1. Hipoteki.net
 2. >
 3. Bank i bank hipoteczny – w jakim banku kredyt hipoteczny?
 4. >
 5. PKO BP kredyt hipoteczny – informacje, opinie, kontakt

PKO BP kredyt hipoteczny – informacje, opinie, kontakt

PKO BP kredyt hipoteczny – informacje, opinie, kontakt
Ocena: 3.5 (ilość ocen: 106)

Kredyt hipoteczny PKO BP to pewne rozwiązanie dla osób marzących o własnym domu czy mieszkaniu poparte prestiżowym wyróżnieniem w 7. rankingu Złoty Bankier. Kredyt Własny Kąt Hipoteczny triumfował w nim już po raz piąty. Jednak PKO BP pamięta też o ludziach młodych, którym dedykuje ofertę z dopłatą MdM.

Kredyt hipoteczny w PKO Bank Polski

Wybierając kredyt hipoteczny, należy pamiętać o pięciu najważniejszych warunkach, który powinien on spełnić. Niska rata, mały koszt, niska marża, niewielka naliczana przez bank prowizja oraz korzystne warunki ubezpieczenia. Te wszystkie warunki spełnia kredyt hipoteczny PKO BP. Potwierdzają to opracowania różnych specjalistycznych stron, w których kredyt PKO BP znajduje się na najwyższych stopniach podium wśród polskich banków.

rodzina w swmoim mieszkaniu (1)Własny Kąt Hipoteczny to przede wszystkim atrakcyjne, negocjowane indywidualnie warunki cenowe, finansowanie aż do 90 % wartości nieruchomości. PKO BP dla swoich klientów ustala długi okres kredytowania – aż do 35 lat. Co więcej, raz w roku umożliwia tzw. wakacje kredytowe, umożliwiające zawieszenie spłaty jednej raty. Innym rozwiązaniem ułatwiającym spłatę kredytu hipotecznego w PKO BP jest karencja w spłacie kapitału w okresie realizacji inwestycji nawet do 36 miesięcy. Spełniając zasadę wzajemnego zaufania, Bank nie wymaga dostarczenia odpisu z księgi wieczystej. Jedynym warunkiem jest fakt występowania nieruchomości w Centralnej Bazie Danych Ksiąg Wieczystych. Dodatkowo 25 % kredytu można przeznaczyć na dowolnie wybrany przez siebie cel.

Oferty kredytów hipotecznych w PKO Banku Polskim

Własny Kąt Kredyt Hipoteczny | PKO Bank Polski

wartość
nieruchomości

250,000.00 zł
kwota
kredytu

200,000.00 zł
wkład
własny

50,000.00 zł
okres
kredytowania

15 lat
całkowity
koszt

270,231.19 zł
Twoja rata kredytu
hipotecznego wyniesie:

1,462.40 zł
Cel: kredyt hipoteczny / kredyt mieszkaniowy | Raty: równe
Oprocentowanie: 3.83% | Marża banku: 2.10% | Prowizja banku: 3.50%, 7,000.00 zł | RRSO: 4.32%
Zapytaj doradcę Symulacja kredytu
Minimalny okres kredytowania: 1 rok
Maksymalny okres kredytowania: 35 lat
Minimalna wysokość kredytu: 80,000.00 złotych
Maksymalna wysokość kredytu: 90.00% wartości nieruchomości
WIBOR: 3M
Ubezpieczenie pomostowe: 0.90%
Wydanie promesy: 300 złotych
Ubezpieczenie niskiego wkładu: brak danych
Opłata od szybszej spłaty/nadpłaty kredytu: 2% w ciągu 3 lat
Opis kredytu:
Własny Kąt Hipoteczny to przede wszystkim atrakcyjne, negocjowane indywidualnie warunki cenowe, finansowanie aż do 90 % wartości nieruchomości. Kredyt można wziąć nawet na 35 lat na 90% wartości nieruchomości.

Własny Kąt Mieszkanie dla Młodych | PKO Bank Polski

wartość
nieruchomości

250,000.00 zł
kwota
kredytu

200,000.00 zł
wkład
własny

50,000.00 zł
okres
kredytowania

15 lat
całkowity
koszt

270,231.19 zł
Twoja rata kredytu
hipotecznego wyniesie:

1,462.40 zł
Cel: MdM | Raty: równe
Oprocentowanie: 3.83% | Marża banku: 2.10% | Prowizja banku: 3.50%, 7,000.00 zł | RRSO: 4.32%
Zapytaj doradcę Symulacja kredytu
Minimalny okres kredytowania: 15 lat
Maksymalny okres kredytowania: 35 lat
Minimalna wysokość kredytu: 80,000.00 złotych
Maksymalna wysokość kredytu: 90.00% wartości nieruchomości
WIBOR: 3M
Ubezpieczenie pomostowe: 0.90%
Wydanie promesy: 300 złotych
Ubezpieczenie niskiego wkładu: brak danych
Opłata od szybszej spłaty/nadpłaty kredytu: 2% w ciągu 3 lat
Opis kredytu:
Własny Kąt Hipoteczny to przede wszystkim atrakcyjne, negocjowane indywidualnie warunki cenowe, finansowanie aż do 90 % wartości nieruchomości. Kredyt można wziąć nawet na 35 lat na 90% wartości nieruchomości.

Powyższe oferty stanowią przykładową kalkulację. Jeśli chcesz sprawdzić, jak oferta PKO BP prezentuje się na tle innych banków skorzystaj z naszego rankingu kredytów hipotecznych lub porównywarki.

Koszty kredytu hipotecznego w PKO Banku Polskim

Poczynając od kosztów udzielenia kredytu hipotecznego w PKO Bank Polski, musimy się liczyć z koniecznością uiszczenia prowizji. Jej wysokość waha się od 0 do 3,5% kwoty kredytu. Za wydanie promesy zapłacimy 300 złotych.

Marża kredytu hipotecznego w PKO Banku Polskim ustala jest indywidualnie na podstawie parametrów danego kredytu. Wysokość marży zależy od wartości kredytowanej nieruchomości, wysokości wkładu własnego, zdolności kredytowej kredytobiorcy oraz dodatkowych produktów, z jakich zamierza skorzystać. Stopą bazową, według której obliczane jest oprocentowanie, jest WIBOR 3M.

W przypadku wcześniej spłaty kredytu hipotecznego dla umów zawartych do 21 lipca 2017 roku musimy się liczyć z koniecznością zapłacenia 2% od kwoty pozostałej do spłacenia. Umowy zawarte po tym okresie zwolnione są z opłaty. W przypadku nadpłaty będzie to 1,5%. Ponadto do czasu dostarczenia do banku odpisu z księgi wieczystej z prawomocnym wpisem oprocentowanie kredytu hipotecznego PKO BP jest powiększone o 0,90%.

Mieszkanie dla Młodych w PKO Bank Polski

Kredyt Hipoteczny Mieszkanie dla Młodych

PKO Bank Polski będąc instytucją przyjazną dla osób wchodzących w dorosłe życie, posiada w swojej ofercie Kredyt Hipoteczny Mieszkanie dla Młodych. Jest on przeznaczony dla osób do 35. roku życia, zarówno będących małżonkami, jak i singlami lub osobami samotnie wychowującymi dzieci, które nabywają swoje pierwsze mieszkanie lub dom. Zapisy ustawy Mieszkanie dla Młodych znoszą ograniczenia wiekowe i te dotyczące zakupu pierwszego mieszkania przez osoby wychowujące co najmniej 3 dzieci.

Kredyt hipoteczny PKO BP w ramach programu MDM można przeznaczyć na:

 • kupno mieszkania o powierzchni użytkowej do 75 m2 (dla nabywców wychowujących co najmniej troje dzieci w dniu złożenia wniosku o kredyt metraż ten wynosi do 85 m2);
 • kupno domu jednorodzinnego o powierzchni użytkowej do 100 m2 (dla nabywców wychowujących co najmniej troje dzieci w dniu złożenia wniosku o kredyt metraż wynosi do 110 m2).

Dofinansowanie wkładu własnego wynosi:

 • 10% dla małżeństw bezdzietnych i singli;
 • 15% dla nabywców wychowujących jedno dziecko;
 • 20% dla nabywców wychowujących dwoje dzieci;
 • 30% – w przypadku wychowywania trojga lub więcej dzieci wartości wynikającej z iloczynu powierzchni użytkowej mieszkania (nie więcej jednak niż 50 m2, w przypadku rodzin z przynajmniej trojgiem dzieci – nie więcej niż 65 m2 ) i średniego wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1 m2 powierzchni użytkowej właściwego dla lokalizacji mieszkania (zgodnie z art. 2 pkt 14 Ustawy).

Jeśli w ciągu 5 lat od nabycia nieruchomości urodzi Ci się lub przysposobisz trzecie lub kolejne dziecko, możesz również otrzymać dodatkowo 5 % na spłatę części kredytu.

Podstawą naliczenia dofinansowania jest iloczyn powierzchni użytkowej mieszkania lub domu nie większej niż 50 m² (w przypadku osób wychowujących przynajmniej 3 dzieci jest to 65m2) oraz średniego wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1 m² powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych obowiązującego w gminie, na terenie której znajduje się mieszkanie lub dom, w dniu złożenia wniosku o dofinansowanie.

Wsparcie finansowe obowiązuje osoby biorące kredyt w złotówkach na minimum 15 lat, w wysokości co najmniej 50% ceny zakupu mieszkania lub domu.

Koszty kredytu hipotecznego w PKO BP – przykładowe wyliczenie

Marża i prowizja kredytu hipotecznego PKO BP

pko-bp-logoJeśli zaciągniemy kredyt hipoteczny PKO BP w wysokości 200 tysięcy zł i 30 latach okresu spłaty, to generuje on koszt spłaty na poziomie 307 999,17 zł w przypadku rat malejących. Pierwsza rata spłaty wynosiłaby wtedy 1153,89 zł przy rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania w wysokości 3,29%. Ostatnia zaś 557,22 zł. W przypadku rat stałych rata miesięczna wynosiłaby 908,17 zł, co generowałoby łączny koszt kredytu w wysokości 326 940,20 zł.

Oprocentowanie dla takiego kredytu wynosi 3,59 %, przy marży w wysokości 1,89%. Prowizja bankowa wynosi 3,5% (może zostać obniżona do 0% zależnie od dodanych produktów dodatkowych).

Historia PKO Bank Polski

Historia PKO Bank Polski

Historia Powszechnej Kasy Oszczędności Banku Polskiego sięga 1919 r. i dekretu samego Józefa Piłsudskiego dającego początek PKO BP. Już wtedy PKO BP dbał o polski kapitał, dążąc do wprowadzenia do obiegu w miejsce ówczesnej marki niemieckiej polskiego złotego. Dzieje Banku wyznaczało nieustanne powiększanie oferty. Będąc od 2000 r. jednoosobową spółką Skarbu Państwa, w 2004 r. Bank zadebiutował na Giełdzie Papierów Wartościowych. Radzi sobie tam na tyle dobrze, że jest w 2016 r. spółką krajową z największą wartością akcji w wolnym obrocie.

Działalność banku PKO BP

Działalność banku PKO BP

W skład Grupy Kapitałowej PKO BP wchodzi 14 spółek bezpośrednio zależnych od PKO Banku Polskiego, w tym także z siedzibami w Szwecji i na Ukrainie. To także 35 spółek zależnych. Największy bank uniwersalny w Polsce, jakim jest PKO BP, świadczy usługi w segmencie detalicznym, korporacyjnym i inwestycyjnym, dokładając wszelkich starań o jakość usług świadczonych tak klientom indywidualnym, jak podmiotom gospodarczym.

Klienci Banku korzystają z rachunków oszczędnościowych i bieżących, lokat terminowych, usługi private banking. Oferta PKO BP zawiera także różnego rodzaju produkty inwestycyjne. W jej skład wchodzą karty debetowe i kredytowe, z których użytkownicy korzystają w sposób bezpieczny i według przejrzystych zasad. Pożyczki w formie Mini Ratek pozwalają klientom na realizację ich codziennych celów. Bardzo istotnym segmentem działalności Banku są kredyty konsumpcyjne i hipoteczne, bardzo dobrze oceniane przez klientów oraz ekspertów zajmujących się sektorem finansowym.

Kontakt z PKO BP

phone PKO Bank Polski: 800 302 302

phone Serwis telefoniczny iPKO: 800 302 302

phone Infolinia dla Klientów Małych i Średnich Przedsiębiorstw: (+48) 81 535 66 60

Opinie o kredycie hipotecznym w PKO Bank Polski

 • camawruk

  PKO BP – moja opinia o kredycie hipotecznym w PKO BP: TRA GE DJA> LUDZIE uciekajcie, wszedzie tylko nie tu.

 • Jędrzej z Bieszczad

  najlepsza i najtańsza oferta w Polsce – warto zaufać znanej polskiej marce. Kredyt hipoteczny w PKO jest przede wszystkim bezpieczny – moja żona pracuje tam od 15 lat jako kierownik dość dużego oddziału. Mogę Was anonimowo zapewnić, że jak już udzielają kredytu to osobom ze zdolnością. Inne banki były oskarżane, mają na sumieniu frankowców, a PKO wychodzi z takich akcji obronną ręką. Warto posłuchać głosu rozsądku i wybrać tradycyjne, silne, polskie marki.

  • Anonimowy

   jaki to niby duży oddział pko jest w bieszczadach?

 • ignaś

  Bank który oprócz zysku ma również misję. Warto od niego zacząć, bo to wiodąca instytucja w kraju. Nie szukać po omacku. Jeżeli ktoś przebije ich ofertę, to będzie wręcz święto. Ale wracając do tematu, podejście do klienta na plus, konto internetowe na plus i przejrzystość oferty na plus.

  • śmieszek

   a jaka maja oni misje poza wysokimi zarobkami????!!!!

 • franc

  Ja byłem tym szczęściarzem, który zdecydował się na kredyt hipoteczny w pko w PLN kiedy frankowe biły największe rekordy. To mi polecił doradca, dałem się przekonać argumentom. 15 lat spokojnego spłacania, kiedy spora cześć moich znajomych osiwiała przez kredyty franowe

 • kulka

  oooo tak! tylko PKO. chodziłem jak głupi, wszędzie za mało, nie tak, więcej czasu… kompetentna osoba na właściwym stanowisku wszystko przedłożyła mi jak przeba, jak kredyt hipoteczny, to tylko z PKO!

 • lepik

  Najlepiej od razu przenieść całe swoje finanse do tego banku? Czy widzicie obecnie lepszego gwarana? PKO to świetny kredyt hipoteczny i pewne jutro dla naszych pieniędzy.

 • Damian

  Własny Kąt w PKO, czy się opłaca na 40% wartości mieszkania? Ktoś ma doświadczenie? Resztę mamy zaoszczędzoną…

 • Władyka

  O jakości świadczą szczegóły. Ja bardzo sobie chwalę kontakt z pko bp. Infolinia jest fenomenalna. Dzwoniłem dwa razy i dwie rozmowy utwierdziły mnie w przekonaniu, że dobrze wybrałem. To się dla mnie bardzo liczy. Pan i Pani mieli do mnie sporo cierpliwości, przy tym byli bardzo mili i rozumieli mnie w lot. Polecam! Wybierając kredyt w pko czy gdziekolwiek indziej mamy miliony pytań.

  • śmieszek

   powodzenia, jak wybierasz kredyt po jakości obsługi na infolinii, dawno mnie nikt tak nie rozbawił hahaahahahahahahahaahahahahahahaha

 • Paweł

  Ja mam pytanie, czy warto przenosić kredyt z PKO do innego banku? Mam spłacone 1/3 kredytu, chciałem negocjować lepsze warunki i szybszą spłatę. Bank mi wszystko utrudnia, na każdą decyzję czekam dużo dłużej niż standardowy miesiąc, znajomy mi powiedział, że taką mają procedurę, że klientów nie mogą wypuścić z łap. Myślę więc o konsolidacji w innym banku albo refinansowaniu, ale nie wiem, jak to ugryźć, ktoś ma doświadczenie?

 • orgi

  Witam. Szukam kredytu na sfinansowanie mieszkania stan deweloperski. Czy PKO to dobre miejsce na udanie się tam po propozycje?

 • no pko

  ten bank jest tragiczny. Pracownicy nie wiedzą, jakie mają produkty – chodzi mi o kredyty hipoteczne, bo kartę kredytową każdy głupi umie sprzedać. Celowo wydłużają procedurę, domagają się jakiś papierków. M-a-s-a-k-r-a! Uciekajcie, szkoda czasu, niech poprawią obsługę klientów.

 • Adaś Bratny

  Witam, mam takie pytanie; dostałem ofertę kredytu hipotecznego od PKO i mam dwa wyliczenia. Dla rat równych i dla rat malejących. Dla tych drugich całkowita kwota kredytu jest o 50 tysięcy niższa. Jak mam to rozumieć? Czym te raty się różnią? Pan w banku powiedział tylko, że równe są częściej wybierane, a przy malejących dostanę niższy o 5 tysięcy kredyt. Ale czemu różnica jest tak duża? Pomózcie humaniście ;)

 • śmieszek

  czytam te komentrze i widzę, że głupota w narodzie nie ginie. wierzcie sobie, że pko to polski bank,że interes narodu, że dobre to polskie i płaćcie jak za zboże, skoro jesteście tacy tempi hahahahaa wcale mi was nie żal

  • gomez01

   to kto przedstawił lepsza ofertę w śmieszkowym przypadku? czy to na zasadzie nie znam się, ale się wypowiem?

 • kajetan ostr

  jak sobie policzysz i masz w pko najlepszą ofertę to ją weźmiesz a nikt nie będzie się pewnie kierował sentymentami. Jest przede wszystkim największy, a to juz zobowiązuje. btw chyba tylko oni nie podnieśli marży przy podatku bankowym.

  • mirek

   oj zdziwił byś się czym ludzie potrafią sie kierować przy wyborze kredytu. niektórzy nawet z lenistwa nie pójdą gdzie indziej bo pko znaja i koniec i nikt im nie przetłumaczy rze mozna taniej

 • Klara Wells

  z nimi można negocjować, spróbujcie. Musiałam bratu podżyrować i przez to, że indywidualnie podeszli do sprawy uzyskali świetne warunki. To dla mnie też nie najgorsza informacja, w końcu mniejsza rata, to większa szansa na to, że go spłacą :)

  • krecik

   Rzeczywiście da się wynegocjować lepsze warunki niż te proponowane na początku. Też jestem zadowolony. U mnie podżyrował brat i w sumie dostałem dobrą ofertę.

   • ozel

    negocjacje z żyrantem?? no rzeczywiście super okazja. każdy bank w takiej sprawie pujdzie na reke klientowi w końcu ma więcej łosi z kturych może ściągać!!!

 • zaorać pko

  jasne, negocjować… ten bank został mentalnie w prl-u. zamiast kredytów udzielać to powinni lody robić i sprzedawać. pracownicy są nawet mili i kompetentni, ale bank jest źle zarządzany. przelewy – raz dziennie, prowizje naliczane nawet za oddychanie po wejściu do placówki – powinni jakieś opłaty klimatyczne pobierać, bo wiecznie im mało. albo opłatę za obłsugę, bo przecież klienci przychodzą tylko czas zajmować pracownikom. kolejki zawsze są, bez względu na godzinę, za mało pracowników, a w moim mieście jeszcze zlikwidowali dwa stanowiska. jak oni coś chcą – przysyłają pismo i uznają, że sprawa załatwiona. jak ja coś chcę – dobicie się do procesu reklamacyjnego jest koszmarne, byłem w dwóch placówkach, by ktoś mnie wreszcie potraktował poważnie. mam też pożyczkę na firmę w innym banku i konto osobiste w jeszcze kolejnym – poziom obsługi zupełnie inny, ale może się uwolnię od pko, bo planuję refinansowanie kredytu.

 • wisia

  jedyną zaletą pko jest to że jak cie odrzucą w innym banku to pko ci pewnie da stąd taka ich popularnosc

  • parówa

   a mi właśnie pko nie dało i co na to powiesz. w aliorze dostałam a pko stwierdziło, że nie mam zdolności. dlatego wszystko zależy od indywidualnej sytuacji. nie można tak ogólnie.

 • Wiolka

  nie polecam, nie wypłacają transz kredytu w terminie

  • opal

   a mi właśnie wszystko w terminie wypłacili, jak do tej pory jest ok. gorzej jest z załatwianiem spraw w oddziale. wieczne kolejki i pracownicy, którzy nic nie wiedzom.

 • chudy

  pko to największy bank w Polsce. ludzie dlatego do niego ciągną, bo nie boją się, że zostaną oszukani. jednak czasami mam wrażenie, że nikt nie zwraca uwagi na to na jakich zabójczych warunkach oferowane są kredyty hipoteczne. teraz, gdy rozglądam się za ofertą dla siebie to aż szczęka mi opadła, jak pani w banku przedstawiła ofertę dla mnie. jestem osobą młodą, która dobrze zarabia, nigdy nie miałem problemów z terminową spłatą zobowiązań. nie podpisuję umów tylko na słowo doradcy i dokładnie wszystko czytam. znalazłem tam tyle haczyków, co do prowizji, opłat dodatkowych czy ubezpieczenia, że grzecznie podziękowałem i wyszedłem. ciekawe ile osób dało nabrać się na te ich sztuczki?! patrząc na ich obroty, to myślę że sporo, a szkoda wystarczy przecież dobrze poszukać…

 • oluśka

  jestem w tym banku od wielu lat. może ich oferta nie powala z nóg, ale nie są też najgorsi. przyzwyczaiłam się, poza tym placówki mają chyba wszędzie a dla mnie to ważne. spłacam u nich hipotekę i wiem, że mogłam wybrać lepiej. ale cóż przynajmniej z wiarygodnością nie miałam problemów. warunki kredytu względne, da się trafić lepiej. ode mnie mają 4 gwiazdki. lubię ich za profesjonalizm obsługi.

 • januszek

  pko ma jakieś wymogi dla klientuw z dochodami milioneruw. nieźle zarabiam a powiedzieli e nie mam zdolności kredytowej!! jak nie mam eurobank od razu mi przyznał taką kwote jaka chciałem.

  • fanky

   tylko drogi Januszku, porównaj jaką ofertę dostałeś w jednym banku, a jaką w drugim? widzisz różnicę? w eurobanku po prostu zdzierają i tyle. dajom tam każdemu kredyt kto tylko do nich przyjdzie.

 • xpl

  w pko mam konto odkat zaczełam pracować. wszystko było ok, dopuki nie chcialam u nich kredytu hipotecznego. wtedy zaczeły sie schody. okazało się że jestem dla nich mało wiarygodna a moje zarobki im nie odpowiadajom. jak miałam konto, to nikt nie narzekał tylko z moich pieniendzy dawali innym pożyczki a teraz to jest źle. nie opłaca się być wiernym klientem.

  • JANOSIK

   BO TAK DZIAŁA SYSTEM BANKOWOŚCI. ZALEŻY KTO OD KOGO COŚ CHCE, HOCIAŻ TO BANK MA ZAWSZE RACJE!!

 • Gradi

  Nie rozumiem narzekań na wymaganie wysokiej zdolności, takie mamy przepisy, podatek bankowy też zwiększył marże, więc muszą mieć wiarygodnych klientów. marża z prowizją na dość zrównoważonym poziomie, jednak wysoka jakość obsługi. wady na pewno też jakieś są, ale jak wszędzie. no i na duży plus unowocześnienie w ostatnich latach strony i ich apka.

  • nosferatu

   wolę przemęczyć się trochę z obsługą niż wydać za nią 40 tys więcej w ramach opłat za kredyt.

  • Honorata

   tylko ta nowoczesność strony polega na tym, że nic tam znaleźć niemożna. dla mnie to unowocześnienie na gorszze.

  • marik

   wolne żarty…. oni nie dadzą kredytu nawet szejkowi arabskiemu, po tym co mi zaproponowali.

Facebook