1. Hipoteki.net
  2. >
  3. Forum
  4. >
  5. KOWALSKI 1800 NETTO

KOWALSKI 1800 NETTO

Adamek
2018-11-28 18:40:19
Witam, jest cała masa informacji o kredytach przy zarobkach od 2500 netto w górę. A co jeśli bardzo duży odsetek ludności w polsce zarabia te przysłowiowe minimum ? Ja jestem o tyle w lepszej sytuacji że mam nieco ponad minimalną tj. 1800 netto + premie + możliwość nadgodzin (z tym że premie do "koperty"), z nadgodzin średnio wychodzi 100 zł miesięcznie. czyli na papierku jest 1900 netto miesiecznie średnio przez cały rok. Teraz moje pytanie. Mam umowę o prace na czas okreslony do czerwca, nastepna już będzie na czas nieokreślony (taka strategia firmy, każdy tak dostaje), w tej firmie pracuję od zakończenia szkoły już bodajże 4 rok. Mój wiek 25 lat Wynagrodzenie 1800 netto (2450zł brutto) umowa na czas nie określony. Brak zobowiązań brak rodziny brak samochodu koszty życia ? mieszkając teraz z rodzicami jakieś 800 zł miesięcznie (licze z opłatami + wyżywienie + ciuchy, ogólnie moje wszystkie wydatki). Co mnie interesuje ? Kredyt hipoteczny na okres najdłuższy jaki się tylko da. mój wkład to będzie jakieś 30 tys złotych. Cena mieszkania ? załóżmy 150 tys. I teraz moje ostatnie pytanie. :) Jak to własnie wygląda dla takiego zwykłego uczciwego polaka jak ja ? :D
2018-11-29 08:09:27
Przy niższych zarobkach pojawia się problem zdolności kredytowej i możliwości udźwignięcia miesięcznej raty kredytu hipotecznego. Dlatego zdolność kredytowa jest indywidualnie liczona przez banki, ale można ją w przybliżeniu oszacować np. za pomocą kalkulatora zdolności kredytowej - https://hipoteki.net/test-zdolnosci-kredytowej/. Instytucje finansowe biorą pod uwagę też możliwość zmiany wysokości stóp procentowych, co wpłynie na oprocentowanie zobowiązania i wysokość rat. Czynników zależnych jest wiele, a na możliwość pozytywnej odpowiedzi z banku może mieć wpływ wysokość wkładu własnego, czy historia kredytowa. Zapraszam do kontaktu z naszym ekspertem w celu zapoznania się z ewentualną ofertą -  https://hipoteki.net/umow-sie-z-doradca/
2018-11-29 11:35:26
Czyli w takim ukladzie raczej nie ma szans na np 120 tys ? :/
2018-11-29 13:33:30
Bardzo trudno jest odpowiedzieć na to pytanie, bo banki biorą pod uwagę różnorodne parametry, aby ocenić wniosek klienta o kredyt hipoteczny. Według podanych przez Pana danych można zauważyć, że spełniane są np. warunki minimalnego wkładu własnego (w przykładzie podaje Pan wartość nieruchomości 150 000 zł i wkład własny 30 000 zł, czyli wychodzi dokładnie 20% wkładu własnego). Także rodzaj umowy o pracę może być zadowalającym dla instytucji finansowej. Problemem może być wysokość wynagrodzenia, które ogranicza wysokość raty. Jednak deklaruje Pan możliwość wydłużenia okresu kredytowania, więc to zwiększa nieco zdolność kredytową, ale zarazem i w konsekwencji ogólny koszt kredytu. Ostatecznie to polityka kredytowa banku określa, czy są w stanie udzielić zobowiązania, a ta nie jest stała i zmienia się od zapobiegawczej po bardziej liberalną.
2018-11-29 22:54:56
Dziekuje za spora dawke informacji. Niejako sie uspokoilem bo wydaje mi sie ze na "x" bankow chociaz jeden bedzie "chetny" udzielic mi kredytu. Natomiast nawiazujac do wysokoaci kredytu, to nie jest to dla mnie wazne bo jak to mowia "i tak cza placic" i czy to bedzie 5 tysiecy wiecej czy mniej to zadna roznica. Dla mnie najwazniejsze jest miec swoje i moc sobie przybix gwozdzia tam gdzie bede chcial :)
2018-12-11 11:35:36
Witam z tego co się orientuje ma Pan zdolności kredytowe nawet na 12 lat.
Dodaj odpowiedź
Opis:
Podpis:
Dodaj nową odpowiedź
<<
<
Strona 1 z 1
>>
>

Facebook