1. Hipoteki.net
 2. >
 3. Kalkulator refinansowania kredytu hipotecznego

Kalkulator refinansowania kredytu hipotecznego

Oblicz w kilku krokach, czy warto refinansować kredyt hipoteczny i wymienić go na tańszy!

0 %

Dane o Twoim obecnym kredycie

Obecna marża
Pozostała kwota do spłaty
Pozostały okres kredytowania
Rodzaj rat
Przejdź do kolejnego kroku

Kalkulator refinansowania kredytu hipotecznego – oblicz, czy Ci się opłaca

Zastanawiasz się nad refinansowaniem kredytu hipotecznego? To rozwiązanie idealne dla posiadaczy kredytów hipotecznych, które zostały wzięte w okresie zwyżkowych marży, kilka lat temu. Refinansowanie pozwala renegocjować warunki umowy i obniżyć koszty.

Kalkulator refinansowania – dla kogo?

Z refinansowania mogą skorzystać osoby, które mają już kredyt hipoteczny i chciałyby zmienić jego warunki. Dzięki refinansowaniu można:

 • obniżyć miesięczna ratę kredytu hipotecznego,
 • obniżyć całkowity koszt kredytu,
 • zrezygnować z dodatkowych produktów, jak ubezpieczenie lub programy systematycznego oszczędzania,
 • zmienić warunki kredytu na lepsze,
 • zmienić bank na inny,
 • zmianę rat z równych na malejące i odwrotnie,
 • skrócić okres kredytowania.

Ile można zaoszczędzić na refinansowaniu kredytu hipotecznego?

Wszystko zależy od różnicy marży kredytu hipotecznego, gdyż to ona ma największe znaczenie. Poniżej przedstawiamy wyliczenia dla kredytu hipotecznego, który został wzięty 10 lat temu. Pozostała do spłaty kwota kredytu bez odsetek wynosi obecnie 150 000 złotych. Marża tego kredytu wynosi 3,5%. Hipoteka jest spłacana w ratach równych.

Jak widać na powyższym wykresie – refinansowanie będzie opłacalne, pozwalając obniżyć miesięczna ratę kredytu. Jak jednak będzie się to przedstawiać na faktycznych liczbach? Na miesięcznej racie możemy zaoszczędzić prawie 160 złotych. Większe wrażenie robi jednak ta kwota w całkowitym podliczeniu: zaoszczędzimy na kredycie aż 38 tysięcy złotych.

Przeczytaj koniecznie:
Refinansowanie kredytu hipotecznego
Koszty refinansowania kredytu hipotecznego
Refinansowanie – dla kogo?

 • marzycielka901

  MAM KREDYT HIPOTECZNY, KTÓRY SPŁACAM JUŻ OD LAT. ZAWSZE MYŚLAŁAM, ŻE REFINANSOWANIE NIE JEST OPŁACALNE I ŻE TO TYLKO PIC NA WODĘ, DOPÓKI BANK NIE ZACZĄŁ POBIERAĆ DODATKOWYCH DZIWNYCH OPŁAT I NIE UWZGLĘDNIAĆ ŻADNYCH REKLAMACJI. NIEMIŁOSIERNIE SIĘ WTEDY WKURZYŁAM. Z NASZEGO OSŁAWIONEGO „CUDOWNEGO PKO POSZŁAM DO MNIEJSZEGO EUROBANKU I ZYSKAŁAM ŁĄCZNIE NA RATACH W CIĄGU 30 LAT PONAD 30 TYSIĘCY ZŁ. DLATEGO CZASAMI WARTO ZMIENIĆ BANK, NIE MA SIĘ CZEGO BAĆ, A FORMALNOŚCI WCALE NIE SĄ JAKOŚ SKOMPLIKOWANE.

Facebook