1. Hipoteki.net
 2. >
 3. Kalkulator kredytu hipotecznego

Kalkulator kredytu hipotecznego

Nasz kalkulator kredytu hipotecznego to bezpłatne narzędzie, z którego możesz korzystać z dowolnego urządzenia, o każdej porze dnia i nocy. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy prostą, ale funkcjonalną aplikację – to dzięki naszemu kalkulatorowi dowiesz się jakiej wysokości będą Twoje raty, ile wyniesie całkowita kwota do spłaty, czy jak będzie wyglądał harmonogram spłaty. Sprawdź już dzisiaj Twoją pełną symulację kredytu hipotecznego! Obliczenia poznasz po uzupełnieniu podstawowych informacji w formularzu – wszystko zajmie Ci tylko kilka minut!

0%
Cel kredytu: Wybierz cel, który będzie finansowany z kredytu hipotecznego. Może to być mieszkanie, dom, czy zakup działki budowlanej. Pamiętaj, że część banków może nie udzielać kredytu hipotecznego na inne cele. Cel kredytu:
Wartość nieruchomości: To cena wybranej przez Ciebie nieruchomości, czy działki. Jeśli nie znasz konkretnej ceny, to możesz wprowadzić wartość przybliżoną. Wartość nieruchomości:
PLN
Kwota kredytu: To kwota, o którą będziesz wnioskował w banku. Obecnie nie możesz zaciągnąć kredytu na 100% wartości nieruchomości - instytucje bankowe wymagają od Ciebie wkładu własnego. Kwota kredytu:
PLN
Wkład własny: Wkład własny to kwota, którą będziesz musiał się wykazać przy zaciąganiu kredytu hipotecznego. Aktualnie każdy bank wymaga wkładu własnego - w 2016 roku jego minimalna wysokość wynosi 15% wartości nieruchomości. W najbliższych latach jego wysokość będzie rosła. Wkład własny: 15%
Okres kredytowania: To okres, przez który będziesz spłacał kredyt hipoteczny. Musisz liczyć się z tym, że im dłuższy on będzie, tym poniesiesz wyższe koszty kredytu. Okres kredytowania::
lat
Rodzaj rat: Do wyboru masz dwa rodzaje rat: malejące i równe. W pierwszym przypadku będziesz spłacać stałą część kapitału i odsetek, w drugim na początku będziesz spłacał odsetki i niewielką część kapitału - proporcje te zmienią się z biegiem czasu. Rodzaj rat:
Oprocentowanie kredytu: To koszt kredytu, który podawany jest w stosunku rocznym. W skład oprocentowania wchodzi marża, czyli zarobek banku oraz tzw. stawka referencyjna (stopa procentowa, która służy do wyznaczania oprocentowania kredytu). Pamiętaj: im dłuższy okres spłaty, tym więcej zapłacisz bankowi. Oprocentowanie kredytu:
%
Prowizja banku: Jest ona określona przez taryfy prowizji i opłat - informacja ta, jest ogólnodostępna i przeważnie banki publikują ją wraz z ofertą kredytu hipotecznego. Ważne: na rynku są dostępne kredyty hipoteczne z prowizją na poziomie 0%! Prowizja banku:
%
Aby poznać wynik Kalkulatora Kredytu Hipotecznego udowodnij, że jesteś osobą uprawnioną - podaj numer telefonu na który wyślemy darmowy kod dostępu.
Imię: Imię:
Proszę podać imię
E-mail: E-mail:
Proszę podać poprawny adres email
Telefon:
Telefon:
Wyślij sms
Proszę podać numer telefonu
SMS z kodem potwierdzającym, został wysłany pod wskazany numer
Kod potwierdzenia Kod potwierdzenia:
Przepisz kod otrzymany drogą sms-ową
Podany kod jest niepoprawny
 
Wyrażam zgodę na przetwarzanie udostępnionych danych osobowych, zgodnie z postanowieniami regulaminu.
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną, zgodnie z postanowieniami regulaminu.
Wyrażam zgodę na udostępnianie przekazanych danych osobowych podmiotom trzecim, zgodnie z postanowieniami regulaminu.
Właśnie wyliczamy wszystkie informacje na temat Twojego kredytu hipotecznego.
Za chwilę nastąpi przekierowanie na stronę z wynikami.
Przejdź do poprzedniego kroku
Przejdź do następnego kroku
Przejdź do następnego kroku

Kalkulator kredytowy – najczęściej zadawane pytania

Kalkulator kredytu hipotecznego online – czy to dla mnie?

Kalkulator kredytu hipotecznego, który znajduje się w naszym serwisie to prosta i przejrzysta aplikacja, dzięki której potencjalny kredytobiorca otrzyma bezpłatny dostęp do pełnej symulacji zaciąganego zobowiązania.

Jeśli zastanawiasz się, czy nasz kalkulator kredytu hipotecznego będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem – to informujemy Cię, że TAK: nasze narzędzie jest właśnie dla Ciebie! Dlaczego? Otóż w przeciwieństwie do innych kalkulatorów, naszemu rozszerzyliśmy funkcjonalność i nie zaprezentuje Ci tylko wysokości Twoich rat! Wysyłając prawidłowo uzupełniony formularz, natychmiast uzyskasz dostęp do pełnej symulacji, dzięki której znajdziesz dobry kredyt hipoteczny dla siebie! Nasza aplikacja działa jako: kalkulator rat kredytowych, kalkulator symulacji kredytu mieszkaniowego i hipotecznego, kalkulator spłaty.

Dlaczego warto skorzystać z kalkulatora kredytowego?

Oferta kredytów hipotecznych jest bardzo szeroka. Banki często podają przy nich liczby, które zbyt wiele nam nie mówią, a samodzielne obliczenie wpływu prowizji, czy oprocentowania na raty kredytu hipotecznego podczas okresu spłaty nie jest proste. W związku z tym, postanowiliśmy stworzyć kalkulator kredytowy, który w krótkim czasie obliczy wysokość rat, czy całkowitego zobowiązania.

Dzięki naszej aplikacji nie będziesz tracił czasu na samodzielne obliczenia. Bez żadnych zobowiązań będziesz mógł wielokrotnie sprawdzić, jaki wariant kredytu będzie dla Ciebie najkorzystniejszy.

Jak działa nasz kalkulator kredytu hipotecznego?

Nasze narzędzie ma bardzo szeroką funkcjonalność, ale charakteryzuje się unikalną prostotą – wystarczy, że podasz takie podstawowe informacje, jak: cel kredytu, wartość nieruchomości, kwotę kredytu, okres kredytowania, rodzaj rat, oprocentowanie kredytu, prowizję banku oraz swoje dane (imię, nazwisko, e-mail, numer telefonu). Uzupełnienie formularza zajmie Ci tylko chwilę! Na podstawie Twoich danych zaprezentujemy Ci pełną symulację kredytu hipotecznego.

Czy korzystanie z kalkulatora kredytowego coś kosztuje?

Nasz kalkulator hipoteczny oddajemy w Wasze ręce zupełnie za darmo! Tak, i nie ma tutaj żadnego haczyka. Wymagamy od Ciebie jedynie podania numeru telefonu komórkowego – w ten sposób zweryfikujemy, czy nie jesteś robotem ;) Pod wskazany numer otrzymasz indywidualny kod dostępu do Twojej symulacji kredytu hipotecznego. Pamiętaj: koszt wysłania SMS-a ponosimy my.

Kalkulator kredytu mieszkaniowego, pożyczki hipotecznej i konsolidacyjny?

W naszym kalkulatorze kredytowym możesz policzyć także koszty innych produktów bankowych: kredytu mieszkaniowego, pożyczki hipotecznej, kredytu refinansowego lub konsolidacyjnego. Wystarczy, że w odpowiednie pola wpiszesz parametry danej pożyczki. Kalkulator mieszkaniowy online wyliczy dla Ciebie miesięczną ratę, całkowitą kwotę zobowiązania, wysokość odsetek, a także pokaże Ci symulację spłaty rok po roku.

Kredyty jakich banków można policzyć w kalkulatorze hipotecznym?

Nasz kalkulator hipoteczny działa niezależnie od konkretnej instytucji bankowej, stąd można wyliczyć w nim wartość każdego kredytu hipotecznego, mieszkaniowego, pożyczki hipotecznej w Polsce. Jedyny warunek: kredyt musi być zaciągany w złotówkach, gdyż należy podać wartość WIBOR-u. Stąd nasz kalkulator to jednocześnie także m.in.:

 • kalkulator kredytu hipotecznego PKO,
 • kalkulator raty kredytu hipotecznego Alior Bank,
 • kalkulator kredytu mieszkaniowego Banku Pekao,
 • kalkulator kredytu hipotecznego eurobank,
 • kalkulator kredytowy mbank,
 • kalkulator kredytowy hipoteczny Banku Pocztowego,
 • kalkulator kredytu hipotecznego Credit Agricole,
 • kalkulator kredytu mieszkaniowego w Banku Spółdzielczym PBS.

W naszym kalkulatorze wyliczysz także wartość kredytu dla innych banków: BGŻ BNP Paribas, Millenium Bank, BOŚ Bank, Bank Zachodni WBK, Citi Handlowy, Deutsche Bank, Getin Bank, Getin Noble Bank, ING, Neo Bank, Raiffeisen Bank i wielu innych.

Jak obliczyć miesięczną ratę kredytu hipotecznego za pomocą kalkulatora hipotecznego?

Wystarczy, że wpiszesz odpowiednie parametry kredytu w nasz kalkulator rat kredytowych, a on sam policzy za Ciebie ratę miesięczną. Nie tylko poda jej wartość na początku trwania umowy, ale także pokaże jak będzie się zmieniała z czasem rata malejąca lub udział raty kapitałowej do raty odsetkowej w racie równej.

 • EmiliaPe

  według waszego kalkulatora mam szansę na 300 tysięcy złotych, a alior bank mi nie chce dać nawet 150 tysięcy złotcyh… czemu Polacy nie mogą dostawać kredytów w złotówkce, jak pracują za granicą?

 • PioBard

  Ja niestety znalazłem się w trudnej sytuacji przez drogę jaką obrałem. W każdym banku na przedstawiciela wolnych zawodów z duszą artysty patrzą podejrzliwie. Dochody niestety huśtawka, trochę sezonowości i już coś nie tak. A szkoda, bo jakby to zwyczajnie uśrednić to otrzymałbym pokaźną sumkę.

 • books

  patrzę tylko na oferty banków z prowizją zero procent. tak wydaje mi się sprawiedliwie. koszty przy kredycie hipotecznym nie powinny być po mojej stronie

 • miterman

  Ja już nie wiem ile musiałbym zarabiać żeby w wawce dostać mieszkanie

 • umelek

  I tak wszystko się rozbije o to gdzie się udamy. Od banku zależy najwięcej i od naszego rozsądku. Trzeba pytać i sprawdzać. mi wyszła na racie różnica między skrajnymi ofertami 170 złoty to nawet nie chce liczyć ile to w skali 20 lat pieniędzy jest.

 • Martin Zakopane

  Ja tam wolę dostać mniej a szybciej spłacić, nie chce, żeby kredyt hipoteczny ciągnął się za mną 30 lat. dyszka to i tak dłuuugo

 • jemmyTU

  mam wrażenie, że czym mniejsza miejscowość tym ceny są bardziej z kosmosu. jak tylko coś się pojawi jak u mnie w miasteczku do 10 tys to od razu jest sprzedane, w cenie mocno nierynkowej. 30 km dalej mam miasto 50 tys i tam już wszystko wygląda stabilniej, ale znowu by mnie dojazdy zjadły. Różnica 300 – 500 zł na metrze to skandal. to mi się potem wszystko odbija w kalkulatorze na ratach.

 • mini&maine

  jaki najwyższy kredyt można dostać na budowę domu? Przy standardowych zarobkach na rodzinę, ok 4 tys jest sens sprawdzać po bankach? dodam tylko, że na razie na oku mamy działkę, którą moglibyśmy kupić praktycznie za gotówkę, ale na więcej już nie starczy

  • remek

   Działka to świetna baza, przy tych zarobkach na normalny dom powinno starczyć, oby zostało trochę na wkład własny!

 • mikola04

  gdyby nie to, ze przy malejących ratach mam niższą zdolność kredytową to bym się na nie zdecydował. Z czasem byłoby coraz lżej przecież

 • Anemir

  teoretycznie mogę otrzymać prawie pół miliona, to jak mam taką dużą zdolność kredytową, to będę miał profity przy kredycie pięć razy mniejszym?

 • tycjan

  Rata na poziomie tysiąca jest do zaakceptowania. tylko kto mi zagwarantuje, że ona się utrzyma na takim poziomie przez całe 20 lat kredytu? można się przed tym ubezpieczyć?

  • kikol

   jak już wychodzi podobnie jak wynajem to się opłaca. w końcu nieruchomość po wszystkim zostaje w naszych rączkach

 • Niteczka

  Chcieli ode mnie 2,1 procenta za ubezpieczenie niskiego wkładu własnego. To jakiś skandal, jak czytałem w necie to do 1,5 procent to wszędzie maks. ktoś poleca swój bank, który mniej sobie za to liczy?

 • bartek

  Powinienem wpisać do dochodów dotacje od miasta na mieszkanie?

  • Ivan

   BANKI NIE UZNAJĄ ANI 500+ ANI DOTACJI DO MIESZKANIA, ŻADEN WAM TEGO NIE UZNA. WIEM, BO DOPYTYWAŁEM W PKO.

 • kacperek

  tak bardzo chciałem raty malejące. nie wiadomo co się wydarzy, a zawsze za kilka lat byłoby lżej. szkoda. Raty równe mnie nie zadowalają

  • jasnyWidz

   Wyszła gorsza zdolność kredytowa? Nie starczy na mieszkanie?

 • julek

  Czy ta aplikacja uwzględnia WSZYSTKIE koszty kredytu? wydaje mi się, że jest trochę za tanio. nie jestem specjalistą od finansów, ale pytałem znajomych i mają droższe kredyty. czy są jakieś sposoby, by obniżyćnieco koszty? czytałem, że warto omijać ubezpieczenia, ale mi pko oferuje razem z kredyem i doradca twierdzi, że tak będzie taniej. chciałbym pożyczyć 200 tysięcy zlotych, mieszkanie kosztuje 260 tysięcy, więc mam trochę wkładu własnego, nie starczy mi jednak na remont i wyposażenie, czy na to też dostanę kredyt? jak najlepiej sprawdzić gdzie mi dadzą odpowiednie kredyty? mój znajomy dostał 7 lat temu kredyt na 120% wartości mieszkania, teraz nigdzie ich nie widzę, wszędzie na max. 90%, czemu? bardzo proszę o odpowiedzi.

  • Dzień dobry, banki oferując kredyty biorą pod uwagę historię kredytową osoby wnioskującej oraz zdolność do spłaty rat. Stąd nawet osoby uzyskujące takie same dochody mogą otrzymać różne oferty od tej samej instytucji finansowej. Obniżyć koszty można poprzez skorzystanie z różnego rodzaju ubezpieczeń, innych produktów danego banku, zabezpieczając dodatkowo spłatę np. nieruchomością, czy biorąc kredyt wspólnie z inną osobą. Praktyczne porady, jak znaleźć najlepszy kredyt hipoteczny przedstawiamy tutaj: https://hipoteki.net/wiedza/najlepszy-kredyt-hipoteczny/. Jeżeli bank zaproponuje obniżenie prowizji lub marży w zamian za skorzystanie z ubezpieczenia, warto przeliczyć i sprawdzić, czy rzeczywiście jest to opłacalne. Komisja Nadzoru Finansowego wprowadziła regulacje odnośnie wysokości posiadania koniecznego wkładu własnego. Mają one na celu zabezpieczenie interesów banków, ale także kredytobiorcy (przed zaciąganiem zbyt wysokich zobowiązań, które byłyby zbytnim obciążeniem). Wybrane produkty instytucji finansowych umożliwiają pożyczenie pieniędzy na dodatkowe cele. Zachęcamy do zapoznania się z ofertami zamieszczonymi w naszej porównywarce https://hipoteki.net/, to sposób na szybkie zapoznanie się z produktami dostępnymi na rynku finansowym.

 • maria

  Wyszło mi aż 350 tys zdolności. Ładnie. Mogłam zatem w banku wnioskować o wyższy kredyt i nie męczyć się z oszczędzaniem przy wykończeniu :(

  • amoza

   czasami lepiej się pomęczyć i nie spłacać tych odsetek. ja wzięłam wyższy kredyt i teraz żałuję.wiesz ile się nadpłaca? prawie jeszcze raz tyle!

 • elwirka

  rata którą zobaczyłam mnie przerasta. nie spodziewałam się że będzie aż tak drogo. muszę chyba poszukać innego banku. mbank dla mnie odpada.

  • filip

   mbank to rzezcywiście niejest zbyt dobry strzał. jak masz tam za wysoką ratę to lepiej poszukaj innego banku, rzebyś potem nie musiał sobie żył wypruwać

 • Tymon Ko.

  te banki to mnie rozbrajają. ich pazerność po prostu aż przeraża!!! tylko sobie przeliczcie ile pożyczacie a ile przez 30 lat musicie oddać.

 • robal

  hmm najtaniej mi wyszła oferta z eurobanku. brał ktoś u nich? pko- słabo, a citi najdroższy

Facebook