1. Hipoteki.net
 2. >
 3. Bank i bank hipoteczny – w jakim banku kredyt hipoteczny?
 4. >
 5. ING Bank Śląski kredyt hipoteczny - oprocentowanie, dokumenty, zdolność kredytowa, opinie

ING Bank Śląski kredyt hipoteczny – oprocentowanie, dokumenty, zdolność kredytowa, opinie

ING Bank Śląski kredyt hipoteczny – oprocentowanie, dokumenty, zdolność kredytowa, opinie
Ocena: 3.2 (ilość ocen: 93)

ING Bank Śląski to instytucja stawiająca na rozwój – swój oraz klientów, którzy zdecydowali się powierzyć własne finanse bankowi, którego symbolem jest lew. To piąty największy bank w Polsce pod względem wartości aktywów. Zajmuje też dość wysokie 8. miejsce, jeśli chodzi o liczbę placówek. Bank stara się być miejscem przyjaznym dla klientów, ale i swoich pracowników.

W ofercie instytucji finansowej znajdziemy standardowy kredyt hipoteczny oraz pożyczkę hipoteczną. Bank stawia na nowoczesność – większość formalności przy staraniu się o kredyt można załatwić telefonicznie i za pomocą internetu. Dopiero podpisanie umowy następuje w bankowej placówce.

Kredyt hipoteczny w ING Banku Śląskim

Kredyt hipoteczny ING Bank Śląski może być przeznaczony na finansowanie zakupu domu, mieszkania, działki budowlanej, budowę domu. Okres kredytowania wynosi maksymalnie 35 lat. Minimalna kwota kredytu to 70 tys. zł. Bank zapewnia spłatę kredytu w dwóch rodzajach rat – malejących lub stałych. Kredyt finansuje do 80% wartości nieruchomości.

Zakup mieszkania, dzięki kredytowi hipotecznemu ING Bank Śląski poza możliwością składania wniosku online i telefonicznej pomocy eksperta, umożliwia dostęp do serwisu Navidom, w którym można znaleźć mieszkanie dla siebie, a także informacje o bliskości sklepów czy innych punktów usługowych.

Klient może wybrać spośród kredytów zawierających prowizję banku lub też nie. Warunkiem takiego wyboru jest posiadanie i deklaracja miesięcznych wpływów wartości min. 2 000 zł. Wtedy w zależności od wyboru zmianie ulega wysokość oprocentowania kredytu. Obniżenie prowizji przydaje się na początku kredytowania, natomiast niższa marża oznacza dla kredytobiorcy obniżenie wysokości rat w całym okresie kredytowania.

Oferty kredytów hipotecznych w ING Banku Śląskim

Kredyt hipoteczny | ING Bank Śląski

wartość
nieruchomości

250.000,00 zł
kwota
kredytu

200.000,00 zł
wkład
własny

50.000,00 zł
okres
kredytowania

15 lat
całkowity
koszt

275.714,72 zł
Twoja rata kredytu
hipotecznego wyniesie:

1.510,64 zł
Cel: kredyt hipoteczny / kredyt mieszkaniowy | Raty: równe
Oprocentowanie: 4,31% | Marża banku: 2,50% | Prowizja banku: 1,90%, 3.800,00 zł | RRSO: 4,64%
Zapytaj eksperta Symulacja kredytu
Minimalny okres kredytowania: 1 rok
Maksymalny okres kredytowania: 35 lat
Minimalna wysokość kredytu: 70.000,00 złotych
Maksymalna wysokość kredytu: 80,00% wartości nieruchomości
WIBOR: 6M
Ubezpieczenie pomostowe: 0,50%
Wydanie promesy: brak danych
Ubezpieczenie niskiego wkładu: nie dotyczy
Opłata od szybszej spłaty/nadpłaty kredytu: 0% dla umów zawartych od 22.07.2017 roku
Opis kredytu:
Obniżenie marży możemy osiągnąć poprzez zakupienie dodatkowych ubezpieczeń – wybierając wszystkie opcje uzyskamy zniżkę o 0,15% w stosunku do sumy bazowej. W przypadku prowizji z niższej stawki na poziomie 1,1% skorzystać mogą osoby, które korzystają w ING Bank Śląski z Privite Banking lub Wealth Management. Obecnie ING Bank Śląski ma 3 różne oferty kredytu hipotecznego. W wersji podstawowej marża wynosi 2,5 %, a prowizja 1,9%. W przypadku propozycji z zerową prowizją, marża wyniesie 2,4%, ale dodatkowo musimy się zobowiązać do stałych wpływów na konto bankowe w tej instytucji. Najkorzystniejszą ofertą jest opcja z obniżoną marżą, prowizja wyniesie nas wtedy 1,9%, ale marża spadnie do 2,1%. Szybsza spłata przy umowach zawartych do 22.07.2017 roku to koszt 2%, gdy nastąpi przez okres pierwszych 5 lat.

Pożyczka hipoteczna | ING Bank Śląski

wartość
nieruchomości

250.000,00 zł
kwota
kredytu

200.000,00 zł
wkład
własny

50.000,00 zł
okres
kredytowania

15 lat
całkowity
koszt

313.650,69 zł
Twoja rata kredytu
hipotecznego wyniesie:

1.721,39 zł
Cel: pożyczka | Raty: równe
Oprocentowanie: 6,31% | Marża banku: 4,50% | Prowizja banku: 1,90%, 3.800,00 zł | RRSO: 6,73%
Zapytaj eksperta Symulacja kredytu
Minimalny okres kredytowania: 1 rok
Maksymalny okres kredytowania: 25 lat
Minimalna wysokość kredytu: 70.000,00 złotych
Maksymalna wysokość kredytu: 80,00% wartości nieruchomości
WIBOR: 6M
Ubezpieczenie pomostowe: 0,30%
Wydanie promesy: brak danych
Ubezpieczenie niskiego wkładu: nie dotyczy
Opłata od szybszej spłaty/nadpłaty kredytu: 0% dla umów zawartych od 22 lipca 2017 roku
Opis kredytu:
Pożyczka hipoteczna to najtańszy sposób w ING Banku Śląskim na dużą gotówkę, którą możesz przeznaczyć na dowolny cel. Obniżenie marży możemy uzyskać w ofercie "lekka rata", marża będzie wtedy wynosiła 4,10%. W przypadku prowizji z niższej stawki na poziomie 1,1% skorzystać mogą osoby, które korzystają w ING Bank Śląski z Private Banking lub Wealth Management.

Jesteś ciekaw, jak oferta ING Banku Śląskiego prezentuje się na tle konkurencji? Zobacz nasz ranking kredytów hipotecznych i wybierz produkt, który zaoferuje Ci najkorzystniejsze raty.

Koszty kredytu hipotecznego w ING Banku Śląskim

Obecnie ING Bank Śląski ma 3 różne oferty kredytu hipotecznego. W wersji podstawowej marża wynosi 2,5 %, a prowizja 1,9%. W przypadku propozycji z zerową prowizją, marża wyniesie 2,4%, ale dodatkowo musimy się zobowiązać do stałych wpływów na konto bankowe w tej instytucji. Najkorzystniejszą ofertą jest opcja z obniżoną marżą, prowizja wyniesie nas wtedy 1,9%, ale marża spadnie do 2,1%. Podobnie jak w poprzedniej propozycji – musimy zdecydować się na konto bankowe i regularne wpływy na nie. Oprocentowanie jest zmienne, stopa bazowa jest oparta o WIBOR 6M.

Obniżenie marży możemy także osiągnąć dzięki ofercie „lekka rata”, wtedy marża wyniesie 4,10%. W przypadku prowizji z niższej stawki na poziomie 1,1% skorzystać mogą osoby, które korzystają w ING Bank Śląski z Private Banking lub Wealth Management.

Do czasu ustanowienia hipoteki podwyższona zostaje marża kredytu o 0,3 punktu procentowego Przedterminowa częściowa lub całkowita spłata powoduje opłatę wartości 2% od spłaconej przed terminem kwoty dla umów zawartych do 22 lipca 2017 roku. Prowizja rekompensacyjna nie jest pobierana po 5 latach od zawarcia umowy.

Dokumenty do kredytu hipotecznego w ING Banku Śląskim

ING Bank Śląski stosuje uproszczoną formę weryfikacji dla osób, które otrzymują wynagrodzenie na konto w tym banku. Jeśli zdecydujesz się na takie posunięcie, nie będziesz musiał dostarczać zaświadczenia o dochodach. Bank nie wymaga także umowy przedwstępnej ze sprzedającym – wystarczą mu dane z wniosku kredytowego. Instytucja finansowa jako jedyna w Polsce akceptuje wniosek (wraz ze skanami dokumentów) przesłany online. Dopiero przy podpisywaniu umowy kredytowej musimy okazać dokumenty do wglądu.

Koszty kredytu hipotecznego w ING Banku Śląskim – przykładowe wyliczenie

Koszty kredytu hipotecznego ING Bank Śląski

ing bank slaski logo (1)Kredyt hipoteczny ING Bank Śląski w wysokości 200 tysięcy zł z 30-letnim okresem kredytowania w ofercie z niższą marżą spowoduje łączny koszt 324 910,40 zł (przy 124 910,40 zł części odsetkowej) w przypadku rat równych. Jedna taka rata przy rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania w wysokości 3,49% wyniosłaby wtedy 896,97 zł. W przypadku rat malejących łączny koszt kredytu wyniósłby 305 552,60 zł (przy wysokości odsetek wartości 105 552,60 zł). Pierwsza rata takiego kredytu kosztowałaby 1129,25 zł. Ostatnia kwota raty to koszt 557,15 zł.

Kredyt hipoteczny ING Bank Śląski w ofercie z niższą marżą jest oprocentowany na 3,91%. Marża wyniosłaby wtedy 2,1%. Wysokość prowizji to 1,9%.

Historia banku

Historia banku

Powstanie Banku Śląskiego datuje się na rok 1988, kiedy to został wyodrębniony od NBP. Niedługo potem stał się spółką akcyjną, by w 1994 roku jego akcje trafiły na warszawską GPW.  Dwa lata później w bank postanowiła zainwestować holenderska Grupa ING, stając się jego głównym udziałowcem. Rok 2001 to data połączenia Banku Śląskiego z Bankiem ING w wyniku czego podmiot przyjął obecnie używaną nazwę. W marcu 2005 r. ING Bank N.V. sprzedał część akcji polskim inwestorom indywidualnym i instytucjonalnym, w ten sposób zacieśniając więzi z polskim kapitałem.

Działalność ING Banku Śląskiego

Działalność ING Banku Śląskiego

Grupa Kapitałowa ING Banku Śląskiego składa się z 6 spółek zależnych bezpośrednio. To na przykład ING Lease, Commercial Finance Polska czy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Solver.

Działalność tych spółek jest zorientowana na zapewnienie bezpiecznego dostępu do finansowania ruchomości czy nieruchomości, jak to jest w przypadku ING Lease. Podmioty świadczą także usługi factoringowe obejmujące obsługę transakcji zagranicznych. Sam ING Bank Śląski oferuje dostęp do wielu kont osobistych, umożliwia gromadzenie oszczędności. Za pomocą specjalnego konta funduszowego klienci Banku inwestują swoje środki. W ofercie ING Banku Śląskiego znajdują się też kredyty, pożyczki, szeroka gama kart płatniczych. ING Bank Śląski umożliwia „bankowanie” przez aplikację mobilną. Wszystkie te usługi dotyczą klientów indywidualnych jak i tych reprezentujących przedsiębiorstwa i korporacje.

Produkty ING Banku Śląskiego

Produkty ING Banku Śląskiego

ING Bank Śląski oferuje parę rodzajów kont Direct przeznaczone dla osób od 13. roku życia, młodzieży mającej od 18 do 26 lat, czy też ludzi ceniących wygodę prowadzenia swoich finansów przez Internet, a także dokonujących płatności w różnych walutach. Bank dużą wagę przystawia do łatwości i wygody korzystania z nich, dlatego wiele działań związanych z kontem jest bezpłatnych. Za pomocą bankowości internetowej lub mobilnej Moje ING można dokonywać przelewów i doładowań, w ten sposób planując swój budżet.

ehePłatności w ING Banku Śląskim mogą być dokonywane na wiele różnych sposobów: dzięki kartom zbliżeniowym Visa, K@rcie wirtualnej, za pomocą kodu BLIK w aplikacji mobilnej. Oferta kart płatniczych w ING Banku Śląskim zawiera też karty przedpłacone, umożliwiające pełną kontrolę nad wydatkami dzięki wpłaceniu na tę kartę dokładnie tylu pieniędzy ile potrzebujemy.

Rozwiązania w kwestii kredytów i pożyczek w Banku to m.in. kredyt hipoteczny, konsolidacyjny, kredyt w rachunku brokerski. Ten ostatni sfinansuje zakup akcji z listy spółek wyselekcjonowanych przez ekspertów Banku. Pożyczka gotówkowa może być udzielona nawet w 15 minut, również przez Internet.

Dzięki kontom oszczędnościowym, klienci ING Banku Śląskiego mogą w każdej chwili wpłacać i wypłacać swoje pieniądze oprocentowane od pierwszej złotówki, która pojawi się na koncie. Oszczędzanie jest możliwe także na rachunku oszczędnościowym Smart Saver, gdzie procent od kwoty przelewu lub zapłaty kartą zostaje odłożony na rachunku.

Lokaty ING Banku Śląskiego gwarantują niezmienność stopy procentowej w trakcie trwania umowy – założyć je można m.in. w Internecie. Lokaty terminowe pozwalają na wybór: okresu, na który mają być uruchomione; minimalnej kwoty wpłaty w różnych walutach. Można założyć nawet kilka lokat, różnicując termin oszczędzania, rodzaj waluty i przeznaczenie pieniędzy na każdej z nich.

ING Bank Śląski oznacza także dostęp do szerokiego wyboru 100 funduszy inwestycyjnych zarządzanych przez renomowane Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych.

Gama ubezpieczeń ING Banku Śląskiego obejmuje wiele rodzajów ubezpieczeń np. wypadkowe czy od spłaty pożyczki gotówkowej. Opłaty zaczynają się od kilku złotych lub tysięcznych procenta bieżącego salda lub kwoty kredytu miesięcznie w przypadku ubezpieczeń do produktów hipotecznych.

Oferta dla firm, korporacji i samorządów zawiera choćby konto Direct dla firm. Dzięki otwartej platformie zakupowej Aleo, przedsiębiorcy mogą nabywać towary od konkurujących ze sobą w ponad 20 kategoriach dostawców. Zindywidualizowane usługi i produkty umożliwiają większym i mniejszym firmom pełną obsługę kredytu online czy zarządzanie w czasie rzeczywistym rachunkami i transakcjami. Bank swoim klientom oferuje usługi powiernicze połączone z opcją rozliczania transakcji na papierach wartościowych, przygotowuje rozwiązania zapewniające bezpieczne transakcje z kontrahentem o niepewnej wiarygodności, a w zakresie bankowości inwestycyjnej służy doradztwem ekspertów finansowych, czy m.in. pozyskiwaniem kapitału akcyjnego.

Kontakt z ING Bank Śląski

phone Infolinia dla klientów indywidualnych i przedsiębiorców: 801 222 2221 lub +48 (32) 357 00 691

phone Infolinia dla firm, korporacji, samorządów 801 242 2421 lub +48 (32) 357 00 241

Opinie o kredycie hipotecznym w ING Banku Śląskim

 • Adam Jadlicki

  Czy ktoś z was składał wniosek o kredyt hipoteczny w ING przy pomocy doradców z DK Notus? Czy warto?

  • Daniel Kardziński

   tylko nie dk notus. byłem już u nich, koleś mi wyliczył jakieś dziwne rzeczy, proponował mi np kredyt w deustche banku razem z kontem inwestycyjnym.

 • awek

  Mi pomagała babeczka z home broker. Dobrze, że nie musiałem sam przez to przechodzić. Poleciała mi właśnie kredyt hipoteczny w ing bank śląski. sprawdzałem na własną rękę eż w imię zasady, ufaj i sprawdzaj i wyszło, że to co ona mi wyliczyła było najlepszym wyjściem.

 • Bob budowniczy

  Mam pytanie, jak wygląda wypłata transzy kredytu na budowę w tym banku. ING zaproponował mi wypłatę w trzech transzach. Ja bym wolał więcej, ale bank twierdzi, że tak się robi zawsze. No, ale znajomi w pko mają jak chcieli, 10 transzy równych…

  • Powiedział tak doradca czy pracownik banku? Wypłaty transz najczęściej są związane z kosztorysem budowlanym. Jak on wygląda w tym przypadku?

 • moro

  Mam pytanie odnośnie wkładu własnego w ING bś. Posiadam działkę wartą 53.000 zł. Na budowę chcemy zaciągnąć kredyt na kwotę 300.000 zł. Działka będzie jako wkład własny. Od jakiej sumy bank obliczy wkład własny? Od kwoty 300.000 zł czy 353.000 zł ?

  • Jeśli bank zamierza potraktować działkę jako element wkładu własnego, to prawidłowa odpowiedź to numer 2.

 • Daniel Kardziński

  nie jestem specem od kredytów hipotecznych, ale ing zdecydowanie mogę nie poradzić. moja siostra z mężem postanowili wziąć tu kredyt. nie dość, że mieli cyrki z uzyskaniem kredytu, to potem im dołączono do oferty jakieś dodatkowe ubezpieczenie, którego nie brali… a pytali doradcę parę razy, czy nic więcej nie będzie.

 • Ewa9111

  witam, mam taki problem: bank wymaga ode mnie kw działki budowlanej, jednak sąd nadal jej nie założył. powoli kończy mi się ważność decyzji z ing, jak to ominąć, by dali kredyt?

 • kermezyt

  dlaczego ING nie ma w ofercie MdM?

  • liana

   nie wszyscy musieli współpracować z programem. Teraz ING pewnie tego żałuje

   • nori

    To prawda. Wiele ludzi skorzystało z kredytów z dopłatami. Z tego co pamiętam to w programie bierze udział 14 banków. Niestety kermezyt, jak chcesz kredyt z MdM to musisz w innym banku zapytać.

 • Jagoda

  w porównaniu z mbank czy pko na pewno ma lepszą obsługę, przynajmniej w Olsztynie jednak dzialanie serwisu internetowego to jaks porazka, ciagle mi sie wiesza strona i aplikacja

 • Krzysztof

  Witam.
  Jestem klientem tego banku od ponad 20 lat. Niestety z przykrością stwierdzam, że cały ten bank i jego sytem jest do bani. Próbowałem zarezerwować bilety wstępu w Hiszpanii niestety bezskutecznie ( próbowałem nawet przez komórkę )niemożliwe jest , graniczące z cudem połączenie w Polsce a co dopiero za granicą z systemem płatności. Musiałem obejść się smakiem zwiedzania jaski św Józefa. ponadto kroją niemiłosiernie za płatności karta za granicą Polski ( za każda transakcję 3% ( przewalutowanie) prowizji nawet dla takiego wygi jak ja ( może świeżyzna będzie miała lepiej ). Obsługa banku w Polsce informowała mnie ze płatności karta za granicą nie będą obarczone żadna prowizją.( w czasie pisania tego tekstu nadal próbuje połączyć się z systemem płatności ING – niestety bezskutecznie ) . Więc nie dajcie się naciągać ING na bezsensowne i nie majace poparcia w rzeczywistości reklamy. Po powrocie do kraju będę szukał banku który w 100% spełni to co obiecuje !!!

 • korli

  ing chyba coraz bardziej znika z naszego rynku. miałam tam konto parę lat temu przez dłuższy czas i nie mogłam narzekać. niestety okazało się, że nie mają kredytu z mdm i musiałam wziąć gdzie indziej, bo oferta bez dopłaty jest poniżej średnia.

 • Agata

  ING Bank Śląski – czy wie ktoś czy z zarobkami 2,5 tys. można otrzymać kredyt na 20 lat na kwotę 180 tys. z 20% wkładem własnym? A jeśli nie w tym,to w jakimś innym i gdzie?

 • AmadeuszK

  Kilka lat wraz z małżonką mieliśmy konto w tym banku. Chcieliśmy ostatnio starać się o kredyt hipoteczny,a le niestety zarobki za małe, udało się w PKO BP. Nie chcę mieć z tym bankiem nic doczynienia. Tyle lat płacenia mu, a później traktują człowieka jak śmiecia.

  • WIT

   ing ma wysokie warunki. jak odpowiednio niezarabiasz to nie mozesz na nic liczyc. niestety nie maja szacunku dla stalych klientuw.

 • zzizi

  wziąć u nich pożyczkę hipotecznym, to jak strzelić sobie kulą w stopę. ja akurat do tego dolny ani chętny nie jestem. chcieli mi marże prawie 6% wcisnąć! o co chodzi. nie wiedziałem nawet czy to możliwe, żeby bank aż tyle liczył. a to jeszcze nie wszystko bo do ustanowienia hipoteki miała być jeszcze wyższa o 0,30%. no takiego obrotu sprawy to się nie spodziewałem. chce wziąć kredyt na 250 tys, na dom, mam 30% wkładu własnego. to chyba nie jest najgorzej??? nie wiecie, który bank da mi pożyczkę takiej wysokości na przyzwoitych warunkach? nie mam pojęcia czy dalej się w to pchać, bo te cyferki mnie porazają. spróbuję jeszcze w bps, bo są wysoko w rankingu. ale po przygodzie z ing boję się dalej szukać :(

Facebook