank nie tylko rozszerzał swoją ofertę produktów i usług, ale otrzymywał nagrody za tempo rozwoju, bycie instytucją przyjazną dla klienta, ale też za przeprowadzane kampanie marketingowe. Eurobank jako instytucja doceniana na tylu polach może odznaczyć się ratingiem wiarygodności agencji Fitch na poziomie A-, najwyższym spośród polskich banków. Potwierdza to również wskaźnik rekomendacji klientów Eurobanku, który sytuuje Bank na 2. miejscu wśród polskich banków.

Działalność eurobanku

Działalność eurobanku


klienci-banku-czytajacy-umoweEurobank obsługuje wyłącznie klientów indywidualnych. Instytucja zdecydowała się wyłączyć ze swojej działalności rozwiązania dla firm i korporacji. Oferta do nich skierowana zawiera konta osobiste, lokaty pieniężne, różnego rodzaju karty płatnicze i kredytowe, szeroką gamę kredytów oraz pożyczek. Oferuje także dystrybucję funduszy inwestycyjnych, rozwijając przy tym swoją bankowość internetową i mobilną. Klienci eurobanku mają do niego dostęp w sieci oddziałów własnych instytucji oraz placówek franczyzowych.

Produkty eurobanku

Produkty eurobanku

Dzięki koncentracji uwagi na klientach indywidualnych bank może zaoferować ofertę kont osobistych dla wielu grup swoich użytkowników. Konta active, prestige, na co dzień i junior przeznaczone są do ludzi aktywnych, oczekujących najwyższego poziomu usług od swojego banku, osób w dojrzałym wieku i dzieci stawiających pierwszy krok w świecie finansów.

Wśród lokat eurobanku poza standardowymi: terminową, dynamiczną i negocjowaną można znaleźć dedykowaną klientom mobilnym – jedynie dla osób mających dostęp do telefonu.

Eurobank umożliwia dostęp do funduszy inwestycyjnych: Amundi, Allianz czy Novo, dostępnych w różnych wariantach.

Osoby potrzebujące gotówki w eurobanku znajdą dla siebie „wypożyczkę” z całkowitą i niezmienną roczną opłatą. Ofertę kredytów eurobanku stanowią kredyt z kontem czy premią roczną, ale i kredyty hipoteczne i konsolidacyjne.

Market ubezpieczeń u partnera banku firmy Blue Finance to wirtualne miejsce, w którym klienci mogą porównywać oferty paru ubezpieczycieli oraz wykupić polisę za pośrednictwem Internetu. Ofertę eurobanku uzupełniają usługi leasingowe i karty płatnicze, w tym też zbliżeniowe, umożliwiające łatwy dostęp do gotówki przez całą dobę.

Na bankowość elektroniczną eurobanku składają się serwis transakcyjny, aplikacja mobilna, całodobowa infolinia, płatności mobilne np. dzięki czytnikowi zbliżeniowemu w telefonie. Bank proponuje swoim klientom także możliwość złożeniu wniosku w ramach programu 500+ przez Internet. Bezpieczeństwo obsługi klientów mobilnych zapewnione jest dzięki zabezpieczeniu token GSM czy też logowaniu za pomocą odcisku palca.

Kontakt z eurobankiem

telefon Infolinia dla klientów: 19 000

telefon Infolinia dla połączeń z zagranicy: +48 71 335 5100


Opinie o kredycie hipotecznym w eurobanku

 • Jarek Wiśnicki

  nie polecam. szkoda czasu, wniosek złożony prawie 2 miesiące temu. cisza, ani decyzji, ani pieniędzy, ani obiecywanych symulacji. a wszystko miało być w trymiga. chyba nawet w prlu mieli lepsze podejście do klientów i się tyle nie czekało… za tą olewkę – odradzam, lepiej złzożyć wniosek tam, gdzie trakują klientów poważnie

 • port

  to może wniosek o kredyt złożyłeś gdzie indziej, albo nie w tym banku :) w ich interesie jest rozpatrzyć i złożyć ofertę. Przecież z tego się utrzymują. Nie pokazują oferty kredytu hipotecznego w eurobanku dla zabawy. Mają swoje plany i cele.

 • Lusia

  Potwierdzam, z Eurobankiem same dobre doświadczenia przy kredycie hipotecznym. Proces dość szybki, nie ma się czego czepiać.

  • Anna

   nie wiem, kto ci płaci za reklamę ale widać, że nigdy nie byłaś w placówce eurobanku.straszna biurokracja, mają bałagan w papierach. w naszym wniosku pomylili nasze imiona z imionami naszych rodzicow! zgubili pity, wzywali nas do uzupelnienia dokumentow, ktore na 100% im dalismy. nie polecam, strach sie bac, co bedzie dalej

   • germit

    ale o czym Ty piszesz? To może jakiś dziwny przypadek. Każdy bank zatrudnia osoby do kontroli, kierownicy odpowiadają za wyniki, mają wdrożone systemy. nie chce się wierzyć, że ktoś mógł zgubić pit. Nie piszę tutaj konkretnie o eurobanku, tylko o każdej, większej zarządzanej odgórnie firmie, która jest rozliczana z wyników i ma wyznaczone konkretne cele. Ciekawa sprawa. Gdzieś w Wawie zarząd wyznacza plany na papierze i dopina budżet, a 300 km dalej komuś się nie chce spiąć zszywaczem wszystkich papierów :)

   • Lusia

    No nie wiem, ja miałam decyzję po 2 tygodniach, ekspresowo. Nikt mi nie płaci :P to ja płacę eurobankowi raty

 • Anna

  Pracownicy eurobanku są tak niekompetentni że aż strach. W naszym przypadku nagminnie ginęły im nasze dokumenty, m.in. polecenie przelania transzy kredytu dla dewelopera, a nie mieliśmy możliwości z mężem ponownie podjeść do banku w wymaganym terminie, gdyż mąż wtedy pracował w delegacji. To by było dla nich najwygodniejsze, aby latać z tym samum dokumentem po 100 razy. Oczywiście pismo się znalazło, ale trzeba było najpierw zrobić aferę. Po drodze były jeszcze jakieś wnioski o wydanie dodatkowej karty debetowej, też nigdy nie doszło do skutku, a ostatnio kwintesencja… zgubili potwierdzenie przelewu składki na ubezpieczenie mieszkania. Wszystko wykonaliśmy w terminie, zgodnie z instrukcją przesłałam do pracownika banku, który nie przesłał tego dalej i po kilku miesiącach bank wyskakuje z groźbą nałożenia na nas kary…Też wzięłam sprawę w swoje ręce i udowodniłam im niekompetencję, ale ile mnie te wszystkie sytuacje kosztowały nerwów, to już tego nie odzyskam.

  Bank skusił nas niską marżą, jednak trzeba być wobec nich bardzo uważnym, wszystko sprawdzać, żądać potwierdzeń odbioru dokumentów, nawet robić zdjęcia, wtedy może jakoś się przetrwa przez te wszystkie lata z nimi.

  • Marek_S

   Miałem podobnie. Brak dbałości o klienta, a w reklamach tak ładnie mówią. Też pogubili dokumenty, wieczny bałagan. Mam nadzieję, że przeszedłem już przez całą biurokrację i nic nie zaginie, chociaż tutaj nigdy nie wiadomo. Dla mnie jakiś absurd. Poszedłem też ze względu na ofertę, ale takiego bałaganu w dokumentach to jeszcze nie widziałem.

 • zadowolony

  no w konicu eurobank dostanie za swoje. uokik wzioł się za nich. okazało się że oszukujom na kursach walut i że klient niewie w końcu na jakiej podstawie oni go liczom!!! dobrze im tak. banki myślom że są bezkarne a tu proszę… taka niespodzianka

 • tola

  Dziwię się tym pozytywnym opiniom, niczego insynuować nie będę, ale eurobank to chyba naprawdę lider notowania niekompetentnych banków, wniosek złożony u nich leży chyba na bahamach i wypoczywa, bo na pewno nic z tym nie robią. przy pożyczkach jest może inaczej, bo to ich flagowy produkt, ale gdzie indziej szkoda gadać.

 • brajan

  to cwaniaki, dają kredyty ludziom, kturych na to nie stać, żeby ich wykończyć. A ci kturych stać muszą wpłacić po 30-40% nieruchomosći, gdzie tu logika

  • maciej

   jakby dawali kredyt ludziom, których na to nie stać, to nie mieli by sznas na spłatę zobowiązań. z tego co wiem to banków na to po prostu nie stać i nie robią takich rzeczy. Owszem trzeba oddać czasami nawet 60% kredytu na odsetki ale to już zupełnie inna histroia.

 • omaro

  nie rozumiem tego. zarabiam 4 tys zł miesięcznie a oni mi nie chcą kredytu przyznać. mam dobrą historię spłaty poprzednich pożyczek i w ogóle rzadnych problemów. nawet nie musiałem nigdy korzystać z limitu na koncie, który mi przyznali bo zawsze dawałem sobie radę i jeszcze oszczędzałem. taka polityka banków to dla mnie wielka zagadka, no ale cóż nie przeskoczę ich. jak ktoś ma podobną sytuację to niech nawet u nich brać kredytu nie próbuje bo tylko czas straci i nerwy popsuje.

 • siwy

  jestem singlem. od 2 lat pracuje w jednej firmie. zarabiam prawie 3 tysiące zł. mam umowę na czas określony, jeszcze na 5 lat i eurobank nie chce dać mi kredytu. a niby są tak blisko ludzi. nie dość tego starałem się o dofinansowanie do wkładu własnego, czyli byłby wyższ wkład własny. niestety to nie jest bank dla ludzi! tylko dla wybrańców!

 • makkko

  infolinia u nich to jakaś porarzka. nie wiem dlaczego te panie tam siedzą. nawet na najprostsze pytanie nie potrafią odpowiedzieć. chyba powinny orientować sie w przepisach, to niedopuszczalne żeby szary kowalski więcej wiedział od nich!

Facebook