1. Hipoteki.net
 2. >
 3. Aktualności
 4. >
 5. Warto spotkać się z doradcą?

Warto spotkać się z doradcą?

doradca kredytowy i rodzina

Cierpimy na chroniczny brak czasu. Ciągle w biegu, każdą wolną chwilę staramy się wykorzystać maksymalnie. Dlatego sektor usług cieszy się rosnącą popularnością. Medal ma jednak zawsze dwie strony i zawsze warto się przygotować.

Warunki kredytu hipotecznego

Banków oferujących kredyt hipoteczny jest w Polsce ponad dwadzieścia. Prowizje i marże nie są narzucone z góry, a zgodne z wewnętrzną polityką instytucji finansowych. Doliczyć można również specjalne promocje sezonowe. Jesteśmy w stanie wszystkiego dopilnować? w takich sytuacjach najbardziej pomocny jest kalkulator kredytu hipotecznego. Nie wychodząc z domu jesteśmy w stanie porównać najatrakcyjniejsze oferty. Oczywiście, warto też przekonać się na własnej skórze i odwiedzić kilka placówek banków w poszukiwaniu najlepszej oferty.

Nie musimy być specjalistami we wszystkich możliwych zagadnieniach. Dlatego warto również pokusić się o odwiedzenie specjalisty. Ekspert finansowy zajmuje się kredytami hipotecznymi zawodowo, Można chociaż spróbować dowiedzieć się czegoś interesującego. Niektóre zapisy w umowach są przedmiotem sporów prawników, dlatego umowy interpretowane przez zorientowanych ludzi ułatwią sprawę, a co najważniejsze ograniczą stres. Kompletowanie dokumentów, wyceny nieruchomości – to wszystko może stać się problematyczne.

Dlaczego warto spróbować?

Oszczędność czasu. Zestawiając wyniki wygenerowane przez kalkulator z tymi przedstawionymi przez doradcę dostajemy kompleksową informację o rynku kredytów hipotecznych w Polsce. Znając oferty wszystkich konkurentów możemy pozwolić sobie na negocjacje. Znajdziemy również inne dodatkowe specjalne usługi, które dostępne są tylko w połączeniu z innymi.

Co więcej kompleksowa pomoc nie ogranicza się jedynie do wypełnienia formalności i podpisania umowy kredytowej. Często na wsparcie możemy liczyć również podczas spłacania zobowiązania.

Satysfakcja. W tak poważnej decyzji, poczucie, że sprawdziło się wszelkie ewentualności daje poczucie spokoju. Kompleksowe podejście do zagadnienia jest kluczowe i pozwoli cieszyć się własną nieruchomością przy najniższych możliwych kosztach. A to już podwójne szczęście.

Radosław Rubiński

Radosław Rubiński

Absolwent UAM. Kredyty hipoteczne nie mają dla niego tajemnic. Specjalizuje się w programie rządowym Mieszkanie dla Młodych. Prywatnie zapalony społecznik, uwielbia podróże, Europę Wschodnią, historię, literaturę i długie spacery z Ukochaną.

Więcej postów

 • camawruk

  absolutnie WARTO SPOTKAĆ SIĘ Z DORADCĄ FINANSOWYM przed wzięciem kredytu hipotecznego. naprawdę, nie każdy sam się zorientuje we wszystkich zawiłościach!

 • Jeremi

  kiedyś krążyła taka bajka, że tylko bogatych stać na doradcę finansowego. A kto ogląda każdą złotówkę dwa razy? Sami nie jesteśmy w stanie sprwdzić wszystkiego i porównać, zrozumieć umowę. idźta ludzie się tyać, a nie potem żale, że zdolność kredytowa nie styka czy kredyt za niski :)

 • rej

  Warto w pierwszej kolejności zadbać własną zdolność kredytową i tam gdzie można ciąć koszty. Dopiero wtedy możemy iść do doradcy czy banku po kredyt hipoteczny i nie czuć się jak dzieci we mgle.

»

Facebook