1. Hipoteki.net
 2. >
 3. Bank i bank hipoteczny – w jakim banku kredyt hipoteczny?
 4. >
 5. Raiffeisen Polbank kredyt hipoteczny - informacje, opinie, kontakt

Raiffeisen Polbank kredyt hipoteczny – informacje, opinie, kontakt

Raiffeisen Polbank kredyt hipoteczny – informacje, opinie, kontakt
Ocena: 3.2 (ilość ocen: 38)

W słynącym z solidności Raiffeisen Polbanku jego klienci znajdują szeroką gamę produktów i usług finansowych. Wśród nich znajduje się także kredyt hipoteczny, który można spożytkować na różne cele. Zapoznanie się z nim przyniesie cenną wiedzę, a może to właśnie za jego pomocą sfinansujesz wymarzone własne cztery kąty.

Kredyt hipoteczny Raiffeisen Polbanku

Kredyt hipoteczny Raiffeisen Polbanku przeznaczyć można na zakup domu lub mieszkania, remont, rozbudowę czy adaptację nieruchomości. Daje on też możliwość refinansowania zaliczki poniesionej na poczet finansowania transakcji zakupu nieruchomości. Dzięki temu kredytowi, udzielanemu w polskich złotych, można sfinansować do 80% wartości nieruchomości. Minimalna kwota kredytu to 50 tys. zł, a maksymalna może wynieść 1,5 mln zł.

para z kredytem (1)W przypadku trudnej sytuacji kredytobiorcy, kiedy np. staje się on w danym momencie bezrobotnym lub miesięczne koszty obsługi kredytu mieszkaniowego przekraczają 60% miesięcznych dochodów osiąganych przez gospodarstwo domowe może on ubiegać się (proces składania wniosku nie wiąże się z żadnymi opłatami) o wsparcie w wysokości maksymalnie 1 500 zł na okres 18 miesięcy. Zwrot wsparcia następuje po 2 latach od uruchomienia ostatniej transzy wsparcia przez okres 8 lat tylko w ratach kapitałowych. Wsparcie finansowe w ramach ustawy pomocowej nie jest oprocentowane.

Ratę kredytu hipotecznego Raiffeisen Polbanku można po 24 miesiącach spłaty dopasować wysokość rat do naszych możliwości: 2 razy w roku zmienić nawet 3-miesięczne raty, obniżając je o połowę lub dwukrotnie zwiększając. Można też raz do roku nie płacić ich w ogóle. Te opcje są możliwe w przypadku kredytu z okresem karencji po 24 miesiącach od zakończenia tego okresu i po 24 miesiącach od momentu realizacji dyspozycji zmiany waluty kredytu.

Oferty kredytu hipotecznego w Raiffeisen Polbanku

Kredyt mieszkaniowy | Raiffeisen Polbank

wartość
nieruchomości

250,000.00 zł
kwota
kredytu

200,000.00 zł
wkład
własny

50,000.00 zł
okres
kredytowania

15 lat
całkowity
koszt

293,017.54 zł
Twoja rata kredytu
hipotecznego wyniesie:

1,605.65 zł
Cel: kredyt hipoteczny / kredyt mieszkaniowy | Raty: równe
Oprocentowanie: 5.23% | Marża banku: 3.50% | Prowizja banku: 2.00%, 4,000.00 zł | RRSO: 5.61%
Zapytaj doradcę Symulacja kredytu
Minimalny okres kredytowania: 1 rok
Maksymalny okres kredytowania: 30 lat
Minimalna wysokość kredytu: 50,000.00 złotych
Maksymalna wysokość kredytu: 80.00% wartości nieruchomości
WIBOR: 3M
Ubezpieczenie pomostowe: 1.50%
Wydanie promesy: 100 złotych
Ubezpieczenie niskiego wkładu: nie dotyczy
Opłata od szybszej spłaty/nadpłaty kredytu: 1,5% do 5lat
Opis kredytu:
Z Kredytem Hipotecznym w Raiffeisen Polbank masz pełną swobodę. To jedyny taki kredyt, który pozwala regulować wysokość rat. Co roku możesz zmniejszyć 3 raty nawet o połowę lub zwiększyć dwukrotnie, a raz w roku nie płacić wcale. Minimalna kwota kredytu to 50 tys. zł, a maksymalna może wynieść 1,5 mln zł. Jeśli skorzystasz z innych produktów banku, będąc aktywnym klientem, marża kredytu może zacząć się od poziomu 1,89%.

Jeśli chcesz sprawdzić, jak Raiffeisen Polbank wypada na tle produktów innych banków, zobacz nasz ranking kredytów hipotecznych.

Koszty kredytu hipotecznego

Kredyt hipoteczny w Raiffeisen Polbank ma maksymalny okres kredytowania do 30 lat. W przypadku podstawowych opłat, z jakimi należy się liczyć, najważniejszą jest marża. Klienci Raiffeisen Polbank mogą liczyć na jej wysokość od 1,89 do 3,35%. Może jednak ona być podwyższona 0,15% do 2,45% z tytułu ryzyka banku wynikającego np. z braku polisy na życie, zabezpieczenia na nieruchomości należącej do osoby trzeciej, połączenia celu mieszkaniowego z konsolidacją innych zobowiązań.

Z zerowej prowizji możemy skorzystać, decydując się na zakup ubezpieczenia na życie. W innym przypadku koszt opłaty za udzielenie kredytu hipotecznego wyniesie do 3,5%.

Do czasu ustanowienia hipoteki marża kredytu jest podwyższona o 1,2 punktu procentowego. Przedterminowa częściowa lub całkowita spłata kredytu generuje koszt wysokości 1,5% od kwoty wcześniejszej spłaty (min. 500 zł) w pierwszych 3 latach od momentu uruchomienia transz kredytu. Po tym czasie Bank nie pobiera opłat za wcześniejszą spłatę kredytu. Opłata za wystawienie promesy kredytowej wynosi 100 złotych.

Koszt kredytu hipotecznego Raiffeisen Polbanku – przykładowe wyliczenie

Koszt kredytu hipotecznego Raiffeisen Polbanku

raiffeisen-polbankŁączny koszt kredytu hipotecznego zaciągniętego w równych ratach na wysokość 200 tys. zł na okres 30 lat wyniósłby 373 419,22 zł (przy odsetkach na poziomie 173 419,22 zł). Jedna rata takiego kredytu przy rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania wysokości 4,80% stanowiłaby kwotę 1 037,28 zł. Biorąc raty malejące, kredytobiorca musi liczyć się z łącznym kosztem obsługi kredytu wartości 341 391,67 zł (odsetki – 141 391,67 zł). Pierwsza rata kredytu wyniosłaby 1 338,89 zł, a ostatnia spowodowałaby koszt 557,73 zł.

Kredyt hipoteczny Raiffeisen Polbanku w takim wariancie jak powyżej oprocentowany byłby na poziomie 4,70%. Marża to 3%. Prowizja byłaby darmowa, kiedy przystąpilibyśmy do ubezpieczenia na życie (wynosiłaby 2%, gdybyśmy takiego ubezpieczenia nie wzięli).

Historia Raiffeisen Polbanku

Historia Raiffeisen Polbanku

budynek-bankuDzieje Raiffeisen Polbanku związane są z wejściem na polski rynek finansowy Raiffeisen Banku w 1991 r. Sam Raiffeisen Bank istnieje już od 1927 r., kiedy powstał pierwszy oddział instytucji w Wiedniu. Na początku swojej działalności w Polsce bank skupiał się na wsparciu rozwoju przedsiębiorstw i na obsłudze zamożnych klientów indywidualnych. Z biegiem lat jego strategia wyewoluowała na tyle, że obecnie oferta produktowa Raiffeisen Polbanku jest kierowana do wszystkich grup klientów, zwłaszcza do tzw. klasy średniej. Początek obsługi datuje się bowiem na rok 2000. Wtedy też Raiffeisen Bank staje się liderem w sektorze MSP. Jednocześnie coraz częściej trafiał on ze swoją ofertą do odbiorców indywidualnych, którym ułatwiał dostęp do swoich usług poprzez systemy R-Mobile i R-Online, w tym także dla małego i dużego biznesu. W 2010 r. bank rozszerzył swoją ofertę o usługi bankowości prywatnej. To poprzedziło przejęcie udziałów Polbanku EFG przez austriacką Grupę Raiffeisen Banku, co z kolei zaowocowało fuzją Raiffeisen Banku z Polbankiem EFG. Tak powstała w 2013 r. nowa marka na polskim rynku finansowym Raiffeisen Polbank.

Działalność Raiffeisen Polbanku

Działalność Raiffeisen Polbanku

Grupa kapitałowa Raiffeisen Bank Polska skupia Raiffeisen Investment Polska, Raiffeisen Solutions – spółkę prowadząca internetowy RKantor.com oraz Raiffeisen TFI. Działają one w wielu segmentach polskiego rynku finansowego: faktoringu, leasingu, obsłudze inwestycji, wymianie walutowej, instrumentów finansowania handlu czy płatności mobilnych. Ciągle rozwijając przy tym elektroniczną bankowość kierowaną do wszystkich grup klientów, także tych korporacyjnych. Z kolei usługi Private Bankingu działają w ramach Grupy pod nazwą Friedrich Wilhelm Raiffeisen. W obszarze bankowości inwestycyjnej i korporacyjnej Raiffeisen Bank jest liderem wśród grup bankowych działających w Europie Środkowej i Wschodniej.

Produkty Raiffeisen Polbank

Produkty Raiffeisen Polbank

Na kontach Raiffeisen Polbanku już sumy wartości powyżej 0 zł są oprocentowane na koncie lokacyjnym, ale i standardowym. Klient banku wykonujący operacje w walutach obcych korzysta z kolei z konta walutowego A’vista.

Dzięki Lokacie Wideo za darmo można kontaktować się poprzez wideo połączenie z osobistym doradcą. To także E-Lokata dająca dostęp do bankowości elektronicznej R-Online.

W ofercie kredytowej banku pojawia się rozwiązanie, które można przeznaczyć na dowolny cel, z prowizją do 30%, ale bez odsetek. Uzupełnia ją np. pożyczka do 5 tys. zł udzielana w 15 minut na dowód osobisty.

Kontakt z Raiffeisen Polbank

telefon Infolinia dla klientów: 801 180 801 lub 22 549 99 99

Opinie o kredycie hipotecznym w Raiffeisen Polbank

 • ZbyszekZ

  Dobry bank, mam kredyt, zaciągnąłem 3 lata temy.

 • wojtas

  zawsze miałem wrażenie, że Raiffeisen jest gdzieś z boku. nie był jakoś nachalnie promowany w mediach, a mimo to od lat na fali. Ciekawiła mnie oferta kredytów hipotecznych w raiffeisen, sprawdziłem sam, umowę przeczytałem sto chyba razy i rzeczywiście wyjdę na nim lepiej niż u konkurencji.

 • oreo

  Chcą wejść na giełdę. Mówiło się kiedyś, że trafi do aliora. Ciekawe… Oby nie zmienili warunko mojego kredytu hipotecznego. Warunki kredytu kiedyś mieli najlepsze, ale, też stawiali swoje wymogi.

 • zrażony

  mam tam kredyt od 9 lat. Powiem, że jest porażka. Po 5 latach od podpisania umowy okazało się, że chcą nowy komplet dokumentów, bo stary zaginął… Potem się okazało, że teczka w złym dziale leżała. Nie wiem, jak można im zaufać.

  • chudy

   mój kuzyn miał podobnie. wszedłem tutaj bo chciałem sprawdzić czy ktoś jeszcze miał z nimi takie przeboje. przecież to jest śmiech na sali w dzisiejszym świecie. ale niestety ani po dobroci ani złością nie dało się niczego w jego przypadku załatwić..

 • zrozpaczona

  szukam pomocy – mialam mieszkanie kupione z chłopakiem na spółkę, on w nim został, ja się wyprowadziłam. przestał płacić raty, bank mnie ściga. ja nawet w tym mieszkaniu nie mieszkam, a weszli mi na konto. czy mają prawo?

  • Jeśli obydwoje mają Państwo umowę o kredyt hipoteczny to oboje Państwo muszą solidarnie go spłacać.

 • Natalia

  mam tam kredyt hipoteczny od niedawna i moja opinia o raiffeisen jest bardzo negatywna. Poziom obsługi jest bardzo marny, a pracownicy niekompetentni. Nie boję się powiedzieć, że to najgorszy bank w Polsce. Z ich powodu nie wypłacano mi pierwszej transzy kredytu, bo w poleceniu przelewu brakowało myślnika – o niczym nie zostałam poinformowana, dopiero deweloper mnie zawiadomił. Z drugą transzą są podobne problemy, przelew od dwóch tygodni nie poszedł, nie wiem czemu, choć harmonogram tak każe. Przez to prawdopodobnie zapłacę odsetki deweloperowi za zwłokę, a jeśli bank się nie pośpieszy – mogę zostać bez mieszkania… Cała ta sprawa kosztuje mnie naprawdę dużo stresu. Gdybym wiedziała, że tak beztrosko tam traktują klientów – wybrałabym inny bank!

 • kiss

  najbardziej złodziejski bank!!! ich ukryte opłaty to jakaś kpina z klienta. wszystko pięknie wygląda ale to tylko ładna otoczka. jak człowiek dobrze umowy nie przeczyta to pewnie ją podpisze. morzna nieźle się naciąć. smutne fakty.

  • lol

   wszedłem tutaj się rozejrzeć i powiem rze jestem przerażony. wszystkie banki kradną, oszukują itd. to ciekawe co byście pisali o parabankach. te to dopiero żerują na ludziach.

 • Sonita

  Rozważałam i już byłam bardzo blisko zdecydowania się na ten bank, tutaj opinie i oceny raczej negatywne, chociaż tylko jeden komentarz ze szczegółami i merytoryczna. Warunki są rozsądne, 5,47 RRSO, marża mogłaby być niższa, ale przynajmniej wiadomo, że nie ma tutaj dodatkowych produktow. Regulowane raty też dla osób na umowach cywlinoprawnych i freelancerów, czyli dla mnie, moga byc dużym plusem. Czekam więc na inne opinie, poparte przykładami, bo tu na razie dużo szumu. Nie ukrywam pomożecie mi, bo jeszcze sobie dajemy czas do września.

Facebook