1. Hipoteki.net
  2. >
  3. Forum
  4. >
  5. Jak podwyższyć zdolność kredytową

Jak podwyższyć zdolność kredytową

Odpowiedz
Gypsy King
2017-01-03 14:37:55
Zarabiamy z żoną około 6 tysięcy netto, ja mam umowę o dzieło, ona o pracę. Nie mamy dużych wydatków ani innych zadłużeń, mieszkamy u moich rodziców. Chcemy rozpocząć budowę domu w 2017 roku, ale nie mamy działki. Z tego względu musimy wziąć kredyt na jej zakup i na budowę. Kredyt będzie dość wysoki i nie wiemy, czy nam starczy zdolności kredytowej czy możemy jakoś poprawić swoją sytuację? Kolega nam radził sprzedaż samochodu, ale tego banki chyba nie sprawdzają? Co warto zrobić?
2017-02-11 20:51:20
Dostanę kredyt na 290 tys. zł, wartość mieszkania 320 tys. zł? Mam dwójkę dzieci, dochody z żoną łącznie 4800 zł. Bez długów jesteśmy, właściwie to poza jedną pożyczką,będzie to nasz pierwszy kredyt. Wkład własny już mamy 30 tys. zł. Ja mam umowę o pracę na nieokreślony, żona umowa zlecenie.
2017-02-25 17:54:45
To chyba jest dobry sposób na podwyższenie wkładu własnego, a im jest on wyższy tym lepiej dla naszej zdolności kredytowej
2017-02-27 14:41:27
Sposobów na podwyższenie swojej zdolności kredytowej jest kilka. W jeden z nich wpisuje się niejako pomysł sprzedaży samochodu. Środki z takiej transakcji mogą posłużyć nam przy zwiększeniu wkładu własnego. Poza tym zdolność kredytową można podwyższyć dobrym scoringiem w Biurze Informacji Kredytowej i oczywiście brakiem długów. Jeśli wiemy, że w najbliższym czasie weźmiemy kredyt, dbajmy o nasze wydatki - banki biorą pod uwagę ich poziom z ostatnich paru miesięcy. Podwyższyć zdolność kredytową możemy też wydłużając okres kredytowy, przez co płacić będziemy mogli niższe miesięczne raty, jednak odbije się to na całkowitych kosztach kredytowania. Polecam nasz artykuł o tym jak zwiększyć swoją zdolność kredytową. W Pana przypadku możliwe będzie też współkredytowanie z małżonką. To także pozytywnie wpływa na ocenę zdolności kredytowej.
2017-02-27 20:46:25
moim zdaniem najważniejsze są zarobki, a raczej to, na jakiej umowie jesteśmy zatrudnieni. Przeszłość przeszłością, ale chyba ważniejsze są jednak widoki na przyszłość klienta. Jeśli jest na umowie na czas nieokreślony, bank ma największe z możliwych przekonanie, że będziemy spłacać kredyt, bo mamy stałe zatrudnienie.
2017-02-27 23:15:22
Wydłużenie okresu kredytowego jest bez sensu bo pięć lat więcej spłacania to o dużo więcej odsetek. Gdzieś spotkałem się, że w takim okresie może to być co najmniej 20 tys. zł. Trochę dużo..
2017-02-28 08:05:13
Najlepszym sposobem zdolności kredytowej jest myślenie. Zwłaszcza przy planowaniu wydatków i właściwie wszystkiego. Bo jeśli zaplanujemy sobie zakup mieszkania, to rozsądnie zaczniemy odkładać pieniądze. Pierwsza przeszkoda, kiedy odpowiednio wcześnie o tym pomyślimy będzie rozwiązana. Druga, odpowiednio wydatkować w okresie analizowanym przez bank chyba jest jeszcze prostsza do wdrożenia... chociaż w sumie. No w każdym razie kiedy większość pensji przeznaczamy na tzw. pierdoły, to nie ma siły, ale bank to zobaczy i nawet regularnie spłacane, dla przykładu, kredyty konsumenckie będą wyglądały podejrzanie. Kluczem do sukcesu właśnie planowanie!
Odpowiedz
Dodaj odpowiedź
Opis:
Podpis:
Dodaj nową odpowiedź
<<
<
Strona 1 z 1
>>
>