1. Hipoteki.net
 2. >
 3. Bank i bank hipoteczny – w jakim banku kredyt hipoteczny?
 4. >
 5. mBank kredyt hipoteczny - oprocentowanie, dokumenty, zdolność kredytowa, opinie

mBank kredyt hipoteczny – oprocentowanie, dokumenty, zdolność kredytowa, opinie

mBank kredyt hipoteczny – oprocentowanie, dokumenty, zdolność kredytowa, opinie
Ocena: 2.9 (ilość ocen: 73)

Czy spełnienie marzenia o własnym domu lub mieszkaniu umożliwi kredyt hipoteczny mBank? Zacznijmy od okresu kredytowania, który jest stosunkowo długi w porównaniu z innymi bankami. Jest to aż 35 lat.

Można go spłacić także wcześniej niż w określonym początkowo terminie spłaty. Możliwe jest kredytowanie do 90% wartości zabezpieczenia domu lub mieszkania. Wniosek złożony o kredyt hipoteczny mBank rozpatrywany jest także w Banku Hipotecznym mBanku. mBank w tym przypadku stanowi reprezentanta Banku Hipotecznego mBank.

Kredyt hipoteczny w mBanku

Wniosek o kredyt hipoteczny w mBanku może być złożony zarówno w placówce instytucji, za pośrednictwem mLinii, jak i online. Niezależnie od tego, w którym banku zostanie udzielony kredyt hipoteczny mBank gwarantuje pomoc eksperta na każdym etapie wnioskowania o kredyt, a także możliwość uzyskania informacji o nim dzięki mLinii lub za pośrednictwem serwisu transakcyjnego. Może być on przeznaczony na zakup lub budowę domu, remont lub prace wykończeniowe.

Kredyt udzielany jest w polskich złotych, maksymalny okres kredytowania to 35 lat. Minimalna kwota zobowiązania wynosi 80 100 złotych, a maksymalna wartość kredytu to 80% wartości nieruchomości. Z kredytu sfinansować można zakup mieszkania lub domu, budowę domu, remont, wykończenie, zakup działki.

Oferty kredytów hipotecznych w mBanku

wartość
nieruchomości

250.000,00 zł
kwota
kredytu

200.000,00 zł
wkład
własny

50.000,00 zł
okres
kredytowania

15 lat
całkowity
koszt

252.610,97 zł
Twoja rata kredytu
hipotecznego wyniesie:

1.403,39 zł
Cel: kredyt hipoteczny / kredyt mieszkaniowy / konsolidacja / pożyczka / MdM | Raty: równe
Oprocentowanie: 3,23% | Marża banku: 1,50% | Prowizja banku: 0,00%, 0,00 zł | RRSO: 3,29%
Zapytaj eksperta Symulacja kredytu
Minimalny okres kredytowania: 1 rok
Maksymalny okres kredytowania: 30 lat
Minimalna wysokość kredytu: 1.000,00 złotych
Maksymalna wysokość kredytu: 100,00% wartości nieruchomości
WIBOR: 3M
Ubezpieczenie pomostowe: 0,00%
Wydanie promesy: 0
Ubezpieczenie niskiego wkładu: 0
Opłata od szybszej spłaty/nadpłaty kredytu: bez opłat
Opis kredytu:
Szukasz idealnego kredytu? Nasi eksperci hipoteczni pomogą Ci znaleźć produkt na miarę Twoich potrzeb i możliwości. Skorzystaj z przycisku kontakt, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i bezpłatnie pomoże.
wartość
nieruchomości

250.000,00 zł
kwota
kredytu

200.000,00 zł
wkład
własny

50.000,00 zł
okres
kredytowania

15 lat
całkowity
koszt

248.051,78 zł
Twoja rata kredytu
hipotecznego wyniesie:

1.642,07 zł
Pierwsza rata: 1.642,07zł
Ostatnia rata: 1.114,06zł
Cel: kredyt hipoteczny / kredyt mieszkaniowy / konsolidacja / pożyczka / MdM | Raty: malejące
Oprocentowanie: 3,23% | Marża banku: 1,50% | Prowizja banku: 0,00%, 0,00 zł | RRSO: 3,02%
Zapytaj eksperta Symulacja kredytu
Minimalny okres kredytowania: 1 rok
Maksymalny okres kredytowania: 30 lat
Minimalna wysokość kredytu: 1.000,00 złotych
Maksymalna wysokość kredytu: 100,00% wartości nieruchomości
WIBOR: 3M
Ubezpieczenie pomostowe: 0,00%
Wydanie promesy: 0
Ubezpieczenie niskiego wkładu: 0
Opłata od szybszej spłaty/nadpłaty kredytu: bez opłat
Opis kredytu:
Szukasz idealnego kredytu? Nasi eksperci hipoteczni pomogą Ci znaleźć produkt na miarę Twoich potrzeb i możliwości. Skorzystaj z przycisku kontakt, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i bezpłatnie pomoże.

Koszty kredytu hipotecznego w mBanku

Pierwszą opłatą, z jaką musimy się liczyć w przypadku kredytu hipotecznego, jest prowizja za jego udzielenie. W mBanku wynosi ona od 0 do 4%. Najczęściej zerowa prowizja wiąże się z promocją. By wziąć w niej udział należy zdeklarować, że będzie się korzystać z konta bankowego w tej instytucji, przelewając na nie swoje wynagrodzenie oraz wybrać jeden z pakietów ubezpieczenia na życie.

Jeśli chodzi o wysokość marży – mBank nie ujawnia tych stawek. Stawką bazową, według których naliczane są miesięczne odsetki, jest WIBOR 3M. Wydanie promesy to koszt 150 złotych. Do kredytu hipotecznego dobrać można produkty ubezpieczeniowe, które mogą obniżyć koszty marży lub prowizji.

Prowizja za częściową wcześniejszą wpłatę nie jest naliczana. W przypadku wcześniej całkowitej spłaty w ciągu pierwszych 3 lat kredytowania prowizja wynosi 2% kwoty kapitału pozostałego do spłaty.

Dokumenty do kredytu hipotecznego w mBanku

mBank przygotowuje indywidualne listy wymaganych dokumentów, biorąc pod uwagę konkretną sytuację. Złóż zapytanie, skontaktuje się z Tobą doradca, który przedstawi wymagane do wniosku kredytowego druki. Pamiętaj, że jeżeli jesteś w separacji lub po rozwodzie, bądź też posiadasz ze współmałżonkiem rozdzielność majątkową, będziemy prosili o przedstawienie dokumentów to potwierdzających.

Koszty kredytu hipotecznego w mBanku – przykładowe wyliczenie

Koszt kredytu hipotecznego mBank

Dla kredytu hipotecznego mBank w wysokości 200 tysięcy zł i 30 latach okresu spłaty generuje koszt spłaty na poziomie 323 948,77 zł w przypadku rat malejących. Odsetki wyniosłyby wtedy 123 948,77zł. Pierwsza rata spłaty wynosiłaby 1231,17 zł przy rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania wynoszącej 4,11%. Ostatnia byłaby na poziomie 557,43 zł.

Przy podanych wyżej wysokości kredytu i okresu spłaty, rata stała spłaty kredytu wyniosłaby 967,56 zł. Całkowity koszt kredytu hipotecznego w mBanku kształtowałby się na poziomie 350 320,63 zł przy części odsetkowej w wysokości 150 320,63 zł.

Kredyt hipoteczny mBanku miałby w tym wypadku 3,83% oprocentowania, gdzie marża byłaby ustalona na poziomie 2,10% a WIBOR wynosiłby 1,73%. Prowizja banku w przypadku takiego kredytu wyniosłaby 2%. W zależności od negocjacji mogłaby wynieść od 0% do 4%. Do czasu ustanowienia hipoteki marża jest podwyższona o 1,5 punktu procentowego.

Historia mBanku

Historia ikony mobilności

Założony w 1986 r. jako Bank Rozwoju Eksportu szybko przeszedł drogę prywatyzacji w efekcie której stopniowo zaczęły powstawać spółki wchodzące w skład grupy kapitałowej. Bank zadebiutował na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych już w 1992 r. Na drodze dynamicznego rozwoju BRE Bank otworzył Multibank oraz mBank, który początkowo był bankiem internetowym otwartym w 2000 r. Od tego czasu wyznacza kierunek rozwoju bankowości mobilnej i online. Stale wzbogacana oferta powodowała obsługę różnych grup klientów, co Bank akcentuje choćby w barwach logo świadczonych usług. Rozszerzeniu uległ także kierunek działań, ponieważ od 2007 r. mBank obecny jest także w Czechach i na Słowacji.

Działalność mBanku

Działalność banku


Grupa Kapitałowa mBanku skupia 10 spółek zależnych. W ich ramach mBank świadczy dla klientów indywidualnych i firm szeroką gamę produktów z zakresu leasingu, bankowości inwestycyjnej, kredytów hipotecznych, bankowości prywatnej, usług factoringowych, pośrednictwa finansowego czy nawet usług deweloperskich. Instytucja finansowa oferuje swoim klientom dostęp na wielu polach, także za pomocą aplikacji mobilnych, do odpowiednio dopasowanych do indywidualnych potrzeb kont, kredytów, kart płatniczych, zapewniając mu też bezpieczeństwo w kierowaniu swoimi oszczędnościami, ubezpieczając w wielu obszarach życia i wspierając jego inwestycje.

Produkty mBanku

Produkty mBanku

zlotowkiKonta osobiste mBanku kierowane są do osób powyżej 13. roku życia, osób młodych od 18 do 26 lat. Standardowe eKonto jest objęte brakiem opłat za prowadzenie konta, za posiadanie karty (spełniając warunek dokonania paru przelewów w miesiącu). Dzięki kontom walutowym płatności użytkownik nie ponosi kosztów przewalutowania za zakupy w internecie. Konta oszczędnościowe (także w walutach obcych) mBanku eMax umożliwią wypłatę środków bez utraty odsetek. Co więcej, można otworzyć rachunek, na którym oprocentowanie wzrasta wraz z kwotą oszczędności.

mBank proponuje swoim klientom karty kredytowe, których wydanie nic nie kosztuje oraz karty debetowe za 0 zł już przy wykonaniu najmniej 5 transakcji miesięcznie na dowolną kwotę. Umożliwiają one także zwrot części wydatków w ramach mOkazji.

Bank w swojej ofercie posiada także takie produkty, jak kredyt hipoteczny, gotówkowy, czy odnawialny. Gama proponowanych produktów jest szeroka i z pewnością warto się z nią zapoznać.

Lokaty mBanku stwarzają możliwość oszczędzania przy wpłacie w wysokości od 500 zł. W ofercie Banku znaleźć można lokatę progresywną czy walutową. Klient sam decyduje na jaki okres je otwiera (2, 3,6,9, 12 lub 24 miesiące).

Usługa Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych zapewnia szereg narzędzi, umożliwiających wybór funduszu najbardziej nas interesującego. Zysk z inwestycji staje się większy dzięki brakowi prowizji od zakupu przez Internet.

Płatność za przykładowo ubezpieczenie domów i mieszkań rozłożyć można na 2,4 lub 12 rat. Ubezpieczenia chronią od zagrożeń czyhających na zdrowie, samochód, ale także w trudnych sytuacjach losowych, kiedy trzeba spłacać zaciągnięte zobowiązanie kredytowe.

Osoby ceniące zindywidualizowane rozwiązania pomnażają swoje pieniądze na kontach Aquarius, gdzie otrzymują wsparcie osobistego eksperta i szereg korzystnych warunków, mających przyczynić się do pomnażania pieniędzy klienta.

Wymagający klient mBanku korzysta z często nagradzanej usługi private bankingu – uznanej najlepszą w Polsce. Private banking to m. in. prestiżowy rachunek z osobistym opiekunem, bezpłatne wypłaty gotówki z bankomatów na całym świecie i bezpieczeństwo w postaci braku opłat za ubezpieczenie na wypadek rabunku.

Oferta skierowana do sektora MSP i korporacji zapewnia bieżące finansowanie inwestycji dzięki różnego rodzaju kredytom jak kredyty wielowalutowe oraz kredyty odnawialne. mBank proponuje produkty optymalizujące proces zarządzania ryzykiem rynkowym, związanym choćby z wahaniami poziomu stóp procentowych. Wielki biznes w Banku zyskuje dostęp do usług factoringu czy kredytów UE łączących w sobie finansowanie części pomostowej i części inwestycyjnej. Platforma mBank Company Net umożliwia zarządzanie finansami wielkich firm.

Kontakt z mBank

phone mLinia banku: 801 300 800


Opinie o kredycie hipotecznym w mBanku

 • Marta

  mam konto a mbanku od chwili podjęcia pierwszej pracy, stąd wybór był jasny. zdziwiło mnie, że ten bank nie ujawnia wysokości marży, ja mam 2,13 w umowie, ale podpsywałam półtorej roku temu. bardzo szkoda, że nie ma go w waszym zestawieniu, pomagam szukać teraz krdytu siostrze i nie wiem, czy warto jej iść do mbanku

 • ciekawy

  Ile czasu się czeka w mbanku na decyzję?

 • Janek

  Mam takie pytanie, czy kredyt w mbanku można wziąć pod budowę do stanu surowego? nie mam dość środków na wykończenie do stanu deweloperskiego ani „pod klucz”, więc szukam czegoś, co pozwoli doprowadzić do takiego etapu. czy w mbanku dostanę taką hipotekę?

  • To jest indywidualna ocena banku, ale są małe szanse, ze bank zgodzi się na kredyt pod tak niski stan wykończenia budynku.

 • Misia i Piotrek

  czy to normalne, że tydzień po zlożeniu wniosku o kredyt hipoteczny mbank chce zdjęcia mieszkania?

  • Często trzeba je dostarczyć razem z wnioskiem lub na wstępnym etapie oceny.

 • gracias

  dlaczego nie ma marży? banki robią jakieś chore tajemnice, żeby klient nie mógł porównać oferty. szukałam info na ich stronie, ale też nic nie znalazłam.

 • Norbert

  Mbank niby jest ok bankiem, jeśli chodzi o podstawowe usługi, ale kredyt hipoteczny tam to jazda bez trzymanki. Sam proces wnioskowania jest dość niewinny, choć w naszym przypadku kilkakrotnie donosiliśmy papiery dodatkowe, bo ciągle czegoś brakowało. Generalnie ja byłem skłonny do wybrania innego banku, ale moja dziewczyna ma tam konto od dawna, a jest freelancerką i mbank oferował nam lepszą zdolność niż inne banki. Z tego powodu dość cierpliwie znosiliśmy ich wybryki, jak opóźnienia w wydaniu decyzji lub trzy razy przekładana wizyta rzeczoznawcy. No, ale w końcu umowa podpisana! Kasa wypłacona, pozostaje się wprowadzić i spłacać kredyt. Przynajmniej tak głupi myśleliśmy. Okazało się, że kredyt hipoteczny mamy na raty równe a nie malejące (jak się okazało, był to błąd doradcy, bo w wysłanym przez nas online wniosku wyraźnie było zaznaczone, że chcemy malejące). Pani w banku kazała nam złożyć podanie na infolinii, a pracownik infolinii – reklamację w banku. Złożyliśmy więc tu i tu i ślemy sobie z bankiem dokumenty już 4 miesiąc. Bank uważa, że to nasza wina, bo podpisaliśmy umowę, a jednak symulacja, jaką dla nas wykonali i harmonogram spłat jest na raty malejące, czyli jak chcieliśmy. Nie chcą uznać swojego błędu, każdy pracownik odsyła gdzie indziej, nitk nie jest winny. Nie interesuje mnie to zresztą, czy pomyliła się pani X czy Y, a to by spłacać kredyt po mojemu. Ale tu mi już półprywatnie jeden z pracowników powiedział, że gdybym złożył normalny wniosek i zapłacił, to by mi w 5 minut to zrobili, ale jak reklamacja to będą przeciągać w nieskończoność, bo raty równe są dla nich bardziej opłacalne. Ja jednak nawet do sądu pójdę, bo się nie dam nabić w butelkę.

 • doradca

  mbank ma ten plus, że daje dość dużą zdolność kredytową ludziom, średnio o 5-10% wyższą niż inne banki zazwyczaj

  • adamek

   niestety mylisz sie. ja nie dostałam zdolności w mBanku, a w Pekao już tak. wszystko chyba zależy od sytuacji. w karzdym razie mnie sie nie udało :(

 • maria

  mój kuzyn wziął tutaj kredyt hipoteczny. na początku był bardzo zadowolony z profesjonalizmu z jakim tutaj się zetknął, niestety nie porównał innych ofert. okazało się, że wepchnęli mu mega prowizję i wysoką marżę. naprawdę przepłaci przez te lata kilkadziesiąt tysięcy. poczytajcie warunki umowy nim się zdecydujecie. nie dajcie się oszukać!!!

 • Rose

  Bardzo profesjonalna obsługa, przyszedłem raz, wszystkie dokumenty wymagane od razu wezwali, wstepna decyzja bardzo szybko, na plus że do zdolności podchodzą na tle innych banków w porządku.minus dość spory – nie ujawnianie marży i niech tłumaczą tego indywidualnością każdej sytuacji.

  • Przed podpisaniem umowy podanie marży przez bank jest konieczne. Bank powinien przedstawić 3 różne oferty kredytu hipotecznego klientowi ze wszystkimi parametrami i kosztami.

 • cyryl

  niemam pojęcia dlaczego oni jeszcze się utrzymują. klientuw to mają w głębokim poważaniu. chciałem uzyskać u nich kredyt, doradca miał oddzwonić co i jak a tu nic cisza. do niego też dodzwonić się nie morzna! jak tak miałaby przebiegać nasza wspułpraca to ja dziękuje!

 • Julia Nowak

  w mbanku wszystko wygląda pięknie na ich stronie internetowej. jednak samo załatwienie formalności jest nie do przejścia. strasznie dużo papierków które trzeba załatwić. znajomi brali w pko i tylko się pukali w czoła jak załatwiałam coraz to nowe świstki. doradca powiedział jednak że to wszystko jest niezbędne. ogulnie bardzo dużo tego było. ale że dali dobrą ofertę to walczyłam z tym wszystkim i w końcu się udalo, choć łatwo nie było. a teraz o zgrozo mam u nich problem z wypłatą kolejnej transzy. ich pracownik nie chce uznać zamknięcia kolejnego etapu budowy. mimo dostarczenie przeze mnie pism, zdjęć itd, nawet mimo jego wizyty na placu budowy. naprawdę nie wiem o co im chodzi? raz muwią jedno potem drugie i tak w kółko, a najgorsze jest to że ekipa budowlana już myśli o rozwiązaniu ze mną umowy, bo wstrzymuję ich inne zobowiązania.

 • nbkdj

  infolinia-tragedia!!! Zróbcie coś z tym!! To nie tylko moja opinia!!!

Facebook