1. Hipoteki.net
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Promocje na kredyt hipoteczny

Promocje na kredyt hipoteczny

Promocje na kredyt hipoteczny
Ocena: 5 (ilość ocen: 1)

lupa i monety
Promocje na kredyt hipoteczny
Ocena: 5 (ilość ocen: 1)

Na koniec roku branża finansowa zawsze odnotowuje ożywienie. W ostatnich latach wiązało się z corocznym podnoszeniem wkładu własnego o 5%. Jeszcze kilka lat temu można było uzyskać kredyt finansujący 100% inwestycji, teraz KNF z uporem zmienia zasady. Co przyniesie nam końcówka roku?

Walka o najtańszy kredyt hipoteczny

Konsekwentne realizowanie celów jest typowe dla każdego biznesu. Plany i rozliczenia nie ominęły również branży finansowej. Każdy bank wyznacza sobie poziom sprzedaży, do którego dąży. Gdy podczas roku zainteresowanie okazało się mniejsze, to końcówka jest ostatnim momentem, by zwiększyć ilość podpisanych umów. Każdej instytucji zależy na jak największej ilości zaciągniętych kredytów hipotecznych. Dlatego możemy spodziewać się rosnącej liczby ciekawych promocji i ofert w całym sektorze.

Banki walczą również o spóźnialskich. Tych którzy kredyt hipoteczny i zakup nieruchomości odkładali przez cały rok, a teraz mobilizowani wzrostem wkładu własnego o 5% postanowili rozejrzeć się w ofertach. Korzystają przeważnie z aplikacji takich jak kalkulator kredytu hipotecznego i tak zdobywają wiedzę o ofertach. Pięć procent wartości kredytu pozwoli na mały remont, czy zakup niezbędnego wyposażenia, stąd presja. Są to też osoby, które nie mogą liczyć na kredyt w ramach programu Mieszkanie dla Młodych i nie muszą zwlekać do stycznia. O warunkach w przystępny sposób opowiada https://mdmprogram.com/informacje/mdm-2017/. Warto zwrócić uwagę na możliwość dofinansowania, tym bardziej, że to ostatnie dwa lata trwania programu.

Najlepsze oferty kredytów hipotecznych

Obecnie kilka banków wprowadziło specjalne oferty, zwalniające z prowizji. Do grupy ostatnio dołączył Millenium Bank, wcześniej podobne możliwości dawali:

Natomiast Deutsche Bank zdecydował się na obniżkę marży. Co ważne, promocje mają tylko ograniczania czasowe, nie trzeba spełniać dodatkowych warunków.

Prawdopodobnie od stycznia wrócą wyższe marże i prowizje. Będą się to wiązać z nowym początkiem i nowymi zadaniami. Z drugiej strony koniunkturę będzie napędzał Program MdM, który wiąże się bezpośrednio z kredytem hipotecznym.

Radosław Rubiński

Radosław Rubiński

Absolwent UAM. Kredyty hipoteczne nie mają dla niego tajemnic. Specjalizuje się w programie rządowym Mieszkanie dla Młodych. Prywatnie zapalony społecznik, uwielbia podróże, Europę Wschodnią, historię, literaturę i długie spacery z Ukochaną.

Więcej postów

»

Facebook