1. Hipoteki.net
  2. >
  3. Forum
  4. >
  5. Kredyt hipoteczny na wykupienie mieszkania po rodzicach.

Kredyt hipoteczny na wykupienie mieszkania po rodzicach.

Odpowiedz
Kadlubek
2018-12-10 16:21:23
Witam Chciałem zapytać jak wygląda sprawa otrzymania kredytu na wykup mieszkania po rodzicach. jestem właścicielem 1/4 mieszkania. Chciałbym spłacić rodzeństwo, ale nie wiem, czy potrzebuję wkład własny, czy bank zaliczy mi moją część własności jako ten wkład. Sprawa jest o tyle skomplikowana, że zarabiam i mieszkam w Irlandii, i obawiam się, że żaden bank nie zaakceptuje moich zagranicznych zarobków. Jako zabezpieczenie mogę zaoferować moje własnościowe mieszkanie. A teraz kilka detali które mogę pomóc w ocenie mojej sytuacji. Mieszkanie które chcę kupić: Warszawa własnościowe spółdzielcze bez księgi wieczystej. wartość 290000 zł Mieszkanie pod zastaw: Warszawa własnościowe z księgą. Wartość 360000 zł problemem może być mój wiek: mam 50 lat Pracuję na umowie stałej od 8 lat w jednej firmie. Wszystkie zarobki udokumentowane. Czy dołączenie mojego syna pomogłoby uzyskać kredyt on również pracuje poza Polską i prawdopodobnie musielibyśmy w jakiś bardziej skomplikowany sposób zabezpieczyć kredyt w Polsce. Czy musiałbym przenieść własność mojego mieszkania na niego, czy wystarczyło by wyrażenie zgody na taki zastaw. To moje pierwsze podejście do tej sprawy, więc jeżeli ktoś ma propozycję w jaki inny sposób uzyskać kredyt w mojej sytuacji to jestem otwarty.
2018-12-11 08:13:36
Kredytów hipotecznych w euro udzielają obecnie na polskim rynku tylko Pekao SA i Alior Bank. To poważnie ogranicza pole oferty do wyboru, ale też nie przekreśla szans na uzyskanie zobowiązania i wykupienie nieruchomości. Możliwość zabezpieczenia na obecnej hipotece, oraz dodatkowy kredytobiorca ze zdolnością kredytową to wartościowe atuty, dlatego zachęcam do kontaktu z naszym ekspertem https://hipoteki.net/umow-sie-z-doradca/.
2018-12-11 17:49:44
Czy jeżeli zarabiam w euro to mogę starać się tylko o kredyt hipoteczny w tej walucie?
2018-12-12 07:51:18
Tak. Banki mogą udzielić kredytu tylko w walucie, w której zarabia kredytobiorca. Ten obowiązek został narzucony bankom w 2014 roku w wyniku Rekomendacji S przez KNF.
Odpowiedz
Dodaj odpowiedź
Opis:
Podpis:
Dodaj nową odpowiedź
<<
<
Strona 1 z 1
>>
>