1. Hipoteki.net
 2. >
 3. Bank i bank hipoteczny – w jakim banku kredyt hipoteczny?
 4. >
 5. Pekao Bank Hipoteczny kredyt hipoteczny - informacje, opinie, kontakt

Pekao Bank Hipoteczny kredyt hipoteczny – informacje, opinie, kontakt

pekao bank hipoteczny

Pekao Bank Hipoteczny kredyt hipoteczny – informacje, opinie, kontakt
Ocena: 3.2 (ilość ocen: 35)

Pekao Bank Hipoteczny to bank specjalistyczny, zajmujący się udzielaniem kredytów hipotecznych na cele mieszkalne lub komercyjne. Źródłem finansowania tych kredytów są, odmiennie niż w zwykłych bankach, emisje listów zastawnych. Przeczytaj, czym jest bank hipoteczny.

Kredyt hipoteczny Pekao Bank Hipoteczny

Kredyt hipoteczny w Pekao Banku Hipotecznym można otrzymać na finansowanie do 90% wartości nieruchomości, ale nie więcej niż 100% bankowo-hipotecznej wartości nieruchomości. Celem kredytu może być zakup nieruchomości na rynku wtórnym, budowa domu, zakup od dewelopera nieruchomości oddanej do użytkowania, remont lub rozbudowa nieruchomości. Może to też być spłata kredytu hipotecznego zaciągniętego w innym banku.

W Pekao Banku Hipotecznym można zaciągnąć kredyt do wartości 1 mln zł, a maksymalny okres kredytowania to 30 lat, przy czym z uwagi na ryzyko bank hipoteczny rekomenduje swoim klientom 25 letni okres. Bank oferuje tylko kredyty w złotówkach. Kredytobiorcą może być także cudzoziemiec pod warunkiem, że ma w Polsce status rezydenta. Spłaty kredytu mogą przybrać formę rat malejących lub równych.

Koszty kredytu hipotecznego w Pekao Bank Hipoteczny

Prowizja od udzielenia kredytu wynosi standardowo 2,5%, ale może być niższa w ramach ofert specjalnych ogłaszanych przez Bank, na przykład obecnie (grudzień 2016) wynosi ona 1,25%.

Oprocentowanie kredytu jest oparte na stawce bazowej WIBOR 6M oraz marży banku. W Pekao Banku Hipotecznym standardowa marża wynosi 2,19-2,29%, ale podobnie jak w przypadku prowizji od udzielenia kredytu warto zwracać uwagę na ogłaszane oferty specjalnie. Aktualnie (grudzień 2016) w ramach oferty specjalnej bank oferuje kredyty z marżą 1,9-2,0%, czyli aktualne oprocentowanie, od którego liczy się wysokość rat wynosi obecnie ok. 3,7-3,8%

Koszty kredytu hipotecznego w Pekao Banku Hipotecznym – przykładowe wyliczenie

Prowizja i marża kredytu hipotecznego w Pekao Banku Hipotecznym

Zaciągając kredyt mieszkaniowy na 25 lat na kwotę 200 000 zł na warunkach oferty specjalnej (marża 1,9% i prowizja od udzielenia kredytu 1,25%) całkowita kwota do spłaty będzie wynosić 318 556,26 zł, kiedy zdecydujemy się na raty równe. Koszty kredytu, czyli głównie odsetki wyniosłyby tutaj 118 556,26 zł. Jedna rata wyniosłaby 1022,83 zł. Natomiast w przypadku wyboru spłaty tego kredytu w formule rat malejących całkowita kwota do spłaty wyniosłaby 304 494,33 zł (koszt – 104,494,33 zł). Aby jednak dokładnie sprawdzić koszty kredytu – skorzystaj z naszego kalkulatora.

O Pekao Banku Hipotecznym

Pekao Bank Hipoteczny jest bankiem specjalistycznym koncentrującym się na udzielaniu wyłącznie kredytów hipotecznych. Poza udzielaniem kredytów mieszkaniowych bank finansuje nieruchomości komercyjne na terenie całego kraju. Źródłem finansowania akcji kredytowej banku są środki pozyskane na rynku kapitałowym dzięki emisji listów zastawnych. Wysoki poziom bezpieczeństwa listów zastawnych Pekao Banku Hipotecznego potwierdzają ratingi agencji Fitch.

Historia Pekao Banku Hipotecznego

Historia Pekao Banku Hipotecznego

Historia Banku sięga 1999 roku. Dokonano wtedy przekształcenia dotychczasowego banku uniwersalnego w specjalistyczny bank hipoteczny pod nazwą HypoVereinsbank Bank Hipoteczny. Rok później bank przeprowadza pierwszą niematerialną emisję listów zastawnych w Polsce. W latach 1999-2007 bank działał w ramach grupy Banku BPH, a od listopada 2007 w ramach Grupy Banku Pekao.

Działalność Pekao Banku Hipotecznego

Działalność Pekao Banku Hipotecznego

Oprócz udzielania kredytów mieszkaniowych Pekao Bank Hipoteczny finansuje nieruchomości komercyjne, takie jak lokale/obiekty biurowe lub handlowe, czy też magazyny i centra logistyczne. Bank finansuje zarówno budowę jak i zakup takich obiektów. Finansowanie odbywa się w formule project finance. Kredytobiorcą jest tzw. spółka specjalnego przeznaczenia będąca właścicielem nieruchomości np. galerii handlowej, a źródłem spłaty tego kredytu są czynsze płacone przez najemców.

Produkty Pekao Banku Hipotecznego

Produkty Pekao Banku Hipotecznego

Oferta produktowa Pekao Banku Hipotecznego obejmuje finansowanie nieruchomości komercyjnych oraz tych zaliczanych do grona detalicznych a także emitowanie listów zastawnych.

Kontakt z Pekao Bank Hipoteczny

telefon Infolinia – 0 22 852 19 37

Opinie o kredycie hipotecznym w Pekao Bank Hipoteczny

 • Miś

  nie można narzekać na kredyt hipoteczny w pekao, ale z tymi bankomatami euronetu to wykręcili nam ale numer. dobrze, że kupel mi info sprzedał, tak mu z konta poleciało dobre kilkaset złotych :/ to smutne

 • Wicia

  co za świetna oferta! wszystkim polecam pekao bank hipoteczny

 • marlon

  Czy też uważacie, że bank hipoteczny pekao jeszcze nieźle namiesza?

 • wiedza

  Ja jeszcze nie nie poznałem nikogo, kto by zaciągnął u nich kredyt. To mam iść do normalnego PEKAO czy szukać gdzie agencji tej instytucji? gdzie są placówki pekao bank hipoteczny? Ciekawe, czy po szykujących się zmianach takie banki wybiją się i będą rywalizować ze swoją dobrą ofertą z innymi, tradycyjnymi instytucjami – bankami.

 • mir

  waryunki jak wyżej zmieniają się jak w kalejdoskopie. trzeba poczekać do nowego roku i sprawdzić warunki kredytu hipotecznego w banku hipotecznym pekao

 • dykta

  te nowe pomysły to nie jest rozmywanie odpowiedzialności? po co zabierać kredyt hipotecznego do banku hipotecznego pekao?

 • liczi

  Do tego czasu nie wiedziałem, że jest oddzielny bank PEKAO, który zajmuje się tylko hipotekami, to jakieś nowe rozwiązanie chyba. Takie przyczajone, jak domy maklerskie. Wszyscy mają, a wiedzą tylko nieliczni. Ciekawe czy się opłaca. W końcu jak coś jest wyspecjalizowane to musi być lepsze

 • giga

  złożę tam jeden wniosek, aż jestem ciekawy czy kredyt w banku hipotecznym pekao może się opłacać.

 • gminny

  Ciekawe, jak wzrośnie pozycja takich banków, jak w końcu stopy procentowe pójdą w górę, zamiast kisków będą polacówki pekao bank hipoteczny :)

 • urlyk

  Od razu poszedłem się dowiedzieć o kredyt w pekao bank hipoteczny. Żadny zmiennych rat interesują mnie stałe i to jak najdłużej. To się nazywa rozsądek

 • fotelik

  Konkurenci Pekao banku hipotecznego wystawiają listy zastawne a tutaj cisza…

 • kryza

  Rozwiązanie na miarę XXI wieku, szkoda tylko, że poza zasięgiem młodych. Może banki i w tym pekao bank hipoteczny zaczną wspierać również tych mniej zamożnych

 • qet

  Ciekawe… Kredyty o stałej stopie w PL to ciągle wielka niewiadoma. Jesteśmy mniej nimi zainteresowani, jak np. Skandynawowie. Kto na tym zyska? Czy stopy się utrzymają? trudna sprawa, ale rozwiązanie wydaje się przyszłościowe

 • Zdzisław Komin

  Każdy etap budowy, każda transza jest dokładnie sprawdzana przez pekao. jakbym wiedział, jak będę rozliczany dwa razy bym się zastanowił

  • mobi

   na tym polegają tego rodzaju kredyty i nie ma co się dziwić. niestety jakaś drobna przeszkoda i można pożegnać się z transzą :( dlatego czasami lepiej trochę dopłacić i wziąć normalny kredyt hipoteczny.

 • Firmino

  Niektórym komentującym się dziwię, hipoteka to nie kredyt na 10 tys, że wszystko jest ułatwione. ludzie się chyba przyzwyczajają do tego, ze oferta wygląda jak u jakiegoś vivusa czy innych firm pożyczkowych. wśród banków hipotecznych, a już zwłaszcza porównując do mbanku hipotecznego, wszystko wygląda o niebo lepiej. Jedynie zgoda co do wysokiego pułapu zdolności kredytowej. 5 lat temu na pewno bym tam niczego nie dostał.

 • jim

  Dowiedziałem się ,że muszę posiadać konta, przy braniu kredytu hipotecznego w tym banku. Gdy dostałem umowę do ręki okazało sie,że musze posiadać eurokonto ze stałymi wpływami z tytułu całości wynagrodzenia na podstawie umowy o pracę. Jeśli ta kwota nie wpłynie, to marża bedzie podwyższona o 1,5 pp chyba zrezygnuje

 • opi

  szkoda, że nie zdecydowałam się w grudniu kiedy mieli takie dobre warunki. teraz nie ma o czym mówić, jak dla mnie ten bank jest za drogi.

Facebook