1. Hipoteki.net
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Nowe grunty od PKP oraz przekazanie kluczy w Jarocinie

Nowe grunty od PKP oraz przekazanie kluczy w Jarocinie

Nowe grunty od PKP oraz przekazanie kluczy w Jarocinie
Ocena: 5 (ilość ocen: 4)

Sukces rządowego programu Mieszkanie Plus wymaga, aby w jego realizację zaangażowały się również spółki Skarbu Państwa. Dlatego Polskie Koleje Państwowe systematycznie przekazują tereny pod budowę nowych lokali. Obecnie przy współpracy z BGK Nieruchomości powstaje na terenie całego kraju około 2 tysięcy nowych mieszkań, natomiast 25 tys. jest w przygotowaniu.

Większe zasoby KZN

Do tej pory PKP przekazało do Krajowego Zasobu Nieruchomości dane o ok. 600 hektarach gruntów, które mogą zostać spożytkowane pod cele mieszkaniowe. Ich szacowana wartość wynosi ok. 1,3 miliarda złotych. W sumie 238 nieruchomości znajdują się w większych miastach, powyżej 20 tysięcy mieszkańców.

PKP obecnie pracuje nad lokalizacjami w mniejszych miejscowościach. Ogólnie brane było pod uwagę 711 miejsc, z czego do tej pory sprawdzono ponad czterysta. Pod budowę wytypowano 65 nieruchomości o powierzchni 65 hektarów. Lista ma być kompletna do 30 czerwca tego roku. Prezes PKP – Krzysztof Mamiński zaznaczył, że: „Bardzo aktywnie uczestniczymy w programie Mieszkanie Plus, który jest dla nas priorytetem”. Gdy zbiór zostanie opublikowany, poinformujemy o tym na łamach naszego serwisu.

Pierwsze klucze do lokali w ramach programu Mieszkanie Plus

Od 24 kwietnia bieżącego roku prawdopodobnie zaczną się wprowadzać pierwsi lokatorzy do mieszkań wybudowanych w Jarocinie w ramach programu Mieszkanie Plus. JTBS czeka jedynie na pozwolenie na użytkowanie mieszkań. Budynki powstają w trzech różnych miejscach:

  • w Jarocinie przy ul. Siedlemińskiej i ul. Leszczyce,
  • Siedleminie.

Razem wybudowane zostanie 258 mieszkań. Czynsz za lokal wyniesie 12 zł. w samym Jarocinie, Siedlemin natomiast będzie miał o złotówkę niższy. Metraże we wszystkich inwestycjach są takie same i wynoszą 35,6 i 55,1 m. kw.

Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego – JTBS nie wyraziło zgody na publikację zdjęć przedstawiających inwestycję.

»