1. Hipoteki.net
 2. >
 3. Bank i bank hipoteczny – w jakim banku kredyt hipoteczny?
 4. >
 5. Getin Bank kredyt hipoteczny - oprocentowanie, dokumenty, zdolność kredytowa, opinie

Getin Bank kredyt hipoteczny – oprocentowanie, dokumenty, zdolność kredytowa, opinie

Getin Bank kredyt hipoteczny – oprocentowanie, dokumenty, zdolność kredytowa, opinie
Ocena: 2.6 (ilość ocen: 73)

Getin Bank to instytucja dbająca o wysoki poziom bezpieczeństwa swoich klientów. Dotyczy to także kredytów hipotecznych, w skład których wchodzi rozwiązanie działające w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. Może to właśnie ta propozycja okaże się dla nas najkorzystniejszą.

Najbliższy nabór w programie MdM zacznie się 2 stycznia 2018 roku. Jeśli planujesz zakup mieszkania w tym terminie, sprawdź, czy nie spełniasz założeń programu. Możesz zyskać aż do 30% wartości nieruchomości.

Kredyt hipoteczny MdM w Getin Banku

Kredyt hipoteczny w Getin Banku można uzyskać maksymalnie na 35 lat aż do 90% wartości nieruchomości. Bank udziela kredytów w złotówkach. Obecnie w instytucji finansowej można zaciągnąć jedynie kredyt ze wsparciem z programu MdM.

Aktualnie Getin Bank nie prowadzi akcji kredytowej, nie ma więc możliwości skorzystania ze standardowego kredytu hipotecznego. Jeśli jesteś kredytobiorcą Getin Banku, skorzystaj z podanego niżej kontaktu, by umówić się ze swoim opiekunem.

Oferty kredytów hipotecznych w Getin Banku

Kredyt Hipoteczny Mieszkanie dla Młodych | Getin Bank

wartość
nieruchomości

250.000,00 zł
kwota
kredytu

200.000,00 zł
wkład
własny

50.000,00 zł
okres
kredytowania

15 lat
całkowity
koszt

282.440,41 zł
Twoja rata kredytu
hipotecznego wyniesie:

1.569,11 zł
Cel: MdM | Raty: równe
Oprocentowanie: 4,88% | Marża banku: 3,15% | Prowizja banku: 0,00%, 0,00 zł | RRSO: 5,02%
Zapytaj eksperta Symulacja kredytu
Minimalny okres kredytowania: 15 lat
Maksymalny okres kredytowania: 35 lat
Minimalna wysokość kredytu: 20.000,00 złotych
Maksymalna wysokość kredytu: 90,00% wartości nieruchomości
WIBOR: 3M
Ubezpieczenie pomostowe: 1,20%
Wydanie promesy: 500 złotych
Ubezpieczenie niskiego wkładu: 1
Opłata od szybszej spłaty/nadpłaty kredytu: od 5% w 1 roku do 1% w 5 roku
Opis kredytu:
Mieszkanie dla Młodych to Program Pomocy Państwa w finansowaniu zakupu lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego. Pomoc polega na dofinansowaniu wkładu własnego ze środków budżetu państwa na nabycie mieszkania, które będzie zaspokajało własne potrzeby mieszkaniowe nabywcy. Kredyt hipoteczny Getin Banku Mieszkanie dla Młodych to rozwiązanie skierowane do osób marzących o pierwszym własnym domu lub mieszkaniu.

Chcesz sprawdzić, jak oferta Getin Banku wypada na tle konkurencyjnych banków – nasz ranking kredytów hipotecznych przyjdzie Ci z pomocą.

Koszty kredytu hipotecznego w Getin Bank

W przypadku kosztów kredytu hipotecznego w Getin Bank, najważniejszym aspektem jest oprocentowanie. Składa się na nie stopa bazowa, w przypadku Getin Bank – Wibor 3M, oraz marża, czyli suma, jaką bank zarabia na pożyczce. Bank nie ujawnia wysokości oferowanej klientom marży oraz prowizji za udzielenie kredytu.

Za wydanie promesy kredytowej zapłacimy 500 złotych. Do momentu aż zostanie ustanowiona hipoteka marża zostaje podwyższona o 2 punkty procentowe. Przedterminowa częściowa lub całkowita spłata kredytu powodowałaby opłatę 5% od spłaconej przed terminem kwoty w okresie 1 roku, 4% w ciągu 2 latach, 3% po 3 latach, 2% po 4 latach, 1% w okresie 5 lat od momentu uruchomienia kredytu. Po 5 latach bank nie pobiera opłaty od wcześniejszej spłaty kredytu.

Kredyt hipoteczny Getin Bank Mieszkanie dla Młodych

szczesliwa-rodzina-w-domuKredyt hipoteczny Getin Banku Mieszkanie dla Młodych to rozwiązanie skierowane do osób marzących o pierwszym własnym domu lub mieszkaniu. W ramach rządowego programu można uzyskać dofinansowanie wkładu własnego. Jego okres kredytowania może wynieść do 35 lat, a finansowana wartość nieruchomości może wynosić do 90%. Nabywana nieruchomość musi znajdować się na terenie Polski, a dofinansowanie otrzymują kredyty w złotówkach.

Aby skorzystać z dofinansowania nie można było wcześniej być właścicielem nieruchomości przeznaczonej na cele mieszkalne. Wymóg ten nie dotyczy osób/rodzin z min. trojgiem dzieci.

Powierzchnia nieruchomości nie może przekroczyć 75 m2 dla lokalu mieszkalnego i 100 m2 dla domu jednorodzinnego (jest to 85 m2 dla lokalu mieszkalnego i 110 m2 dla domu jednorodzinnego w sytuacji, gdy w dniu złożenia wniosku o dofinansowanie nabywca wychowuje przynajmniej troje dzieci spełniających warunki, o czym mowa w Ustawie MdM.

Dofinansowanie wkładu własnego, o które możesz się ubiegać w ramach programu wynosi:

 • do 10% ceny nieruchomości dla nabywców mieszkania lub domu, którzy nie posiadają dzieci;
 • do 15% ceny nieruchomości dla nabywców wychowujących jedno dziecko;
 • do 20% ceny nieruchomości dla nabywców wychowujących dwoje dzieci;
 • do 30% ceny nieruchomości dla nabywców, którzy wychowują troje lub więcej dzieci.

Ponadto, jeżeli w ciągu 5 lat od nabycia nieruchomości urodzi Ci się lub przysposobisz trzecie lub następne dziecko, możesz starać się o dodatkową kwotę na spłatę części kredytu w wysokości 5%.

Z dopłaty można skorzystać jeżeli:

 • jest się w związku małżeńskim, osobą samotnie wychowującą dzieci lub niepozostającą w związku małżeńskim;
 • ma się max. 35 – lat (nie dotyczy to wychowawców min. trójki dzieci;
 • wniosek zostanie złożony do końca roku kalendarzowego, w którym młodszy wnioskodawca ukończy 35 lat (nie dotyczy osób z co najmniej trojgiem dzieci).
Koszty kredytu hipotecznego w Getin Bank – przykładowe wyliczenia

Prowizja i marża kredytu hipotecznego Getin Banku

5997601_getin-bank-logoKredyt hipoteczny Getin Banku wysokości 200 tys. zł z 30-letnim okresem kredytowania generowałby całkowity koszt wartości 365 669,54 zł (odsetki – 165 669,54 zł). Równa rata przy rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania w wysokości 4,98% wynosiłaby 1 015,75 zł. Wybór rat malejących spowodowałby łączny koszt kredytu na poziomie 335 976,67 zł (odsetki – 135 976,67 zł). Pierwsza taka rata wynosiłaby 1 308,89 zł. Ostatni spowodowałby koszt wysokości 557,65 zł.

Kredyt hipoteczny MdM Getin Banku jest oprocentowany na 4,55%. Marża wyniosłaby wtedy 2,82%, a prowizja banku 4%.

Historia Getin Bank

Historia Getin Bank

Korzenie Getin Banku sięgają Górnośląskiego Banku Gospodarczego, który powstał w 1990 r. Getin Holding akcje banku przejął od Banku BPH, który był jego ostatnim udziałowcem. Ten fakt nastąpił w roku 2004. W tym też roku nowopowstały Getin Bank przejął Bank Przemysłowy i Wschodni Bank Cukrownictwa, którego licencja i kapitały posłużyły do budowy Noble Banku. To z nim Getin Bank połączył się w 2010 r., tworząc instytucję finansową pod nazwą Getin Noble Bank. Sam Getin Bank w jej ramach zajmuje się bankowością detaliczną. Okres ten jest także czasem rozwoju na polu bankowości internetowej, ponieważ wtedy powstaje serwis Getin Online. W 2013 r. ogłoszona została nowa strategia Getin UP, zakładająca osiągnięcie przez instytucję statusu banku łączącego uniwersalność z innowacyjnością.

Działalność Getin Bank

Działalność Getin Banku


W skład grupy kapitałowej Getin Noble Banku wchodzi 6 spółek, w tym Getin Bank zajmujący się bankowością detaliczną. Noble Bank zajmuje się Private Bankingiem, Noble Funds tworzeniem i zarządzaniem funduszami inwestycyjnymi, zaś Noble Securities to dom maklerski zapewniający kompleksową obsługę najróżniejszych inwestycji. Skład grupy kapitałowej uzupełniają Noble Concierge, zapewniający kompleksową obsługę klienta, oraz Getin Leasing, udzielający finansowania w postaci leasingu operacyjnego i finansowego. Getin Bank chcąc wyróżniać się przemyślanymi rozwiązaniami i aktywnym podejściem do finansów osiągnął dzięki temu pozycję 2. największego polskiego banku.

Produkty Getin Banku

Produkty Getin Banku

eheOferta kont osobistych Getin UP jest skonstruowana w prosty sposób. Wystarczy otworzyć rachunek przez Internet, a zyskuje się bezpłatne przelewy czy karty do konta i całodobowy dostęp do bankowości elektronicznej.

Oszczędności możesz trzymać w Getin Banku na kontach oszczędnościowych, z jasno określonym celem lub też bez takowego. Poza tym bank proponuje klientom lokaty terminowe, walutowe, z rosnącym oprocentowaniem a także e-lokaty. Klient sam decyduje o okresie trwania lokaty i ilości zgromadzonych na niej pieniędzy.

Propozycje kredytowe to rozwiązania skrojone na miarę potrzeb różnych grup klientów: od nabywających samochód lub mieszkanie, przez osoby z wcześniejszymi zobowiązaniami do emerytów i rolników.

Karty płatnicze Getin Banku to nie tylko klasyczne karty debetowe i kredytowe, ale też dostęp do płatności zbliżeniowych za pomocą czytnika umieszczonego na karcie. Studenci w Getin Banku znajdą legitymację z zapisaną na niej kartą płatniczą.

Ofertę produktową Getin Banku dopełniają ubezpieczenia i fundusze inwestycyjne z różnymi poziomami ryzyka. Bankowość prywatna Noble Banku to spersonalizowane rozwiązania, mające zapewnić najwyższy poziom komfortu wśród klientów najzamożniejszych.

Oferta skierowana do firm ma na uwadze korporacje, startujące biznesy a nawet przedstawicieli wolnych zawodów, zapewniając im dostęp do kredytów, faktoringu, kart, ubezpieczeń czy produktów skarbowych. Z kolei w skład pakietu rozwiązań dla sektora publicznego wchodzą rachunki dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, kredyty oraz kompleksowa obsługa jednostek samorządu terytorialnego, spółek komunalnych i szpitali.

Kontakt z Getin Bankiem

telefon Infolinia dla połączeń z telefonu stacjonarnego lub komórkowego: 197 97

telefon Infolinia dla połączeń z zagranicy: +48 32 604 30 01


Opinie o kredycie hipotecznym w Getin Bank

 • Mirunio

  Podjąłem świetną decyzję i teraz cieszę się własną nieruchomością. okazało się, że kredyt hipoteczny w getin to była najlepsza decyzja jaką mogłem podjąć. Świetne warynki, niska marża i profesjonalna obsługa. Nie byłem od razu przekonany, ale pożyczka w getin to był strzał w dziesiątkę

 • idzik

  proszę o pomoc, szukam doradcy od getin banku. Mam w tym banku konto, więc mi zależy na nim, bo dobra historia i tak dalej. Planuję kupno nieruchomości, warta jest ok. 350 tyś, sprzedawana ma być na aukcji komorniczej za 250 tyś, ale ciąży na niej hipoteka z ZUSU na 30 tysięcy. Szukam kogoś, kto mi pomoże zdobyć kredyt na ten cel i wspomoże w formalnościa, zapłacę. tel: 896510363

 • diwer

  Plan wydaje się świetny, ale żeby wziąć kredyt w getin banku, też mimo promocyjnej oferty nieruchomości trzeba mieć nieezłą zdolność kredytową. Od tego należy zacząć.

 • Marika Węsowska

  nie polecam tam mdmu- kredyt z dopłatą jest znacznie droższy niż „normalna hipoteka”

  • Ania Pyrek

   Masz rację u mnie też tak wyszło, dlatego zastanawiam się nad sensem działania tego programu…

 • Bodzio

  swego czasu getin bank miał świetną ofertę, był bardzo konkuencyjny, ale coś chyba się psuje.

 • Adam Biśnik

  nigdy więcej nic w imperium pana czarneckiego. podpisałem umowę o kredyt hipoteczny na kupno mieszkania. próbowano mi zaofeorwać ubezpieczenie od ognia itp, ale uprzedzony przez doradcę, powiedziałem, że zrobię cesję od innego ubezpieczyciela. jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się, że po 2 miesiącach mam niedopłątę kredytu. przeanalizowanie historii konta do obsługi rat wykazało, że odciągane jest 80złotych miesięcznie na ubezpieczenie od ognia… pomimo, że zlozlem cesje. oczywiscie poszla reklamacja, ale po dwoch miesiacach brak odpowiedzi. zadzwonilem na infolinie, pan mi przyznal, ze fakt, mam podwojne ubezpieczenie. mial to zalatwic i odkolejnych dwoch miesecy – cisza. wiec radze uwazac, boza ubezieczenie, ktore u innego ubezpieczyciela kosztuje 30zz/ms tu kaza mi placic 80zlotych i jeszcze sa bezkarni. zamierzam zawiadomic urzadnik rzecznika konsumentow, a z tego co wiem, w firmach pana czarneckiego to tylko jeden z przekretow jakie sie robi klientm.

 • ja

  kiedy getin bank poda nowe harmonogramy i wibor, ktoś wie?

 • termes

  Uzyskałem tutaj świetne warunki samego kredytu, jednak na stosunkowo niską kwotę :/ jak podnieść najlepiej swoją zdolność kredytową w getin bank? ktoś kombinował już w tym banku?

  • lolo

   tak, weź ubezpieczenie od utraty pracy. marża ci spadnie, ale będziesz płacił za coś co nie działa i w sumie wyjdzie na jedno. tylko mydlom oczy tymi ubezpieczeniami i zniżkami marży. miałem takie ubezpieczenie, straciłem prace i oczywiście okazało się, że nie straciłem jej tak jak powinieniem. ubezpieczyciel nie zapłaciła a ja teraz mam niezłe kłopoty i szczerze powiem nie wiem czy z nich wyjde. żeby spłacić to zadłużenie to chyba musiałbym nic nie jeść i rachunków nie płacić a to niestety jest niemożliwe. zwykłe naciągactwo!!! niech oddadzą moją kasę!!!

 • Robert

  ten bank żeruje na błędach klienta, umowy są tak skonstruowane, by karać zakażdy błąd i pomyłkę i to niemało. odpowiedzi na reklamacje – odmowne oczywiście i trzbea na nie długo czekać. ne zależy im na żadnej więzi z klientem, chcą jedynie doić do cna i już. czytajcie bardzo uwaznie umowy, sprawdzajcie dwa razy, anajlepiej porownancje z innym bankiem. ja bede uciekać, jak tylko będę mógł refinansować kredyt hipoteczny. mam dosc bycia dojna krową, która musi uwazać, gdzie stawia noge bo za wszystko krzyczą: 200 złotych kary, 500 złotych kary.

  • poldek

   mocne słowa, ale niestety prawdziwe. tez się naciąłem. lepiej nie podpisywac z nimi umowy. ja musiałem refinansować kredyt w eurobanku więc dobrze Cię rozumiem.

 • Gonio

  Wszędzie fatalne opinie, tutaj też jak widzę. Nigdzie ocena nie wynosi więcej niż 3.0. Czemu? Na moim przykładzie – wymagania co do zdolności trochę z kosmosu, przestrzeganie terminów, to różnie bywa, chcę wierzyć, że spłata będzie bez problemów, ale przy takim oprocentowaniu przeczekuję chyba tyle ile trzeba, czyli to 5 lat i robię refinansowanie.

  • Mirosław

   i słusznie. ja jestem akurat w trakcie załatwiania całego refinansowania. to jedyne rozsądne wyjście

  • joggy

   dlaczego? buduje dom i mam z nimi takie problemy żeby mi transze na czas wypłacali, że głowa mała. ciągle coś im nie pasuje. przez to budowa się opóźnia a tym samym następne terminy się walą. wynajęte firmy się wkurzają na brak środków. dekarzy już 2 razy szukałem nowych bo porzedni rezygnowali, nie chceili robić na piękne oczy i wcale się nie dziwie. same kłopoty a ile nerwów mnie to kosztowało to już brak słuw.

  • Jeśli zdecydują się Państwo na refinansowanie to zachęcamy do skorzystania z naszego kalkulatora refinansowania: https://hipoteki.net/kalkulator-refinansowania/

 • rozalindaL

  byłam w jednym z oddzialow w warszawie w sprawie kredytu hipotecznego, obsluga fatalna, wyszlam i nigdy tam nie wroce

 • luciamarianna

  nie wiem skąd bank niby nalicza te opłaty za ubezpieczenia. to co powiedziała mi kobieta z banku odbiega znacząco od tego co mam teraz w umowie. już złożyłam reklamacje. z tego co wiem to nie jestem pierwszą osobą z takimi kłopotami w getin banku

Facebook