1. Hipoteki.net
  2. >
  3. Wiedza

Wiedza

Witamy w naszej bazie wiedzy o kredycie hipotecznym. Jeśli szukasz informacji na konkretny temat lub chcesz zorientować się, jak mądrze wybrać kredyt hipoteczny – tutaj znajdziesz najważniejsze informacje. Nasze poradniki opracowane zostały przez ekspertów z dziedziny finansów, by ułatwić Ci poruszanie się po rynku hipotecznym.

Kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny to podstawowe narzędzie, służące sfinansowaniu zakupu lub budowy mieszkania albo domu. Oto nasze poradniki na jego temat:

Pokaż wszystkie…

Kredyt mieszkaniowy

Kredyt hipoteczny na zakup mieszkania nazywany bywa także kredytem mieszkaniowym. To wieloletnia pożyczka na zakup własnego kąta od spółdzielni, dewelopera lub osoby prywatnej.

Pokaż wszystkie…

Pożyczka hipoteczna

Pożyczka hipoteczna to kredyt na dowolny cel. Jeśli posiadasz nieruchomość bez żadnych obciążeń hipotecznych, a potrzebujesz większej kwoty – to rozwiązanie może być dla Ciebie.

Pokaż wszystkie…

Refinansowanie kredytu hipotecznego

Refinansowanie kredytu hipotecznego to sposób na stary, mało opłacalny kredyt. Jeśli po paru latach spłaty stwierdzasz, że stary kredyt Cię przerasta – refinansowanie jest opcją dla Ciebie. Więcej na ten temat:

Pokaż wszystkie…

Konsolidacja kredytu hipotecznego

Konsolidacja kredytu to dobre posunięcie, jeśli comiesięczne raty różnych zobowiązań: kredytów gotówkowych, hipotecznych, opłat za karty płatnicze, stają się zbyt uciążliwe

Pokaż wszystkie…

Mieszkanie dla Młodych

Mieszkanie dla Młodych to program rządowego wsparcia. W jego ramach single i pary poniżej 35 roku życia mogą otrzymać dopłatę do kredytu hipotecznego na pierwsze mieszkanie. Jakie są warunki MdM.

Pokaż wszystkie…

Zdolność kredytowa

Otrzymanie kredytu hipotecznego zależy przede wszystkim od zdolności kredytowej. Jakie źródła dochodu są dla banku akceptowalne, a jakie nie? Zapraszamy do lektury naszych poradników.

Pokaż wszystkie…

Poradniki ogólne

Wiedza ogólna to dział, gdzie zamieszczamy poradniki luźno związane z finansami lub dotyczące całego zakresu finansowania nieruchomości.

Pokaż wszystkie…

Wymagane dokumenty i wzory dokumentów

Skompletowanie wszystkich dokumentów do wniosku o kredyt hipoteczny to nie lada wyzwanie. W poniższych poradnikach znajdziesz informacje o tym, jak powinny wyglądać poszczególne wzory dokumentów.

Pokaż wszystkie…

FAQ Kredyt hipoteczny i mieszkaniowy

Masz konkretne pytanie odnośnie kredytów hipotecznych? Odpowiedzi na nie znajdziesz w naszych listach „Najczęściej zadawanych pytań”. Zapraszamy do lektury.

Pokaż wszystkie…

FAQ Pożyczka hipoteczna

Najczęściej zadawane pytania o pożyczkę hipoteczną – poniżej znajdziesz na nie odpowiedzi. Pożyczka to dobre rozwiązanie, jeśli masz nieruchomość i chcesz sfinansować dowolny cel.

Pokaż wszystkie…

FAQ Konsolidacja kredytów

Ciążą Ci co miesięczne raty kredytów i pożyczek? Konsolidacja to dobry wybór, poniżej prezentujemy listę najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi.

Pokaż wszystkie…

FAQ Pytania ogólne o kredyty

Nie wiesz, co oznacza dane pojęcia albo jak działa dana opłata? W naszych najczęściej zadawanych pytaniach znajdziesz odpowiedzi na wszystkie Twoje bolączki i wątpliwości.

Pokaż wszystkie…

FAQ Ubezpieczenie kredytowe

Ubezpieczenia do kredytu rodzą wiele wątpliwości: czy warto je wykupić, czy jest obowiązkowe. Poniżej prezentujemy najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi.

Pokaż wszystkie…

FAQ Mieszkanie dla Młodych

MdM to rządowy program, wspierający zakup własnego lokum. Poniżej prezentujemy najczęściej zadawane pytania o Mieszkanie dla Młodych wraz z przystępnymi odpowiedziami.

Pokaż wszystkie…

FAQ Zdolność kredytowa

Zdolność kredytowa to temat, który budzi najwięcej emocji dla osób, które chcą wziąć kredyt hipoteczny. Poniżej prezentujemy najczęściej zadawane pytania o zdolność.

Pokaż wszystkie…

Słowniczek hipoteczny

Szukasz wyjaśnienia nieznanego terminu finansowego, który pojawił się w OWU lub umowie? Nasz słownik pojęć z dziedziny kredytów hipotecznych Ci pomoże.

Pokaż wszystkie…

Kredyt hipoteczny w Twoim mieście

Szukasz najlepszego kredytu hipotecznego lub pożyczki hipotecznej w Twoim mieście? Poniżej znajdziesz listę miast:

Pokaż wszystkie…