1. Hipoteki.net
  2. >
  3. Forum
  4. >
  5. jak ustanowić hipotekę?

jak ustanowić hipotekę?

Odpowiedz
Pola
2017-08-24 11:12:32
Mam pytanie do osób, które mają ten krok już za sobą, a mianowicie: jak ustanowić hipotekę? chcemy z mężem wziąć kredyt pod hipotekę, ale nie wiemy jak dokonać formalności związanych z ustanowieniem hipoteki i jakich dokumentów wymagać będzie od nas bank. Bardzo byśmy chcieli żeby wszystko poszło szybko i sprawnie bo nie chcemy czekać w nieskończoność. Proszę podpowiedzcie jak to zrobić!
2017-08-24 11:31:43
W pierwszej kolejności należy udać się do banku z odpisem z księgi wieczystej. Możemy także okazać operat szacunkowy nieruchomości wykonany przez rzeczoznawcę. Bank również może wskazać rzeczoznawcę do wykonania wyceny. Instytucja finansowa ustala status prawny nieruchomości oraz jej wartość rynkową i na tej podstawie określa warunki kredytowe. Następnie kredytobiorca wypełnia oświadczenie o ustanowieniu hipoteki. Kolejne oświadczenie bankowe zostaje podpisane przez pracowników. Instytucja finansowa wydaje także oświadczenie o udzieleniu kredytu. Kolejnymi formalnościami może zająć się bank lub kredytobiorca. W drugim przypadku należy złożyć wniosek o wpis do hipoteki w sądzie rejonowym i dołączyć do niego trzy uzyskane w poprzednim kroku oświadczenia. Konieczne jest także uiszczenie opłat administracyjnych przez stronę na rzecz, której ustanowiona zostanie hipoteka.
2017-08-25 10:52:46
Pola cała procedura nie jest jakoś mega skomplikowana. ale sam wpis do hipoteki może trochę potrwać. u mnie zajęło to ponad miesiąc, ale słyszałam, że niektórzy czekają nawet pół roku.
2017-08-28 13:05:07
nasz bank załatwienie hipoteki przeciągał w nieskończoność, myślę ze jakbyśmy załatwiali to sami to poszłoby o wiele szybciej, a tak jeszcze płaciliśmy ubezpieczenie pomostowe prawie 6 mi-cy
Odpowiedz
Dodaj odpowiedź
Opis:
Podpis:
Dodaj nową odpowiedź
<<
<
Strona 1 z 1
>>
>