1. Hipoteki.net
  2. >
  3. Wiedza
  4. >
  5. Poradniki o kredytach hipotecznych
  6. >
  7. Jak wybrać najlepszy kredyt hipoteczny?

Jak wybrać najlepszy kredyt hipoteczny?

Oferta kredytów hipotecznych jest bardzo szeroka – oferuje go praktycznie każdy bank w naszym kraju. Wielu potencjalnych kredytobiorców ma problem z wyborem tego najlepszego. Z pewnością przed zawarciem umowy należy dokładnie przeanalizować wybrane oferty, ale zadanie wcale nie jest takie proste. Na co zatem zwrócić uwagę?

Najlepszy kredyt hipoteczny – sprawdź 5 wskazówek!

Dobry kredyt hipoteczny jest długoterminowym zobowiązaniem, które będzie o sobie przypominać co miesiąc. Dlatego absolutną podstawą jest wybór optymalnego kredytu, dopasowanego do potrzeb, a przede wszystkim realnych możliwości kredytobiorcy. Powyższego zadania nie ułatwia zarówno bogata oferta kredytów na rynku, jak i jego szereg zmiennych. Dlatego już teraz sprawdź nasze wskazówki!

1W pierwszej kolejności, osoba szukająca kredytu, powinna sprawdzić wysokość jego oprocentowania, a raczej jej jedną zmienną czyli marżę. Jest ona różna dla poszczególnych banków i zależeć może od m.in. wysokości wkładu własnego, okresu kredytowania, typu nieruchomości.

2Niemałą rolę w całej kredytowej układance odgrywa prowizja banku, czyli w skrócie zarobek instytucji. Na rynku zdarzają się oferty z zerową prowizją, ale i tutaj może na kredytobiorcę czekać haczyk. Banki rzadko działają bezinteresownie i w zamian za zerową prowizję, instytucja może wymagać od kredytobiorcy czegoś w zamian – na przykład podwyższenia marży. Taka taktyka może zmniejszyć atrakcyjność kredytu.

3Banki coraz częściej kuszą potencjalnych klientów różnymi promocjami – tutaj powinna działać również zasada ograniczonego zaufania. Należy pamiętać, że instytucje finansowe nie dają nic za darmo. A skorzystanie z atrakcyjnej promocji, może odbić się czkawką, gdy minie jej termin obowiązywania.

4Kredyt hipoteczny to długoterminowe zobowiązanie i w ciągu wielu lat spłaty może dojść do takich sytuacji, jak utrata pracy przez kredytobiorcę. Dobra oferta kredytowa powinna dawać możliwość skorzystania z wakacji kredytowych, czy karencji.

5Nikt nie jest w stanie przewidzieć, co czeka go w ciągu kolejnych 5, 10 czy 20 lat, dlatego szukając optymalnego kredytu hipotecznego, warto zwrócić uwagę, czy bank daje szybszą możliwość jego spłaty i czy nie wiąże się to z dodatkowymi kosztami.

Nie trać czasu – sprawdzaj rankingi i kalkulatory, by wybrać dobry kredyt hipoteczny

Samodzielna analiza kredytów nie jest łatwa. Na szczęście z pomocą przy wyborze dobrego kredytu hipotecznego idą różnego rodzaju kalkulatory oraz rankingi. Warto zaglądać i korzystać z takich możliwości, ponieważ nie wymaga to samodzielnego porównywania ofert, czy obliczania wpływu prowizji lub marży na zaciągane zobowiązanie.

W naszym serwisie oddaliśmy w Twoje ręce szereg aplikacji, dzięki którym z łatwością znajdziesz najlepszą ofertę dla siebie. Nie musisz już więcej tracić czasu na zbieranie danych, porównywanie i analizowanie – nasze darmowe aplikacje zrobią to za Ciebie! Koniecznie zajrzyj do takich narzędzi jak nasz:

Choć poszukiwania wydają się czasochłonne, to jednak dobry kredyt hipoteczny jest możliwy do znalezienia.

Facebook