1. Hipoteki.net
 2. >
 3. Bank i bank hipoteczny – w jakim banku kredyt hipoteczny?
 4. >
 5. Raiffeisen Polbank kredyt hipoteczny - oprocentowanie, dokumenty, zdolność kredytowa, opinie

Raiffeisen Polbank kredyt hipoteczny – oprocentowanie, dokumenty, zdolność kredytowa, opinie

Raiffeisen Polbank kredyt hipoteczny – oprocentowanie, dokumenty, zdolność kredytowa, opinie
Ocena: 3 (ilość ocen: 52)

W słynącym z solidności Raiffeisen Polbanku jego klienci znajdują szeroką gamę produktów i usług finansowych. Wśród nich znajduje się także kredyt hipoteczny, który można przeznaczyć na budowę, zakup lub modernizację nieruchomości. Kredyt udzielany jest w złotówkach na maksymalnie 30 lat.

Raiffeisen Polbank oferuje nam także możliwość konsolidacji kredytu hipotecznego oraz pożyczkę hipoteczną na dowolny cel.

Kredyt hipoteczny w Raiffeisen Polbanku

Kredyt hipoteczny Raiffeisen Polbanku przeznaczyć można na zakup domu lub mieszkania, remont, rozbudowę czy adaptację nieruchomości. Daje on też możliwość refinansowania zaliczki poniesionej na poczet finansowania transakcji zakupu nieruchomości. Dzięki kredytowi, udzielanemu w polskich złotych, można sfinansować do 90% wartości nieruchomości. Minimalna kwota kredytu to 50 tys. zł, a maksymalna może wynieść 1,5 mln zł.

W przypadku trudnej sytuacji kredytobiorcy, kiedy np. staje się on w danym momencie bezrobotnym lub miesięczne koszty obsługi kredytu mieszkaniowego przekraczają 60% miesięcznych dochodów osiąganych przez gospodarstwo domowe może on ubiegać się (proces składania wniosku nie wiąże się z żadnymi opłatami) o wsparcie w wysokości maksymalnie 1 500 zł na okres 18 miesięcy. Zwrot wsparcia następuje po 2 latach od uruchomienia ostatniej transzy wsparcia przez okres 8 lat tylko w ratach kapitałowych. Wsparcie finansowe w ramach ustawy pomocowej nie jest oprocentowane.

Ratę kredytu hipotecznego Raiffeisen Polbanku można po 24 miesiącach spłaty dopasować wysokość rat do naszych możliwości: 2 razy w roku zmienić nawet 3-miesięczne raty, obniżając je o połowę lub dwukrotnie zwiększając. Można też raz do roku nie płacić ich w ogóle. Te opcje są możliwe w przypadku kredytu z okresem karencji po 24 miesiącach od zakończenia tego okresu i po 24 miesiącach od momentu realizacji dyspozycji zmiany waluty kredytu.

Oferty kredytu hipotecznego w Raiffeisen Polbanku

Kredyt mieszkaniowy | Raiffeisen Polbank

wartość
nieruchomości

250.000,00 zł
kwota
kredytu

200.000,00 zł
wkład
własny

50.000,00 zł
okres
kredytowania

15 lat
całkowity
koszt

281.795,43 zł
Twoja rata kredytu
hipotecznego wyniesie:

1.543,31 zł
Cel: kredyt hipoteczny / kredyt mieszkaniowy | Raty: równe
Oprocentowanie: 4,63% | Marża banku: 2,90% | Prowizja banku: 2,00%, 4.000,00 zł | RRSO: 4,98%
Zapytaj eksperta Symulacja kredytu
Minimalny okres kredytowania: 3 lata
Maksymalny okres kredytowania: 30 lat
Minimalna wysokość kredytu: 50.000,00 złotych
Maksymalna wysokość kredytu: 90,00% wartości nieruchomości
WIBOR: 3M
Ubezpieczenie pomostowe: 1,50%
Wydanie promesy: 100 złotych
Ubezpieczenie niskiego wkładu: nie dotyczy
Opłata od szybszej spłaty/nadpłaty kredytu: 1,5% do 3 lat
Opis kredytu:
Z Kredytem Hipotecznym w Raiffeisen Polbank masz pełną swobodę. To jedyny taki kredyt, który pozwala regulować wysokość rat. Co roku możesz zmniejszyć 3 raty nawet o połowę lub zwiększyć dwukrotnie, a raz w roku nie płacić wcale. Minimalna kwota kredytu to 50 tys. zł, a maksymalna może wynieść 1,5 mln zł. Jeśli skorzystasz z innych produktów banku, będąc aktywnym klientem, marża kredytu może zacząć się od poziomu 1,89%. Prowizja 0% dostępna pod warunkiem skorzystania z ubezpieczenia na życie lub od utraty stałego źródła dochodów, oferowanych za pośrednictwem banku.

Kredyt mieszkaniowy MdM | Raiffeisen Polbank

wartość
nieruchomości

250.000,00 zł
kwota
kredytu

200.000,00 zł
wkład
własny

50.000,00 zł
okres
kredytowania

15 lat
całkowity
koszt

279.648,10 zł
Twoja rata kredytu
hipotecznego wyniesie:

1.553,60 zł
Cel: MdM | Raty: równe
Oprocentowanie: 4,73% | Marża banku: 3,00% | Prowizja banku: 0,00%, 0,00 zł | RRSO: 4,86%
Zapytaj eksperta Symulacja kredytu
Minimalny okres kredytowania: 15 lat
Maksymalny okres kredytowania: 30 lat
Minimalna wysokość kredytu: 50.000,00 złotych
Maksymalna wysokość kredytu: 90,00% wartości nieruchomości
WIBOR: 3M
Ubezpieczenie pomostowe: 1,50%
Wydanie promesy: 100 złotych
Ubezpieczenie niskiego wkładu: nie dotyczy
Opłata od szybszej spłaty/nadpłaty kredytu: 1,5% do 3 lat
Opis kredytu:
W Raiffeisen Polbank masz szansę na skorzystanie z programu MdM. Minimalna kwota kredytu to 50% wartości kredytowanej nieruchomości, a maksymalna może wynieść 1,5 mln zł. Kredyt można wziąć na okres od 15 do 30 lat. Z programu MdM skorzystało już wiele osób, jeżeli spełniasz warunki ustawy, skorzystaj i Ty z kredytem mieszkaniowym w Raiffeisen Polbank!

Jeśli chcesz sprawdzić, jak Raiffeisen Polbank wypada na tle produktów innych banków, zobacz nasz ranking kredytów hipotecznych.

Koszty kredytu hipotecznego

Kredyt hipoteczny w Raiffeisen Polbank ma maksymalny okres kredytowania do 30 lat. W przypadku podstawowych opłat, z jakimi należy się liczyć, najważniejszą jest marża. Klienci Raiffeisen Polbank mogą liczyć na jej wysokość od 1,89 do 3,35%. Może jednak ona być podwyższona 0,15% do 2,45% z tytułu ryzyka banku wynikającego np. z braku polisy na życie, zabezpieczenia na nieruchomości należącej do osoby trzeciej, połączenia celu mieszkaniowego z konsolidacją innych zobowiązań.

Z zerowej prowizji możemy skorzystać, decydując się na zakup za pośrednictwem Banku ubezpieczenia na życie lub od utraty stałego źródła dochodów. W innym przypadku koszt opłaty za udzielenie kredytu hipotecznego wyniesie do 3,5%.

Do czasu ustanowienia hipoteki marża kredytu jest podwyższona o 1,5 punktu procentowego. Przedterminowa częściowa lub całkowita spłata kredytu generuje koszt wysokości 1,5% od kwoty wcześniejszej spłaty (min. 500 zł) w pierwszych 3 latach od momentu uruchomienia transz kredytu. Po tym czasie Bank nie pobiera opłat za wcześniejszą spłatę kredytu. Opłata za wystawienie promesy kredytowej wynosi 100 złotych.

Dokumenty do kredytu hipotecznego w Raiffeisen Polbanku

Listę dokumentów, niezbędnych do kredytu hipotecznego znajdziesz tutaj. Zależy od indywidualnej sytuacji i wiąże się z rodzajem kupowanej lub budowanej nieruchomości oraz naszego życia prywatnego i zawodowego. Jednak każdy w banku przedstawić musi: wniosek kredytowy, dokument tożsamości, druki związane z zatrudnieniem.

Koszt kredytu hipotecznego Raiffeisen Polbanku – przykładowe wyliczenie

Koszt kredytu hipotecznego Raiffeisen Polbanku

raiffeisen-polbankŁączny koszt kredytu hipotecznego zaciągniętego w równych ratach na wysokość 200 tys. zł na okres 30 lat wyniósłby 379 759,06 zł (przy odsetkach na poziomie 179 759,06 zł). Jedna rata takiego kredytu przy rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania wysokości 4,80% stanowiłaby kwotę 1 049,33 zł. Biorąc raty malejące, kredytobiorca musi liczyć się z łącznym kosztem obsługi kredytu wartości 344 421,92 zł (odsetki – 144 421,92 zł). Pierwsza rata kredytu wyniosłaby 1 344,60 zł, a ostatnia spowodowałaby koszt 557,75 zł.

Kredyt hipoteczny Raiffeisen Polbanku w takim wariancie jak powyżej oprocentowany byłby na poziomie 4,70%. Marża to 2,97%. Prowizja byłaby darmowa, kiedy przystąpilibyśmy do ubezpieczenia na życie lub od utraty stałego źródła dochodów (wynosiłaby do 3,50%, gdybyśmy takiego ubezpieczenia nie wzięli).

Historia Raiffeisen Polbanku

Historia Raiffeisen Polbanku

budynek-bankuDzieje Raiffeisen Polbanku związane są z wejściem na polski rynek finansowy Raiffeisen Banku w 1991 r. Sam Raiffeisen Bank istnieje już od 1927 r., kiedy powstał pierwszy oddział instytucji w Wiedniu. Na początku swojej działalności w Polsce Bank skupiał się na wsparciu rozwoju przedsiębiorstw i na obsłudze zamożnych klientów indywidualnych. Z biegiem lat jego strategia wyewoluowała na tyle, że obecnie oferta produktowa Raiffeisen Polbanku jest kierowana do wszystkich grup klientów, zwłaszcza do tzw. klasy średniej. Początek obsługi datuje się bowiem na rok 2000. Wtedy też Raiffeisen Bank staje się liderem w sektorze MSP. Jednocześnie coraz częściej trafiał on ze swoją ofertą do odbiorców indywidualnych, którym ułatwiał dostęp do swoich usług poprzez systemy R-Mobile i R-Online, w tym także dla małego i dużego biznesu. W 2010 r. Bank rozszerzył swoją ofertę o usługi bankowości prywatnej. To poprzedziło przejęcie udziałów Polbanku EFG przez austriacką Grupę Raiffeisen Banku, co z kolei zaowocowało fuzją Raiffeisen Banku z Polbankiem EFG. Tak powstała w 2013 r. nowa marka na polskim rynku finansowym Raiffeisen Polbank.

Działalność Raiffeisen Polbanku

Działalność Raiffeisen Polbanku


Grupa kapitałowa Raiffeisen Bank Polska skupia Raiffeisen Investment Polska, Raiffeisen Solutions – spółkę prowadząca internetowy RKantor.com oraz Raiffeisen TFI. Działają one w wielu segmentach polskiego rynku finansowego: faktoringu, leasingu, obsłudze inwestycji, wymianie walutowej, instrumentów finansowania handlu czy płatności mobilnych. Ciągle rozwijając przy tym elektroniczną bankowość kierowaną do wszystkich grup klientów, także tych korporacyjnych. Z kolei usługi Private Bankingu działają w ramach Grupy pod nazwą Friedrich Wilhelm Raiffeisen. W obszarze bankowości inwestycyjnej i korporacyjnej Raiffeisen Bank jest liderem wśród grup bankowych działających w Europie Środkowej i Wschodniej.

Produkty Raiffeisen Polbank

Produkty Raiffeisen Polbank

Na kontach Raiffeisen Polbanku już sumy od 1 zł są oprocentowane na koncie lokacyjnym. Klient banku wykonujący operacje w walutach obcych korzysta z kolei z konta walutowego, prowadzonego w EUR, USD, GBP oraz CHF.

Dzięki Lokacie Wideo za darmo można kontaktować się poprzez wideo połączenie z osobistym ekspertem. To także E-Lokata dająca dostęp do bankowości elektronicznej R-Online.

W ofercie kredytowej banku pojawia się rozwiązanie, które można przeznaczyć na dowolny cel, z prowizją do 2,99% i oprocentowaniem 0% dla kwot do 4 000 zł. Uzupełnia ją np. pożyczka do 5 tys. zł udzielana w 15 minut na dowód osobisty.

Kontakt z Raiffeisen Polbank

telefon Infolinia dla klientów: 801 180 801 lub 22 549 99 99

Opinie o kredycie hipotecznym w Raiffeisen Polbank

 • ZbyszekZ

  Dobry bank, mam kredyt, zaciągnąłem 3 lata temy.

 • wojtas

  zawsze miałem wrażenie, że Raiffeisen jest gdzieś z boku. nie był jakoś nachalnie promowany w mediach, a mimo to od lat na fali. Ciekawiła mnie oferta kredytów hipotecznych w raiffeisen, sprawdziłem sam, umowę przeczytałem sto chyba razy i rzeczywiście wyjdę na nim lepiej niż u konkurencji.

 • oreo

  Chcą wejść na giełdę. Mówiło się kiedyś, że trafi do aliora. Ciekawe… Oby nie zmienili warunko mojego kredytu hipotecznego. Warunki kredytu kiedyś mieli najlepsze, ale, też stawiali swoje wymogi.

 • zrażony

  mam tam kredyt od 9 lat. Powiem, że jest porażka. Po 5 latach od podpisania umowy okazało się, że chcą nowy komplet dokumentów, bo stary zaginął… Potem się okazało, że teczka w złym dziale leżała. Nie wiem, jak można im zaufać.

  • chudy

   mój kuzyn miał podobnie. wszedłem tutaj bo chciałem sprawdzić czy ktoś jeszcze miał z nimi takie przeboje. przecież to jest śmiech na sali w dzisiejszym świecie. ale niestety ani po dobroci ani złością nie dało się niczego w jego przypadku załatwić..

 • zrozpaczona

  szukam pomocy – mialam mieszkanie kupione z chłopakiem na spółkę, on w nim został, ja się wyprowadziłam. przestał płacić raty, bank mnie ściga. ja nawet w tym mieszkaniu nie mieszkam, a weszli mi na konto. czy mają prawo?

  • Jeśli obydwoje mają Państwo umowę o kredyt hipoteczny to oboje Państwo muszą solidarnie go spłacać.

 • Natalia

  mam tam kredyt hipoteczny od niedawna i moja opinia o raiffeisen jest bardzo negatywna. Poziom obsługi jest bardzo marny, a pracownicy niekompetentni. Nie boję się powiedzieć, że to najgorszy bank w Polsce. Z ich powodu nie wypłacano mi pierwszej transzy kredytu, bo w poleceniu przelewu brakowało myślnika – o niczym nie zostałam poinformowana, dopiero deweloper mnie zawiadomił. Z drugą transzą są podobne problemy, przelew od dwóch tygodni nie poszedł, nie wiem czemu, choć harmonogram tak każe. Przez to prawdopodobnie zapłacę odsetki deweloperowi za zwłokę, a jeśli bank się nie pośpieszy – mogę zostać bez mieszkania… Cała ta sprawa kosztuje mnie naprawdę dużo stresu. Gdybym wiedziała, że tak beztrosko tam traktują klientów – wybrałabym inny bank!

 • kiss

  najbardziej złodziejski bank!!! ich ukryte opłaty to jakaś kpina z klienta. wszystko pięknie wygląda ale to tylko ładna otoczka. jak człowiek dobrze umowy nie przeczyta to pewnie ją podpisze. morzna nieźle się naciąć. smutne fakty.

  • lol

   wszedłem tutaj się rozejrzeć i powiem rze jestem przerażony. wszystkie banki kradną, oszukują itd. to ciekawe co byście pisali o parabankach. te to dopiero żerują na ludziach.

 • Sonita

  Rozważałam i już byłam bardzo blisko zdecydowania się na ten bank, tutaj opinie i oceny raczej negatywne, chociaż tylko jeden komentarz ze szczegółami i merytoryczna. Warunki są rozsądne, 5,47 RRSO, marża mogłaby być niższa, ale przynajmniej wiadomo, że nie ma tutaj dodatkowych produktow. Regulowane raty też dla osób na umowach cywlinoprawnych i freelancerów, czyli dla mnie, moga byc dużym plusem. Czekam więc na inne opinie, poparte przykładami, bo tu na razie dużo szumu. Nie ukrywam pomożecie mi, bo jeszcze sobie dajemy czas do września.

 • pancio

  sama procedura brania kredytu hipotecznego w tym banku to jakiś koszmar, człowiek po podjęciu decyzji, jest zdany na łaskę, niełaskę obsługi która domaga prawie codziennego zjawiania się z jakimiś dokumentami, tam znowu gdzieś podpisu brakuje, najlepiej to sobie od razu urlop na 2 miesiące przynajmniej , wziąć, a potem nie lepiej okazało się że pieniądze w czasie nie przesłane sprzedającemu, niewiadomo dlaczego? tam nic nie wiadomo, zero informacji do momentu kiedy sami nie pojdziemy i laskawie nie poprosimy o jakąś wiadomość, z takim podejściem to oni daleko nie pojadą

 • majka

  a ktoś zdecydował się u nich na dodatkowe ubezpieczenie? widział ktoś może listę wyłączeń? ubezpieczenie w ogóle się nie kalkuluje.

 • Maryla-Pusinska

  kredyt w raiffaisen to naprawdę nie jest dobre wyjście, u mnie do tego stopnia było złe, że musiałam przenieść raty do innego banku. jak już weźmiesz kredyt w raiffaisen to potem załatwienie jakichkolwiek zmian jest niemożliwe. na infolinię niemożna się dodzwonić, doradca rozkłada ręce bo nic nie może. po pół roku użerania się z nimi nie miałam już sił i przeszłam do mbanku, teraz wszystko załatwiam od ręki i niczym się nie martwię.

 • MANKA

  DLACZEGO NA INFOLINIE U NIH NIE DA SIE DODZWONIĆ? DZWONIŁAM JURZ 8 RAZY I CIONGLE TA SAMA MELODYJKA!! NIE MAM CZASU ŻEBY DO NICH JEŹDZIĆ DO RZESZOWA! TOTALNE IGNORACTWO DLA KLIENTA, A CO JAKBY KTOŚ UKRADŁ MI NA PRZYKŁAD KARTĘ? JAK JOM ZASTRZEC JAK NIE ODBIERAJOM. JAK NIE ZAŁATWIE U NICH SPRAWY Z PRZENIESIEM PŁATNOŚCI DO JUTRA TO NALICZOM MI KOLEJNE ODSETKI. HORROR JAKIŚ!

 • Maria Mrozowska

  na przedbiegach ten bank odpada. zaproponowali mi marże 3%. chyba tylko dlatego że jestem młoda i jeszcze chcieli dodatkowe ubezpieczenie od utrty pracy (a to już jest zdzieranie z naiwniaka). NIE POLECAM!

 • tolek

  doradcy z rajfajsena to porażka. ciągle gubiom jakieś dokumenty i wszystko trzeba zalatwiać od nowa. gdyby jeszcze przeprosili za błąd, ale nie oni mi wciskają że czegoś nie przyniosłem. gdyby nie to że mam już wszystko ugrane to od razu zmieniłbym bank

 • Steff

  dostać u nich kredyt to jak wybrać na loteri. Nie wiem ile bym musiał zarabiać, żeby mi się udało. mimo przeciętnych zarobków bank od razu odrzucił muj wniosek!

  • Bank badając zdolność kredytową klientów zwraca uwagę na wiele aspektów. Ważne będą tutaj miesięczne wydatki, obecne zadłużenia, historia spłaty poprzednich zobowiązań. Ocena zależna jest od norm wewnętrznie przyjętych przez kredytodawcę. Istnieje wiele sposobów na podniesienie swojej wiarygodności. Zapraszamy do artykułu: https://hipoteki.net/wiedza/jak-poprawic-swoja-zdolnosc-kredytowa/.

 • Ludo

  Kredyt hipoteczny w raiffeisen? Odradzam. i to zdecydowanie. Przez cały okres ze mną sobie pogrywali, za wszystko liczyli. Doszło nawet do tego że w miesiącu musiałem zapłacić ratę o 50% wyższą niż powinienem bo jakieś ich opłaty mi naliczyli. O cokolwiek się u nich nie pytasz, to najlepiej z toip w ręku. Przez ponad 5 lat to znosiłem, ale miesiąc temu się wkurzyłem, powiedziałem dość i przeniosłem kredyt do ing. i to było mądre posunięcie.

Facebook